Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Алергія. Народні методи лікування

Алергія. Народні методи лікування

Назва:
Алергія. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,72 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Алергія. Народні методи лікування


Алергія — підвищена чутливість організму до впливу різних алергенів зовнішнього і внутрішнього середовищ.
Алергози — алергічні хвороби, в основі яких лежать процеси взаємодії алергену (антигену) та антитіла. Алерген — речовина антигенної природи, здатна спричинюва-ти алергію. Антитіла — білки сироватки крові, що утворюються внаслідок попадан-ня в організм різних антигенів.
За останні десятиріччя спостерігається неухильне збільшення кількості хворих на алергічні недуги.
У основі алергічних реакцій лежить порушення захисних механізмів організму.
Анафілаксія — стан підвищеної чутливості до повторного введення чужорідного білка, наприклад, протиправцевої, протидифтерійної сироваток, антибіотиків тощо. Симптоми сироваткової хвороби розвиваються через 3—12 діб (у разі деяких її форм — через кілька годин) після введення сироваткових препаратів.
На шкірі з'являється висип у вигляді червоних плям різного розміру, що супро-воджується свербінням. Ділянка шкіри, куди вводили препарати, припухає, болюча. Окрім місцевих змін, завжди спостерігаються загальні симптоми (підвищення тем-ператури тіла, озноб, прискорення пульсу, зниження артеріального тиску). Нерідко виникають помірна припухлість суглобів, біль у м'язах. Ці симптоми спостерігають-ся кілька годин або діб.
Харчову алергію зумовлюють речовини, які утворюються у разі неповного роз-щеплення білків їжі внаслідок нестачі відповідних травних ферментів. Харчова алер-гія виникає нерідко за зниженої кислотності шлункового соку.
Основна ознака харчової алергії — свербіння м'якого піднебіння, шиї, грудей, спи-ни, живота, рук та ніг. Спостерігаються висип на шкірі, набряк обличчя, зокрема повік, вушних раковин. Через набряк голосових зв'язок голос стає хриплим, виникають приступи ядухи. До типових симптомів харчової алергії належить дисфункція ки-шечнику (пронос, запор, блювання, нудота, епізодичний біль у животі, порушення перетравлювання основних харчових продуктів). Найчастіше підвищена чутливість розвивається до білкових продуктів (молоко, яйця, шоколад, горіхи), цитрусових, зрідка до жирів та вуглеводів. Діагностика харчової алергії надзвичайно складна.
У дітей першого року життя дуже висока чутливість до сторонніх речовин, що зумовлено недосконалістю захисних функцій слизових оболонок, низькою активністю травних ферментів, відсутністю у шлунковому соці соляної кислоти до б —9 міс. Алерге-ни передаються з грудним молоком та їжею. Антигеном можуть бути їжа, що не прой-шла теплової обробки (гоголь-моголь, сире молоко), а також риба, раки, горіхи тощо.
Алергічний риніт частіше буває у дітей віком 2 — 4 років. Нежить звичайно з'яв-ляється раптово, супроводжується чханням, дихання через ніс утруднене. Дитина стає в'ялою, блідою, покашлює, скаржиться на свербіння у носі та очах, головний біль. Алергічний риніт часто поєднується з алергічним кон'юнктивітом, з'являються відчуття різі в очах, сльозотеча, світлобоязнь. Сезонний алергічний кон'юнктивіт починається раптово в період масового цвітіння рослин. Хворі скаржаться на відчуття сторонньо-го тіла в очах, сильне свербіння.
Алергічний ларингіт буває частіше у дітей раннього віку. Виникають грубий ("гав-каючий") кашель, охриплість голосу. Швидкий набряк гортані призводить до рап-тового її стенозу (звуження). Приступ ядухи триває кілька годин, поступово по-слаблюючись. Організм при алергічному діатезі стає надчутливим не лише до харчових продуктів, але й до таких алергенів, як вовна, домашній пил тощо.
Нерідко шкірні хвороби спричинюються підвищеною чутливістю організму до певних речовин. Алергічний дерматит можуть зумовлювати різні хімічні речовини, деякі рослини. На шкірі з'являються пухирці, почервоніння. У пізніх стадіях долу-чається лущення її.
Дуже небезпечна холодова алергія. Дитині з холодовою алергією треба уникати переохолодження під час купання в річці або в морі (навіть улітку), оскільки у воді може розвинутися шок.
Найважчою формою негайної алергічної реакції загального типу є анафілактич-ний шок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Алергія. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок