Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Поняття про лікарські правопорушення, посадові злочини і відповідальність за них

Поняття про лікарські правопорушення, посадові злочини і відповідальність за них

Назва:
Поняття про лікарські правопорушення, посадові злочини і відповідальність за них
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,06 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Поняття про лікарські правопорушення, посадові злочини і відповідальність за них”


1. Про права пацієнтів і судові перспективи «медичних» справ.
На жаль, аж ніяк не всі пацієнти (навіть матеріально забезпечені) знають і можуть реалізувати свої права у відносинах з лікарями. Інколи правова обізнаність може врятувати життя. Приміром, в одній з обласних лікарень літньому чоловікові довго не могли поставити діагноз, а призначена терапія не дала позитивних результатів. Незважаючи на погіршення стану пацієнта, головлікар ігнорував пропозицію сина чоловіка запросити до лікарні столичних медиків. Тільки після того як на ім’я головлікаря було подано належним чином зареєстровану заяву з посиланням на статтю 287 Цивільного кодексу (людина, яка перебуває на стаціонарному лікуванні в медустанові, має право запросити сторонніх лікарів), київських фахівців допустили до хворого. Відповідно до їхніх висновків до смерті людині залишалася доба-дві.
Здебільшого ці права передбачені статтями 281-290 ЦК, статтями 6, 7, 33-53 Закону «Основи законодавства України про охорону здоров’я», а також статтями 4-18 Закону «Про захист прав споживачів» (у його останній редакції). Найважливішим є право пацієнта (і/або його законних представників, приміром, батьків неповнолітніх) на інформацію про стан здоров’я, ризики і прогнози розвитку захворювання, пропоновані методи лікування. Причому лікар зобов’язаний надати цю інформацію в доступній для пацієнта формі, а медичне втручання дозволене виключно за згодою пацієнта (або його родичів), який отримав таку інформацію. Пацієнт, якого не влаштовує лікар, має право вимагати його заміни. Найкраще звернутися до головлікаря (начмеда, завідуючого відділенням) з письмовою заявою і наполягти на тому, щоб на її копії поставили позначку про отримання. Також пацієнти мають право на належну якість медичних послуг. Причому рівень якості визначається з огляду на загальноприйняту практику діагностики й лікування тих або інших захворювань — відповідні стандарти затверджені Мінздоров’я.
Принципове право — на ознайомлення з медичною документацією — актуальне для тих пацієнтів, які мають намір звернутися до суду з позовом на медустанову (згідно з ЦК саме медустанови несуть цивільно-правову відповідальність за дії працюючих у них лікарів). На жаль, законодавство не зобов’язує лікарні надавати пацієнтові копії меддокументації. Як правило, отримати їх вдається лише у відповідь на письмовий запит адвоката (підстава — стаття 6 Закону України «Про адвокатуру»).
Саме на її підставі пацієнт, який вважає, що з вини лікарів заподіяно шкоду його здоров’ю, може отримати висновок фахівця, який підтверджує неправильність дій (бездіяльність) медиків, і докласти цей документ до позовної заяви. Висновки фахівця (не плутати їх з офіційним висновком бюро судово-медичної експертизи) слугуватимуть важливим доказом того, що вимоги пацієнта справді обгрунтовані. Адже бувають випадки, коли судовий позов — лише плід емоційної реакції пацієнта на ускладнення, що виникло зовсім не з вини медпрацівників, а, скажімо, внаслідок індивідуальних особливостей організму хворого або невиконання ним лікарських рекомендацій.
Досить складно. Для цього потрібно довести неправильність конкретних дій (бездіяльність) лікаря, сам факт заподіяння шкоди здоров’ю пацієнта, завдання йому матеріального й морального збитку, а також встановити відповідні причинно-наслідкові зв’язки. При цьому під матеріальним збитком прийнято розуміти насамперед витрати на неякісне лікування та всі наступні пов’язані з ним витрати (на повторну терапію, ліки, санаторно-курортне лікування) — доказами в цьому випадку можуть бути відповідні чеки, квитанції тощо. А під моральним збитком, згідно з постановою пленуму ВСУ (від 31.03.1995 р. зі змінами), маються на увазі втрати немайнового характеру через психічні (фізичні) страждання, завдані пацієнтові неправомірними діями. Заподіяння моральної шкоди підтверджується, зокрема, показаннями свідків, а розмір збитку судді визначають з урахуванням обставин справи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поняття про лікарські правопорушення, посадові злочини і відповідальність за них

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок