Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Місце антитромбоцитарної терапії в первинній та вторинній профілактиці серцево-судинних подій

Місце антитромбоцитарної терапії в первинній та вторинній профілактиці серцево-судинних подій

Назва:
Місце антитромбоцитарної терапії в первинній та вторинній профілактиці серцево-судинних подій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,45 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Місце антитромбоцитарної терапії в первинній та вторинній профілактиці серцево-судинних подій


Консенсус по застосуванню антитромбоцитарних препаратів
Робоча група Європейського кардіологічного товариства по використанню антитромбоцитарних агентів у хворих з серцево-судинними захворюваннями атеросклеротичного генезу, очолювана доктором Карло Патроно, підготувала дорадчий документ з використання антитромбоцитарних агентів. Цей документ презентує короткі рекомендації щодо застосування антитромбоцитарних засобів для вторинної профілактики ускладнень атеросклеротичних захворювань судин. Автори так сформулювали мету створеного ними документу: “Мета рекомендацій — інтегрувати механістичне розуміння того, чому деякі антитромбоцитарні агенти діють, а інші — ні, з доказовим визначенням категорії пацієнтів, у яких позитивний ефект антитромбоцитарної терапії (АТТ) переважає ризик кровотеч. Даний документ створений, аби надати лікарям практичної медицини відомості щодо препаратів, якими можна скористатися при виборі найбільш вдалої антитромбоцитарної стратегії у конкретних хворих з різними клінічними проявами ішемічної хвороби серця”.
Для розуміння фармакокінетики і фармакодинаміки цих препаратів доречно нагадати морфофункціональні особливості тромбоцитів. Нещодавно ці кров’яні пластинки розглядалися як пасивні спостерігачі гемокоагуляційного каскаду, без’ядерні клітини з короткотривалим періодом життя до 10 днів. На сьогодні це — основне джерело активного синтезу гуморальних речовин, які ініціюють тромбогенез, патоморфологічним проявом якого є атеротромбоз з непередбачуваними наслідками (розвитком гострого коронарного синдрому, раптової коронарної смерті, інсульту). Участь тромбоцитів у процесах тромбогенезу і атеротромбозу доведена експериментальними, морфологічними, а також багатоцентровими клінічними дослідженнями з використанням антитромбоцитарних агентів у лікуванні гострого коронарного синдрому. Тромбоцити щоденно в кількості 1011 відшнуровуються від мегакаріоцитів і циркулюють з цито-, хімокінами. За останніми даними доведена їх участь у процесах запалення і проліферації.
Адгезія тромбоцитів — перший етап тромбоутворення, який полягає в морфологічній перебудові і функціональній активності тромбоцитів. Пошкодження епітелію створює передумови для порогових концентрацій тромбіну і АДФ, який виділяється еритроцитами і АТФ судин. Тромбоцити активуються, із дископодібних стають сферичними і виділяють біологічно активні речовини — фібриноген, фактор росту тромбоцитів, АДФ і ТХА2, це так звана реакція “вивільнення”, яка запускає процес агрегації. Активація тромбоцитів під дією індукторів (тромбіну, АДФ, колагену, адреналіну) здійснюється швидко шляхом взаємодії індукторів з рецепторами тромбоцитів, які представлені глікопротеїновими комплексами (GP). Каскадна реакція взаємодії тромбоцитів, білків плазми і клітин ендотелію призводить до утворення тромбів.
Після стимуляції клітини внаслідок її пошкодження з мембранних фосфоліпідів вивільнюється арахідонова кислота і через каскад послідовних ферментативних реакцій гідролізу перетворюється на продукти циклооксигеназної біотрансформації — простагландини та їх основні метаболіти: простациклін PGI2 і простагландин PGF2a, тромбоксан ТхА2, діаметрально протилежних за своєю дією, відповідно вазодилатуючою і вазоконстрикторною (рис. 1).
На сьогодні близько 20 різноманітних антитромбоцитарних агентів через різні механізми дії здатні інгібувати агрегацію тромбоцитів. Ступінь інгібіції агрегації тромбоцитів ex vivo не завжди відповідає реаліям запобігання атеротромбозу. Антитромбоцитарними засобами, ефективність яких доказана великомасштабними плацебо-контрольованими дослідженнями, є аспірин, тиклопідин, клопідогрель — для тривалого застосування per оs; абсиксимаб, тирофібан, ептифібатид — при короткотривалому внутрішньовенному призначенні.
Яка ж реальна користь від антитромбоцитарної терапії? На сьогоднішній день єдиним дезагрегантом, ефективність якого доказана багаточисельними клінічними дослідженнями, є ацетилсаліцилова кислота (АСК).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Місце антитромбоцитарної терапії в первинній та вторинній профілактиці серцево-судинних подій

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок