Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Порядок дій лікаря у разі виявлення хворого або трупа підозрілого на чуму, холеру, контагіозні вірусні геморагічні гарячки.

Порядок дій лікаря у разі виявлення хворого або трупа підозрілого на чуму, холеру, контагіозні вірусні геморагічні гарячки.

Назва:
Порядок дій лікаря у разі виявлення хворого або трупа підозрілого на чуму, холеру, контагіозні вірусні геморагічні гарячки.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,85 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат
Порядок дій лікаря у разі виявлення хворого або трупа підозрілого на чуму, холеру, контагіозні вірусні геморагічні гарячки.


При виявленні хворого на особливо-небезпечну хворобу в амбулаторно-поліклінічному закладі прийом усіх хворих припиняють. Хворого залишають на місці виявлення до госпіталізації в спеціалізований інфекційний стаціонар. За необхідності йому надають термінову медичну допомогу.
Не виходячи із приміщення, де перебував хворий, лікар телефоном або через посильного, який не був у контакті із підозрілим, замовляє необхідні медикаменти, захисний одяг ( протичумний костюм), засоби особистої профілактики і укладку для взяття матеріалу для лабораторних досліджень; терміново сповіщає головних лікарів відповідного лікувального закладу, станції швидкої допомоги і санепідемстанції. Схема сповіщення має бути у кожному лікувально-профілактичному закладі на помітному місці. У кожному медичному закладі необхідно мати засоби індивідуального захисту з розрахунку – по одному комплекту на 1 зміну осіб, зайнятих обслуговуванням хворих.
Забороняється вхід у медичний заклад і вихід із нього. Закриваються усі вхідні двері, припиняється спілкування між поверхами. Виставляються пости біля кабінету, де перебуває хворий та біля вхідних дверей поліклініки, на поверхах. З кабінету, де перебуває пацієнт, забороняється виносити речі, передавати амбулаторні карти в реєстратуру до проведення заключної дезинфекції. При підозрінні на чуму, контагіозні геморагічні гарячки у кабінеті закривають вікна і двері, відключають вентиляцію. Вентиляційні отвори заклеюють лейкопластиром.
Лікар залишається із хворим до прибуття евакобригади. Він зобов’язаний закрити рот і ніс рушником чи маскою. Перед надяганням захисного одягу ( “протичумного костюму”) відкриті частини тіла обробляють 0,5-1% хлораміну або 70% етиловим спиртом, а слизові оболонки – розчином стрептоміцину.
Складають списки осіб, які були в контакті з хворим у даному лікувальному закладі, за місцем проживання, праці, обслуговуючого медичного персоналу. При цьому зазначають прізвище, ім’я та по-батькові контактних осіб, рік народження, місце проживання і роботи, характер контакту із хворим ( де, коли, ступінь, тривалість), щеплення проти даної інфекції.
У кабінеті, де було виявлено хворого, роблять поточну дезинфекцію 3% розчинами лізолу, хлораміну, 3% освітленим і неосвітленим розчином хлорного вапна, а після його госпіталізації – заключну дезинфекцію.
Якщо хворого було виявлено не в поліклініці, а вдома, в готелі, на транспорті, лікар, який виявив його, зобов’язаний сповістити про це головного лікаря поліклініки, викликати спеціалізовану машину “швидкої допомоги”, залишитися з хворим, вживши заходів особистої безпеки, і надати йому при необхідності екстрену медичну допомогу. Потім лікар змушений супроводити хворого до місця госпіталізації, після чого сам підлягає ізоляції, обсервації протягом максимального інкубаційного періоду даної хвороби, під час якого отримує термінову антибіотикопрофілактику.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Порядок дій лікаря у разі виявлення хворого або трупа підозрілого на чуму, холеру, контагіозні вірусні геморагічні гарячки.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок