Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Лікарська екзогенна профілактика карієсу

Лікарська екзогенна профілактика карієсу

Назва:
Лікарська екзогенна профілактика карієсу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,63 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Лікарська екзогенна профілактика карієсу


Місцева профілактика карієсу зубів полягає в обробці сполученнями фтору поверхні зубів. Ефективність застосування фтору при цьому обумовлена тим, що після прорізування зуба емаль протягом 3—4 років перебуває в стадії дозрівання . Найбільш інтенсивно цей процес протікає на першому році після прорізування зуба (Боровський Є.В., 1983). У цей період до емалі зубів дитини проникає у три рази більша кількість іонів фтору, ніж до емалі дорослої людини. З цією метою застосовують фторовмісні розчини, пасти, гелі, лаки, цемент. Ефективність місцевого застосування фторидів у вигляді полоскання залежить від їх хімічної структури, концентрації фтору та рН середовища.
Дітям віком 3—5 років призначають полоскання зубів 0,2% розчином фториду 1 раз на 2 тижні. Курс лікування — 3—4 полоскання. На одне полоскання використовують 10 мл розчину. Для полоскань рекомендують використовувати також 2% розчин натрію фториду, утримуючи його у роті кілька хвилин. Курс лікування повторюють 3—4 рази на рік . Найефективнішим є 0,025% розчин натрію фториду, 5...7...10 мл якого використовують для полоскань порожнини рота протягом 30—60 с щоденно за умови низьких концентрацій фтору в питній воді. Хороший профілактичний ефект був отриманий у дітей 7—9 років із III ступенем активності карієсу при застосуванні 0,2% розчину натрію фториду у вигляді ротових ванночок тривалістю 2 хвилини, які призначаються після контрольованої чистки зубів. Курс лікування (7—10 процедур) повторюють 3—4 рази на рік (Морозова Н.В. із співавт., 1983; Виноградова Т.Ф. із співавт., 1984).
Натрію фторид у вигляді розчину наносять на поверхню зубів також за допомогою аплікацій або вводять шляхом електрофорезу. Методика аплікації: поверхню зубів очищують від зубного нальоту, висушують струменем теплого повітря і потім накладають на неї ватні тампони, змочені ремінералізуючою рідиною. Тривалість аплікації — 15— 20 хвилин, протягом аплікації тампони міняють 3—4 рази; після цього на поверхні зубів накладають ватні тампони, змочені 2—4% розчином натрію фториду на 2—3 хвилини. Після процедури дитині не рекомендують пити і приймати їжу протягом 2 годин. Курс лікування складається із 15—20 щоденних аплікацій.
У зв'язку з токсичністю фтору актуальним але недостатньо вивченим представляється питання про протикаріозну ефективність розчинів натрію* фториду різної концентрації. Зараз рекомендується використовувати для місцевого застосування 0,4—ОД—0,01 % розчини натрію фториду. Найефективнішим є місцеве введення фтору методом електрофорезу (Васильєва М., Величкова П., 1984; 1984). При лікарському електрофорезі препарати фтору слід вводити з катода. Доцільно перед цим провести електрофорез 10% розчину глюконату кальцію або 5—10% підкисленого розчину фосфату кальцію з анода,оскільки фторид перешкоджає виведенню кальцію з емалі. Додаванням до порошку фосфат-цементу 5% натрію фториду готують 5% фтористий фосфат-цемент. Перед нанесенням його зуби ізолюють від слини, висушують і на їх поверхні наносять тістоподібно замішаний цемент, який після затвердіння покривають воском або гідросилом. Проте аплікаційний метод забезпечує лише короткочасну дію на емаль фторовмісних сполук, які відносно швидко вимиваються, тому доцільнішим є використання різних покриттів та лаків як депо фтору. При порівняльному вивченні вмісту фтору в емалі зубів людини після обробки фторовмісним лаком та розчинами фторидів було встановлено, що при одноразовій обробці фторлаком в емалі відкладається стільки ж фіксованого фтору, скільки при багаторазовому застосуванні розчинів.
Фторлак — комбінований препарат, до складу якого входять (із розрахунку на 10 г) натрію фторид (5 г), бальзам ялицевий (40 г), шеллак (10 г), хлороформ (12 г)> спирт етиловий (24 г). У воді не розчиняється, рН 5,25. Плівка фторлаку тривалий час утримується на поверхні зубів, що забезпечує пролонговане насичення іонами фтору емалі та дентину зубів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Лікарська екзогенна профілактика карієсу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок