Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Диспансер

Диспансер

Назва:
Диспансер
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,55 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Диспансер (від dispnes – позбавляти) – спеціалізований лікувально-профілактичний заклад, функціями якого є організація раннього виявлення хворих, їх реєстрація і облік, обстеження з метою постановки діагнозу, активний нагляд за здоров’ям пацієнта.

Диспансер має диспансерне (амбулаторне) і стаціонарне відділення; рентгенівський, фізіотерапевтичний і процедурний кабінети. Диспансери можуть мати санаторій-профілакторій і лікувально-трудові майстерні.

Організація і зміст роботи диспансерів різного профілю мають свої особливості.

Протитуберкульозний диспансер – спеціалізований лікувально-профілактичний заклад, створений для проведення заходів по профілактиці, ранньому виявленню і своєчасному лікуванню хворих на туберкульоз.

Основні функції протитуберкульозного диспансеру:

1. Організація і проведення масових профілактичних обстежень населення в цілях своєчасного і раннього виявлення хворих на туберкульоз.

2. Організаційно-методичне керівництво закладами загальної системи охорони здоров’я і надання їм консультативної допомоги в проведенні протитуберкульозних заходів, в першу чергу по своєчасному виявленню хворих на туберкульоз.

3. Кваліфікаційне обстеження людей, хворих на туберкульоз або з підозрою на це захворювання направлених із лікувально-профілактичних закладів і виявлених при масових обстеженнях.

4. Регулярний диспансерний нагляд і контроль за контингентами хворих на туберкульоз.

5. Організація комплексного лікування хворих на туберкульоз.

6. Госпіталізація хворих.

7. Організація обліку людей різного віку, які знаходяться в контакті з бацилярними хворими на туберкульоз.

8. Проведення разом з санітарно-епідемічними станціями, промисловими підприємствами оздоровчих і протиепідемічних заходів направлених на профілактику туберкульозу.

Для виявлення туберкульозу серед сільської людності велике значення мають подвірні обходи, які проводить фельдшер або патронажна сестра не рідше ніж тричі на рік. Під час подвірних обходів звертають увагу на осіб які часто і довго кашляють, виділяють мокротиння, в яких є задишка, тощо. Таким особам, а також дітям після одного року життя і підліткам слід робити туберкульозні проби. У разі виявлення цієї хвороби обстежених потрібно направити в дільничну або районну лікарню для проведення рентгено-флюрографічного дослідження, а вже потім до диспансеру.

Шкірно-венеричний диспансер – спеціалізований лікувально-профілактичний заклад призначений для проведення профілактичних закладів для попередження венеричних і шкірних захворювань, для надання допомоги хворим, боротьбою з цими захворюваннями.

Основні функції шкірно-венеричного диспансеру:

1. Організація раннього виявлення хворих із шкірними і венеричними захворюваннями.

2. Госпіталізація хворих на венеричні захворювання.

3. Організація профілактичної роботи: виявлення людей які є джерелом зараження, обстеження сім’ї хворого і людей, які знаходяться з ними в контакті.

4. Диспансерний нагляд за хворим венеричним захворюванням.

5. Обстеження і серологічне дослідження усіх вагітних для профілактики вродженого сифілісу, які проводять першу і другу половину вагітності.

В структурі шкірно-венеричного диспансеру є диспансерне і стаціонарне відділення, клініко-діагностичні і серологічні дослідження, фізіотерапевтичні та інші кабінети. В диспансерному відділенні організовують різні прийоми для хворих шкірними і венеричними захворюваннями.

Медогляди з метою виявлення шкірних і венеричних хвороб поєднують з комплексними медоглядами осіб певних професій – працівників торгівельних, харчових підприємств, дитячих закладів. Якщо треба обстежити тих, хто перебував у контакті з виявленими хворими, медпрацівники пункту беруть участь у залученні цих осіб д обстеження дерматовенерологом ЦРЛ.

Онкологічний диспансер – спеціалізований лікувально-профілактичний заклад призначений для виявлення і лікування онкологічних хворих, а також для організаційно-методичного і лікувально-консультативного керівництва протиракової боротьби в районі його дії.

Основні функції онкологічного диспансеру:

1. Організація раннього виявлення хворих із злоякісними пухлинами і передпухлинними захворюваннями.

2. Диспансерний нагляд за хворими які стоять на обліку в диспансері.

3. Ведення найбільш ефективних методів діагностики і лікування цих захворювань в практику диспансеру і інших лікувально-профілактичних закладів.

4. Організація і участь в профілактичних онкологічних обстеженнях населення.

5. Організаційно-методичне керівництво боротьбою з онкологічними захворюваннями, яку проводять установи загальної системи охорони здоров’я з наявністю лікарів цих установ.

6. Постановка обліку хворих із злоякісними новоутвореннями і передпухлинними захворюваннями.

7. Аналіз ефективності лікування.

8. Вивчення і аналіз статистичних матеріалів про захворюваність населення злоякісними пухлинами і смертність від них.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Диспансер

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок