Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Демографічні показники

Демографічні показники

Назва:
Демографічні показники
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,56 KB
Завантажень:
776
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Демографічні показники. Ці показники характеризують чисельність населення, співвідношення в ній різних вікових та соціальних груп, особливості розселення і динаміку відповідних показників у наслідок природних та міграційних процесів .До вказаних показників належать:

• Загальна чисельність населення і його динаміка за рахунок природного руху – народжуваності , смертності , приросту.

• Щільність населення ( середня кількість населення на 1 км2 ). Числові значення цього показника мають великі розбіжності не тільки в різних країнах , а навіть у межах однієї держави і окремих регіонів та областей. Під час оцінки щільності населення слід ураховувати співвідношення його чисельності в сільській і міській місцевості.

• Народжуваність .Документом , на підставі якого розраховується цей показник , є “Медичне свідоцтво про народження “ .Показник народжуваності розраховують за формулою:

Де Кн. – коефіцієнт народжуваності , тобто кількість народження живими протягом року на 1000 населення , n – загальна кількість народжених живими, N – середньорічна чисельність усього населення .Коефіцієнт народжуваності визначають за формулою :

Де Kn – коефіцієнт плодючості , тобто кількість народжених за рік на 1000 жінок дітородного ( 15-49 років ) віку , Дn – загальна кількість народжених живими , Жд –кількість жінок дітородного віку.

• Коефіцієнт смертності вираховують за формулою :

Де Кс – коефіцієнт смертності, тобто кількість померлих за рік на 1000 населення , С – кількість померлих за рік,N-середньорічна чисельність населення.

• Коефіцієнт природного приросту населення визначають з використанням формули:

де Knn – коефіцієнт природного приросту , тобто співвідношення різниці між кількістю народжених та померлих за рік до загальної чисельності населення, Кн. – коефіцієнт народжуваності , Кс –коефіцієнт смертності.

• Коефіцієнт дитячої смертності немовлят розраховують за формулою:

де Кдс – коефіцієнт дитячої смертності, тобто співвідношення кількості дітей, померлих до 1 року , до кількості народжених за рік, р – кількість дітей у віці до 1 року , померлих за рік , Р – кількість народжених живими за рік.

• Коефіцієнт ранньої дитячої смертності визначають за допомогою формули:

де Крдс - коефіцієнт ранньої дитячої смертності, тобто співвідношення померлих у віці до 1 місяця до загальної кількості народжених живими протягом року , Рм – кількість померлих у віці до 1 міс., Р – загальна кількість народжених живими.

• Коефіцієнт перинатальної смертності вираховують за формулою:

де Кт – коефіцієнт перинатальної смертності, тобто співвідношення кількості мертвонароджених і померлих протягом 1-го тижня життя до загального числа народжених, Рт – кількість померлих протягом 1-го тижня життя і мертвонароджених, Рж + м – загальна кількість народжених живими і мертвими.

Група показників захворюваності має дуже важливе значення для для об’єктивної оцінки здоровя населення, обґрунтування та здійснення необхідних профілактичних і лікувальних заходів. Провідними серед показників цієї групи є такі:

1. Захворюваність ( первинна захворюваність ). Цей показник характеризує рівень захворювань, які вперше виявлені і зареєстровані у поточному році, що характеризують за формулою:

де Зn – показник захворюваності ( первинної захворюваності ), тобто співвідношення кількості захворювань, які вперше виявлені і зареєстровані у поточному році, і загальної чисельності населення; 31 – кількість вперше виявлених і зареєстрованих у поточному році захворювань; N – загальна чисельність населення.

Оцінка рівня показника Коефіцієнт народжувааності Коефіцієнт смертності Коефіцієнт дитячої смертності

Низький 11—15 До 10 21—35

Нижче від середнього 16—20 — —

Середній 21—25 10—15 36—50

Вище від середнього 26—30 — —

Високий 31-40 16—20 57—75

2. Поширеність ( загальна захворюваність ). Характеризує загальний рівень уперше виявленої захворюваності серед населення, що вираховують за формулою:

де Зз – показник загальної захворюваності, З – кількість усіх захворювань,

N – чисельність населення.

3. Показник летальності . Цей показник характеризує рівень смертності від даного захворювання . Його вираховують за формулою:

де Л – показник летальності , тобто співвідношення кількості померлих від даного захворювання і кількості захворілих , n - кількість померлих від певного захворювання.

4. Показник смертності від певного захворювання, що розраховується за формулою:

Де Сз – показник смертності, тобто співвідношення кількості померлих від даного захворювання і загальної чисельності населення на 100000 населення, n – кількість померлих від певного захворювання, N – загальна чисельність населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Демографічні показники

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок