Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Дитячі дошкільні установи

Дитячі дошкільні установи

Назва:
Дитячі дошкільні установи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,49 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Дитячі дошкільні установи загального типу розташовують у кварталі в межах пішохідного доступу з обов'язковим забезпеченням групової ізоляції.

Найхарактернішими об'єктами масового будівництва є дитячі комбінати. Будівлі для них мають блочну структуру, за якої типові блоки для дитячих груп об'єднуються транзитними переходами, а до них приєднуються приміщення загального і господарського призначення Павільйонна система є також доброю, оскільки має окремі корпуси для дитячих груп і адміністративно-господарських служб.

Найважливішою для дитячих дошкільних установ є групова ізоляція, коли груповий осередок є основним функціонально-планувальним елементом будинку. Кожна група повинна мати необхідні приміщення, об'єднані в груповий осередок, із самостійним входом для ясельних груп. Груповий осередок включає приміщення, призначені для однієї групи. Туди входять роздягальня-приймальня, ігрова-їдальня, спальня, туалет, буфет. В ігрових кімнатах проводять основні заняття і харчують дітей. Площа підлоги в ігровій-їдальні повинна сягати 50 м2.

Виховна праця в дитячих комбінатах проводиться у загальних приміщеннях, до яких належать зал для музикальних і гімнастичних занять площею 75 м2. Крім цього, І є медична кімната і кімната для дитини, яка захворіла.

До складу адміністративно-господарських приміщень входять кабінет керівника, харчоблок, пральня і сховища для білизни

Архітектурно-планувальна композиція шкільного будинку потребує постійного вдосконалення На даному етапі, з гігієнічного погляду, оптимальними є школи на ЗО і 33 класи із загальною кількістю учнів відповідно 1176 і 1296. Дуже великі школи можна розміщувати лише в мікрорайонах з висотною забудовою Радіус обслуговування в таких випадках не повинен перевищувати 0,5 км.

Шкільні будинки розташовують таким чином, щоби в них було легко розміщувати дітей за віком, щоби для дітей були створені оптимальні умови мікроклімату і освітлення, щоби були створені всі умови для забезпечення навчального, трудового і виховного процесів

Будують шкільні будинки у вигляді централізованих, блочно-секційних і павільйонних . Найкраще зарекомендував себе блочно-секційний тип будівництва, завдяки якому досягається максимальний розподіл школярів на окремі вікові групи, ізоляція навчальних приміщень від приміщень загальношкільних, а також кращий відпочинок на земельній ділянці під час перерв.

Усі приміщення школи, до яких належать навчальні, допоміжні й адміністративні, об'єднуються в секції та групи. Навчальна секція для учнів 1-х класів включає класні приміщення, спально-ігрову кімнату, рекреаційні та санітарні вузли їх слід розміщувати на 1-му поверсі. Навчальна секція для учнів 2—4-х класів включає класні приміщення, приміщення для уроків праці, рекреаційні, санітарні вузли Навчальні секції для учнів 5—9-х і 10— 11-х класів можуть бути на 2-му поверсі, а кабінети — на 3-му. Вони включають кабінети, лабораторії, приміщення для уроків праці та професійної орієнтації, рекреаційні, санітарні вузли Навчально-спортивні зали, кабінет лікаря, навчальні майстерні, канцелярія, кабінет директора та харчоблок також мають бути розташовані на 1-му поверсі. Площа класу має дорівнювати 60 м2 Відстань від класної дошки до парти не повинна перевищувати З М. Площа рекреаційних приміщень виділяється з розрахунку 0,6—0,7 м2 на одного учня

Дуже важливою проблемою в школі є повітряно-тепловий режим Організм дитини і підлітка відрізняється високою інтенсивністю обмінних процесів і руховою активністю, і тому посилене споживання повітря має особливе значення для росту У повітрі приміщень містяться різноманітні забруднення антропогенного походження, які суттєво змінюють його хімічний склад, біологічні та фізичні властивості Забруднення повітря несприятливо впливає на організм дітей, може викликати зміни функціонального стану ЦНС та погіршення працездатності Підвищена чутливість дітей і підлітків до змін мікроклімату вимагає забезпечення повітряного і теплового комфорту приміщень

Норми мікроклімату приміщень залежать від віку дітей, які перебувають у приміщенні, функціонального призначення приміщень, кліматичної зони і тому коливаються від величин, притаманних зоні комфорту, до величин відносного оптимуму Температура повітря у приміщеннях для новонароджених має бути в межах 22—23 °С, в повітрі приміщень для дітей віком до 1 року — 21—22 °С, для дітей віком 2—3 роки — 19—20 °С, для дітей віком З—7 років — 18—19 °С. Температура повітря у спортивному залі має бути в межах 15—16 °С.

Оптимальними показниками відносної вологості є 30—50%, а припустимими — 25—60%. Оптимальний рух повітря дорівнює 0,06—0,25 м/с, а припустимий — 0,3 м. Опалювальними системами, які використовуються у будівництві дитячих установ, є конвективні із застосуванням конвекторів і радіаторів та променеві із застосуванням панелей. Середня температура нагріву панелей підлоги дитячих комбінатів не повинна перевищувати +24 °С, стелі +28. .+30 °С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Дитячі дошкільні установи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок