Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Одонтогенні і неодонтогенні кісти щелепових кісток. Клініка, діагностика, лікування.

Одонтогенні і неодонтогенні кісти щелепових кісток. Клініка, діагностика, лікування.

Назва:
Одонтогенні і неодонтогенні кісти щелепових кісток. Клініка, діагностика, лікування.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,66 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
До одонтогенних пухлиноподібних утворень слід зарахувати одонтогенні та травматичні кісти щелеп, цементоми, банальні епуліди (які не
мають гігантських клітин), ретромолярні (парадентарні) та інтрапульпарні зубні кісти


Реферат на тему:
Одонтогенні і неодонтогенні кісти щелепових кісток. Клініка, діагностика, лікування.


План
1. Одонтогенні кисти.
2. Радикулярні кисти.
3. Фолікулярні кисти.
4. Ретромолярні кисти.
5. Неодонтогенні кисти.
Список використаної літератури


До одонтогенних пухлиноподібних утво-рень слід зарахувати одонтогенні та травма-тичні кісти щелеп, цементоми, банальні епуліди (які не мають гігантських клітин), ретромолярні (парадентарні) та інтрапульпарні зуб-ні кісти.
За механізмом виникнення їх поділяють на дезонтогенні (ембріональні), ремаляційні (на ґрунтірозм'якшення пульпи зуба), пухлинні, остеобла-стокластоми, вогнища фіброзного оститу.
У цьому розділі йтиметься про ті кісти, які трапляються у практиці найчастіше.
ОДОНТОГЕННІ КІСТИ
Одонтогенні кісти (від грец. kustis - пухир) поділяють на радикулярні та фолікулярніУмовно ми відносимо до них ще ретромолярні кісти та первинні одонтогенні кісти.
Радикулярні кісти
Загальні відомості
Найчастіше (у 94-96% усіх випадків кісто-утворення) в щелепах бувають радикулярні кіс-ти, походження яких вивчалось багатьма дос-лідниками. Раніше вважали, що радикулярна кіста формується із внутрішньощелепного гній-ника, проте ця теорія сьогодні має лише істо-ричне значення.
Патогенез
Сучасна патологія пов'язує механізм виникнення навколокореневої кісти з епітеліальними клітинними включеннями в апікальних вогнищах. Походження цих включень пояснюють по-різному. Наприклад,
H. А. Астахов (1907) та інші вважають, що кісти ви-никають із залишків ембріонального епітелію зубо-утворювальної пластинки. Ці залишки епітелію відо-мі під назвою клітин Маляссе - Астахова, або debrix epithelians paradentaries. Проте М. М. Несміянов (1906) і А. Л. Козирєва (1954) вважають, що так звані клітини Маляссе є не що інше, як ендотеліальні клі-тини судинної стінки, що випадково потрапили у зріз гістологічного препарату.
Gravitch вважає за можливе проростання епітелію ясен у кістку фістульним каналом. Schuster (1908),
I. Г. Лукомський (1927) стверджують, що епітеліальні клітини у періодонті та в кістці з'являються внаслі-док вегетації та проникнення в кістку найглибших шарів епітелію ясен. О. П. Петрова подає експери-ментальні докази можливості метаплазії епітеліаль-них клітин із грануляційної тканини, що розви-вається у зв'язку з хронічним періодонтитом. Ця думка збігається з висловлюванням А. І. Абрикосо-ва, який припускає, що однорідного способу утво-рення кістозних порожнин у гранульомі не існує і що початок розростання тканини відбувається між епітеліальними елементами, а іноді між сполучною, грануляційною тканиною епітеліальної гранульоми.
Незважаючи на розбіжність у поглядах на ме-ханізм виникнення епітеліальних включень у кістці та періодонті, більшість авторів солідарні в тому, що кістоутворення відбувається із епітеліальних еле-ментів в основному під впливом подразнювальної дії за-пального процесу у періодонті. Цим, власне, і поясню-ють таку велику питому вагу саме радикулярних кіст (94-96 %) порівняно з фолікулярними (лише 4-5 %).
Виникнення кістозного утворення у щелепних кістках не на фоні хронічного запалення, тобто без активного впливу продуктів запалення, слід поясни-ти, очевидно, іншими факторами (інкреторними, обмінними, спадковістю тощо).
Механізм утворення радикуляриої кісти із епітеліальних клітин тепер подається так: під впливом хімічного та механічного подразнен-ня продуктами запалення епітеліальні елемен-ти у періодонті розростаються і розмножують-ся, утворюючи мікроскопічні порожнини, якіпоступово виповнюються транссудатом, через що у них підвищується тиск. Це призводить до збільшення об'єму кісти, утворення кістограну-льоми, посилення тиску її стінок на прилеглу кісткову тканину; в результаті відбувається спочатку атрофія губчастої, а пізніше - кірко-вої речовини щелепи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Одонтогенні і неодонтогенні кісти щелепових кісток. Клініка, діагностика, лікування.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок