Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Зміст та завдання особистої гігієни в сучасних умовах. Особиста гігієна медичного працівника

Зміст та завдання особистої гігієни в сучасних умовах. Особиста гігієна медичного працівника

Назва:
Зміст та завдання особистої гігієни в сучасних умовах. Особиста гігієна медичного працівника
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,10 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Зміст та завдання особистої гігієни в сучасних умовах. Особиста гігієна медичного працівника”


План
1. Гігієна в сучасних умовах
2. Особиста гігієна і гігієна праці медичних працівників.
Висновки.
Використана література.


1. Гігієна в сучасних умовах
Слово "гігієна" походить від грецького слова, яке перекла-дається як "той, що приносить здоров'я".
Гігієна - це наука, що вивчає закони впливу на організм окре-мих людей і цілих колективів соціальних, природних і штучних чинників навколишнього, а також внутрішнього середовища для виявлення закономірностей позитивного і негативного їх впливу на організм, здійснює на цій підставі наукове розроблення запобіжних і оздоровчих заходів, спрямованих на ліквідацію чи зменшення до безпечних величин (гігієнічних нормативів) впливу негативних чин-ників або, навпаки, на широке використання позитивних чинників для збереження, оздоровлення і зміцнення здоров'я як окремої людини, так і цілих колективів, усього людського суспільства.
Це визначення відомого українського вченого, академіка багатьох акаде-мій наук України і світу, одного з фундаторів кафедри загальної гігієни Тернопільської медичної академії ім. І.Я. Горбачевського, ректора і завідувача кафедри гігієни Українського національного медичного університету ім. О.О.Богомольця професора Є.Г. Гон-чарука.
Гігієна займає особливе місце в системі медичних знань. Але спочатку треба сказати, що таке медицина взагалі. Медици-на - це система наукових знань і практичної діяльності, метою якої є зміцнення і збереження здоров'я, продовження життя людей, профі-лактика і лікування хворих. Медицина поділяється на дві галузі: лікувальну і профілактичну.
Об'єктом вивчення лікувальної медицини є хвора людина, метою - лікування і зміцнення здоров'я, або полегшення страж-дань хворого, дослідження і встановлення діагнозу, призначення і контроль за лікуванням. Медичні працівники середньої і вищої ла-нок працюють індивідуально з кожною хворою людиною.
Другим надзвичайно важливим напрямком медицини є профі-лактична медицина. Це колективна медицина, або гігієна. Об'єк-том вивчення гігієни є практично здорові люди, тобто люди, які без обмежень здатні повністю виконувати свої біологічні й соці-альні функції. Гігієна займається здоров'ям здорових людей (індиві-дуальним здоров'ям), здоров'ям колективів практично здорових людей, людності країни (громадським здоров'ям), популяції. Зав-дання профілактичної медицини (гігієни) виконують лікарі й се-редні медичні працівники: гігієністи, санітарні лікарі, помічники санітарних лікарів з певних розділів гігієни. Гігієну часто назива-ють медичною екологією, або екологією людини.
Робота лікарів-кураторів і робота гігієністів тісно пов'язані. Так, працюючи в умовах сільської чи міської дільниці, промислово-го підприємства, дитячого садка, школи чи іншого закладу, лікар-куратор поряд із лікувально-діагностичною завжди проводить профілактичну роботу (наприклад, здійснює щеплення проти ін-фекційних захворювань, розробляє заходи щодо виникнення про-фесійних отруєнь і захворювань тощо). Разом з тим, лікар-профілактик розробляє індивідуальні та колективні профілактичні за-ходи, спрямовані на збереження та зміцнення здоров'я не тільки здорових, а й хворих людей. Наприклад, вирішуючи питання гігієни лікувально-профілактичних закладів, надаючи невідклад-ну допомогу хворим і потерпілим, працюючи лікарями-профпато-логами в медико-санітарних частинах промислових підприємств, лікарями-інфекціоністами, лікарі-профілактики виконують суто ліку-вальну роботу.
Досить яскраво і влучно мету гігієни сформулював засновник експериментальної гігієни в Англії Едмунд Парке: "Гігієна як наука переслідує велику і благородну мету - зробити розвиток людського організму найбільш досконалим, життя найбільш сильним, згасан-ня найбільш уповільненим, а смерть найбільш віддаленою".
Мета гігієни полягає у збереженні й зміцненні здоров'я як окремої людини, так і колективу, популяції, суспільства у цілому. Як суспільство, так і людина по-різному ставиться до роботи спеці-алістів лікувальної і профілактичної медицини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Зміст та завдання особистої гігієни в сучасних умовах. Особиста гігієна медичного працівника

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок