Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Диференціальна діагностика

Диференціальна діагностика

Назва:
Диференціальна діагностика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,36 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Диференціальна діагностика. Клінічний перебіг малярії часто може нагадувати інші інфекційні та неінфекційні хвороби (внаслідок цього малярію називали «великою симулянткою»), тому диференціювати її слід з сепсисом, грипом, лептоспірозом, вісцеральним лейшманіозом, черевним тифом, бруцельозом, менінгітом, хворобами крові, гострим пієлонефритом, крупозною пневмонією тощо.

Під час сепсису часто спостерігається гостре підвищення температури тіла з ознобом, пітливістю, міальгією, болем у попереку, але, на відміну від малярії, немає тривалих періодів апірексії, значніший геморагічний синдром, збільшена печінка м'якої консистенції, часто виявляються септичні вогнища, нейтрофільний лейкоцитоз.

Значна гарячка з ознобом, ознаками інтоксикації, ломота в суглобах мають місце і при грипі, але виявляються катаральні зміни верхніх дихальних шляхів, сухий кашель, не спостерігається спленогепатомегалія, анемія.

Лептоспіроз починається гостро з ознобу, підвищення температури тіла до 39—40 °С, супроводжується болем у м'язах, гіперемією лиця, ін'єкцією судин склер, але, на відміну від малярії, в типова міальгія в литкових м'язах, частіше спостерігається ураження нирок з їх недостатністю, виражена жовтяниця внаслідок підвищення рівня прямого (при малярії — непрямого) білірубіну, значніший геморагічний синдром, виявляється нейтрофільний лейкоцитоз із зрушенням лейкоцитарної формули вліво.

Клініка вісцерального лейшманіозу багато в чому нагадує малярію (гарячка, помітне збільшення печінки і селезінки, значна анемія, лімфоцитопенія), але початок хвороби поступовий, гарячка тривала, неправильного хвилеподібного типу, виявляється лімфаденопатія, кахексія, часто на місці укусу москіта є первинний афект.

У хворих на черевний тиф можливі висока температура тіла, збільшення печінки і селезінки, лімфопенія, але, на відміну від малярії, початок хвороби поступовий, гарячка частіше постійного характеру, спостерігаються відносна брадикардія, черевнотифозний язик, на шкірі розеольозний висип, феномен пальпаторної крепітації, метеоризм.

У ряді випадків тяжко диференціювати малярію з бруцельозом, при якому часто спостерігається ремітуюча та інтермітуюча гарячка з профузним потом, збільшення печінки і селезінки, лейкопенія, але для бруцельозу характерна відсутність значної інтоксикації на висоті температури, постійна пітливість, больовий синдром, відносно часте ураження органів руху та опори з утворенням фіброзитів, статевої системи. Вирішальне значення мають епідеміологічний анамнез і лабораторні дослідження.

Для гострого менінгіту характерні раптовий початок, озноб, різке підвищення температури тіла, але, на відміну від малярії, типовими є багаторазове блювання, позитивні менінгеальні симптоми, відповідні зміни цереброспінальної рідини.

ДОГЛЯД ЗА ПОРОЖНИНОЮ РОТА.

У ротовій порожнині існує ціла популяція мікроорганізмів. За нормальних умов стан ротової порожнини контролюється завдяки належній гігієні. У випадку нехтування гігієнічними заходами та при відсутності належного догляду за порожниною рота (особливо це стосується хворих), бактерійна популяція може поширитися і спричинити такі захворювання, як стоматит (запалення слизової оболонки ротової порожнини), гінгівіт (запалення слизової оболонки ясен), паротит (запалення привушної слинної залози), пульпіт, періодонтит (різних захворювань зубів).

Основні етапи виконання навику:

1. При загальному та напівпостільному режимі хворого вранці, перед прииманням їжі та ввечері перед сном необхідно почистити зуби за допомогою зубної щітки пастою або порошком.

2. Після кожного прийому їжі прополоскати ротову порожнину одним із антисептичних розчинів: підсоленою водою (1 ч. ложка солі на склянку води), розчином калію перманганату (1-2 кристалики на склянку води), 2% розчином гідрокарбонату натрію, 5% розчином борної кислоти та іншими.

3. Бажано один раз в день чистити зуби ниткою, щоб видалити залишки їжі між зубами, які можуть залишатися після чистіння зубів, і полоскання ротової порожнини.

4. При постільному режимі хворого - допомогти хворому почистити зуби у ліжку; надати положення (див. попередню підготовку), допомогти хворому вимити руки, притримати ниркоподібний лоток біля ротової порожнини, подати зубну щітку, пасту та воду в склянці. Після чистіння зубів, запропонувати прополоскати ротову порожнину теплою перевареною водою. Порекомендувати ретельно протерти зуби з внутрішньої та зовнішньої сторін, змінюючи при цьому використану марлеву серветку на чисту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Диференціальна діагностика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок