Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Інфільтративний туберкульоз легень

Інфільтративний туберкульоз легень

Назва:
Інфільтративний туберкульоз легень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,90 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Інфільтративний туберкульоз легень


Інфільтративний туберкульоз легень відносить до відносно обмежених форм туберкульозу дихальної системи.
В основі процесу – гіперреактивно-пневмонічне запалення. Оскільки так – процес нагадує собою крупозну пневмонію. В обох випадках, з огляду на підвищену реактивність, запалення в легені має схильність до розповсюдження по легені з одного боку, а з іншого – до прогресування в самій зоні запалення, що спричиняє в більшості випадків до розпаду легеневої тканини і утворення деструкції, що при рентгенографічному дослідженні проявляється деструктивною порожниною, а в подальшому – формуванням каверни.
Враховуючи гіперреактивний характер процесу, ця форма туберкульозу легень як правило розвивається у молодому віці із достатньо забезпеченою реактивністю. Це ж спостерігається і при крупозній пневмонії. Цей тест може бути диференціально-діагностичним між туберкульозом та онкологічними захворюваннями. Разом з тим, туберкулінові проби при цій формі сухот будуть мати відповідний характер і чутливість до туберкуліну буде підвищена.
У минулі роки (15-20 років тому) ця форма сухот частіше розпочиналась гостро і у 50% випадків маніфестувала кровохарканням чи й легеневою кровотечею. У звязку з чим, так діагностувалась «легенева чахотка», що і дало привід охарактеризувати цей симптом «чахоточним».
Причиною інфільтративного туберкульозу легень можуть бути ендогенна реактивація старих туберкульозних вогнищ під впливом гіперсенсибілізації судинно-бронхіального комплекса легені, що буває внаслідок повторних відсівів мікобактерій в судинне чи лімфатичне русло. У цих випадках інфільтрат розвивається у верхніх відділах легень. Відомі випадки, коли такою причиною є прорив лімфатичного барєра у бронхах, тоді процес локалізується у нижніх відділах, рідше – середніх. Рідше процес може розвинутись при попаданні екзогенно значної кількості мікобактерій. Але в усіх перерахованих випадках потребує відповідний грунт у вигляді гіперсенсибілізованої легеневої тканини, що зустрічається головним чином внаслідок бактеріємії гемо- чи лімфатичного русла. Все ж цих чиників (гіперсенсибілізація та наявність відповідної кількості мікобактерій ендо- чи екзогенного походження) недостатньо для для розвитку саме цієї форми сухот. Їх реалізація в інфільтративну форму може відбутись лише за наявності макроорганізму з високим рівнем реактивності. Отже, інфільтративний туберкульоз – це для молодих, кріпких людей.
У зоні гіперсенсибілізації та запалення завжди має місце порушення мікроциркуляції з наступними феноменами: порушення проникності судин, стаз та агрегація форменних елементів, гіпоксія та ацидоз з наступним автолізом, що і завершується розпадом легеневої тканини. Якщо на цьому етапі процес не зупиняється – інфільтрат еволюціонує з можливістю розвитку поширених та деструктивних форм туберкульозу.
Ділянкою гіперсенсибілізації можуть бути вогнища післяпервинного інфікування (Семона…), ділянки вогнищевого туберкульозу, а також метатуберкульозні зміни будь-якого характеру. Це підтверджується обмеженим просторовим (розповсюдження) характером процесу, особливо на перших етапах.
Вид інфільтративного туберкульозу залежить від обсягу чи кількості уражених ацинусів, часток ацтсегментів, сегментів чи часток легень. З огляду на це виділяють наступні форми туберкульозних інфільтратів.
Круглий інфільтрат. Найменше за розміром туберкульозне запалення при якому втягується в процес декілька ацинусів. Розмір інфільтрату сягає 1,5-3 см у діаметрі. Залежно від висхідних змін у легеневій на паренхімі інфільтрат може носити гомогенний характер чи негомогенний. Перший (гомогенний) формується на тлі незміненої паренхіми як свіже специфічне запалення. Другий (негомогенний) – розвивається на тлі існуючих змін. Разом з тим, обидві форми інфільтрату мають середню інтенсивність, що дозволяє на оглядових рентгенограмах роздивитись тіні як судин, так і бронхів. Контури затемнення відносно чіткі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інфільтративний туберкульоз легень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок