Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ВІДМОРОЖЕННЯ, ЗАМЕРЗАННЯ

ВІДМОРОЖЕННЯ, ЗАМЕРЗАННЯ

Назва:
ВІДМОРОЖЕННЯ, ЗАМЕРЗАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,74 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ВІДМОРОЖЕННЯ, ЗАМЕРЗАННЯ
У нормі температура тіла коливаєть-ся у межах 36—37 °С. Головними дже-релами теплоутворення є м'язи і печін-ка. Звідти тепло кров'ю транспортуєть-ся по всьому організму. Віддача тепла на 80—90 % здійснюється шкірою. Тем-пература тіла може змінюватися під дією на нього високих і низьких температур. У разі дії на організм дуже низької тем-ператури розвиваються в основному два патологічні стани — відмороження і за-мерзання.
У разі відмороження під впливом дії холоду уражуються окремі ділянки тіла (кінцівки, ніс, вуха та ін.). У разі замерзання уражується весь організм. Щоправда, поділ цей деякою мірою умовний, бо при відмороженні у більшості випадків виникають розла-ди з боку всього організму.
ВІДМОРОЖЕННЯ
Відмороження (congelatio) — це по-шкодження тканин, окремих частин тіла під впливом низької температури на тлі дії низки чинників, що сприя-ють цьому.
На війні відмороження є масовим пошкодженням.
У мирний час воно буває рідко, частіше у людей в стані алкогольного сп'яніння або під час снігових буранів і хуртовин.
За статистичними даними, частота відморожень окремих ділянок тіла має таку послідовність: нижні кінцівки — 90,6 %, верхні кінцівки — 6,2 %, верхні і нижні кінцівки — 2,8 %, обличчя — 0,2 %, інші ділянки тіла — 0,2 %.
Хоча кровопостачання шкіри об-личчя набагато краще, ніж кінцівок, а терморегуляція цих ділянок доско-наліша, частота відморожень окремих ділянок обличчя досить висока. Зви-чайно вони не глибокі, хоча іноді можуть бути й значними. Так, у літе-ратурі описано випадок обмороження носа IV ступеня у солдата, який у сильний мороз виходив з оточення. Через кілька діб ніс почорнів і відпав. Описано випадок відмороження всіх кінцівок, що було причиною смерті. Відмороження статевих органів у чо-ловіків спостерігається рідко (0,02 %).
Класифікація. В. Котельников приводить таку класифікацію уражен-ня холодом: 1) гострі (відмороження, замерзання); 2) хронічні (обморожен-ня, холодовий нейроваскуліт).
За силою і видом дії травмівного агента виділяють три різновиди відмо-роження: 1) відмороження, які ви-никають під дією температури по-вітря, що близька до нульової або помірно низька; 2) відмороження, які виникають під дією температу-ри навколишнього середовища, що нижча за — 30°С; 3) контактне відмо-роження — відмороження окремих ділянок тіла за їх безпосереднього контакту з холодним агентом. Ним частіше буває металевий предмет (відмороження у льотчиків, танкіс-тів, трактористів).
У перебігу відморожень виділяють два періоди: І — дореактивний, або період гіпотермії (починається з мо-менту дії низької температури до по-чатку відігрівання); II — реактивний (починається після відігрівання).
Місцеві зміни в тканинах у разі відмороження залежать від глибини пошкодження тканин. З урахуванням цього чинника сьогодні користуються чотириступінчастою класифікацією відморожень (про неї йдеться далі).
Незалежно від площі і ступеня пат-анатомічно і клінічно розрізняють три фази перебігу відмороження: 1) запален-ня; 2) розвитку некрозу і його обмежен-ня; 3) рубцювання і епітелізації ран.
Для кращого розуміння клініки відмороження варто зупинитися на питаннях етіології і патогенезу цього виду травми.
Етіологія. Основним і вирішаль-ним чинником у етіології відморожень вважається низька температура. Час-тіше це дія на тканини і органи хо-лодного сухого повітря. Блідість шкіри у таких випадках була підставою для висновку, що температура тканин при цьому падає нижче за нульову, а тка-нинна рідина замерзає. Свого часу це була головна теорія патогенезу відмо-роження, яка основну причину пато-логічних змін вбачала в загибелі клітин від обледеніння. На підтвердження цього наводили спостереження за лю-диною, у якої пальці в стані обледе-ніння переломилися від необережних рухів, немов суха паличка.
У той же час деякі вчені катего-рично заперечують можливість обле-деніння тканин у разі відмороження.
У літературі немає точних даних про нижню межу температури, за якої гинуть живі тканини, але, без сумні-ву, що дуже низькі температури у разі контактних відморожень зумовлюють швидше пошкодження тканин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВІДМОРОЖЕННЯ, ЗАМЕРЗАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок