Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Історія розвитку медичної освіти українського (харківського) військового поселення кавалерії

Історія розвитку медичної освіти українського (харківського) військового поселення кавалерії

Назва:
Історія розвитку медичної освіти українського (харківського) військового поселення кавалерії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,65 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Історія розвитку медичної освіти українського (харківського) військового поселення кавалерії


Розбудова незалежної Української держави спонукала до нового бачення розвитку її інтелектуального уособлення та потенціалу, викликала і прискорила значні зміни у суспільному житті. Переглядаються та переосмислюються фундаментальні складові освіти: навчально-виховні та науково-методичні засади, організаційна структура управління тощо. Проблема медичної освіти завжди була предметом наукового і практичного інтересу педагогів. Освіта за допомогою своїх засобів розвиває інтелект і підвищує рівень компетентності людини у будь-якій сфері діяльності, але особливо це стосується медичного фаху. У даній публікації зроблена спроба розглянути історію розвитку медичної освіти Українського військового поселення кавалерії з 1829 р. до 1857 р. Предметом нашого дослідження стали фельдшерські та акушерські школи Українського військового поселення кавалерії, об'єктом - Українське військове поселення кавалерії, його освітні аспекти життя, відображені в архівних джерелах. Розкрити зазначене питання допомагають архівні матеріали Центрального державного історичного архіву України у м. Києві.
В Українському військовому поселенні кавалерії були створені декілька типів професійних медичних навчальних закладів. Розглянемо лише фельдшерські та акушерські школи. У 1829 р. наказами від 18 і 31 липня у кожному окрузі при військових шпиталях відкрилися медичні фельдшерські школи. З 1850 р. у фельдшерських школах кожного округу щорічно навчалися по 6 кантоністів. Розглянемо загальну кількість учнів у фельдшерських школах 8 округів Українського військового поселення кавалерії з початку їх відкриття і до 1850-х рр. З початку відкриття цих шкіл у 8 округах поселення  навчалося кантоністів 1206 (91,3%), військових поселенців 115 (8,7%), закінчили навчання 761 (94%) кантоністів, військових поселенців  48 (6%); в 1850-х роках кількість учнів складала з кантоністів 159 (77,6%), з військових поселенців 46 (22,4%) - це підраховано автором за даними показниками (див. табл. 1).  Школи ці готували фахівців фельдшерів та учнів аптекаря. Після закінчення навчання, кантоністи призначалися на посаду фельдшера згідно з розпорядженнями Медичного департаменту у військові частини та військові шпиталі, а військові поселенці - у свої округи і населені пункти, згідно з розпорядженням інспектора резервної кавалерії [1, арк. 21]. Утримували учнів провіантом із запасних хлібних магазинів військового поселення. На кожного учня призначалося з позиченого капіталу військового поселення на приварок по 1Ѕ коп. сріблом на добу. На навчальне та матеріально-технічне забезпечення кожна школа отримувала 8 крб. 46Ѕ коп. сріблом [1, арк. 22].
До акушерських училищ вступали жінки від 20 і до 45 років здібні і з міцним здоров'ям, не схильні до пороків [2, арк. 11]. У них навчалися щорічно з кожної волості по 2 вихованки, разом - 24. Учениці акушерських шкіл були вдовами або жінками молодого віку, які мешкали постійно на території округу і не змінювали місця проживання. Перевага надавалася жінкам, які вже були обізнані з цією справою. Навчальний процес в акушерській школі відбувався під наглядом головних окружних лікарів і повивальних бабок. Учениці отримували продовольство із громадських запасів, а на приварок кожній відпускалося по 1Ѕ коп. сріблом на добу, з позиченого грошового капіталу військових поселенців [1, арк. 22]. Так, відомо, що у 8 округах Українського військового поселення кавалерії з початку заснування училища поступили 426 учениць, закінчили навчання 99%, вибула з різних  причин лише 1 жінка (див. табл. 1). Навчальна програма акушерської школи складалася з теоретичних знань і практики. Випускниці акушерських училищ призначалися акушерками у селища своїх округів. За штатом у кожний округ призначалася одна акушерка і один медик. Військові поселенки-акушерки звільнялися від громадських робіт, а їхні будинки - від постою [1, арк. 23].
Таблиця 1
Кількість учнів у фельдшерських, акушерських школах Українського військового поселення кавалерії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Історія розвитку медичної освіти українського (харківського) військового поселення кавалерії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок