Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Білки, жири і вуглеводи як джерело енергії

Білки, жири і вуглеводи як джерело енергії

Назва:
Білки, жири і вуглеводи як джерело енергії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,79 KB
Завантажень:
690
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
  
Тема:
БІЛКИ, ЖИРИ І ВУГЛЕВОДИ
ЯК ДЖЕРЕЛО ЕНЕРГІЇ      


ЗМІСТ
   
ВСТУП 
БІЛКИ.  
БУДОВА, ВЛАСТИВОСТІ І ФУНКЦІЇ 
ОБМІН БІЛКІВ 
ВУГЛЕВОДИ  
БУДОВА, ВЛАСТИВОСТІ І ФУНКЦІЇ 
ОБМІН ВУГЛЕВОДІВ 
ЖИРИ  
БУДОВА, ВЛАСТИВОСТІ І ФУНКЦІЇ 
ОБМІН ЖИРІВ  


ВСТУП 
Нормальна діяльність організму можлива при безперервному надходженні їжі. Що входять до складу їжі жири, білки, вуглеводи, мінеральні солі, вода і вітаміни необхідні для життєвих процесів організму.
Живильні речовини є як джерелом енергії, покриваючому витрати організму, так і будівельним матеріалом, який використовується в процесі зростання організму і відтворення нових кліток, що заміщають відмираючі. Але живильні речовини в тому вигляді, в якому вони вживаються в їжу, не можуть всмоктатися і бути використаними організмом. Тільки вода, мінеральні солі і вітаміни всмоктуються і засвоюються в тому вигляді, в якому вони поступають.
Живильними речовинами називаються білки, жири і вуглеводи. Ці речовини є необхідними складовими частинами їжі. В травному тракті білки, жири і вуглеводи піддаються як фізичним діям (подрібнюються і перетираються), так і хімічним змінам, які відбуваються під впливом особливих речовин - ферментів, що містяться в соках травних залоз. Під впливом травних соків живильні речовини розщеплюються на більш прості, які всмоктуються і засвоюються організмом.  
БІЛКИ 
БУДОВА, ВЛАСТИВОСТІ І ФУНКЦІЇ
"У всіх рослинах і тваринах присутня якась речовина, яка без сумніву є найважливішою зі всіх відомих речовин живої природи і без якої життя було б на нашій планеті неможлива. Цю речовину я найменовував - протеїн". Так писав ще в 1838 році голландський біохімік Жерар Мюльдер, який вперше відкрив існування в природі білкових тіл і сформулював свою теорію протеїну. Слово "протеїн" (білок) походить від грецького слова "протейос", що означає "займаючий перше місце". І справді, все живе на землі містить білки. Вони складають близько 50% сухої ваги тіла всіх організмів. У вірусів зміст білків коливається в межах від 45 до 95%.
Білки є одними з чотирьох основних органічних речовин живої матерії (білки, нуклеиновые кислоти, вуглеводи, жири), але за своїм значенням і біологічним функціям вони займають в ній особливе місце. Близько 30% всіх білків людського тіла знаходиться в м'язах, близько 20% - в кістках і сухожиллях і близько 10% - в шкірі. Але найважливішими білками всіх організмів є ферменти, які, пестячи і присутні в їх тілі і в кожній клітці тіла у малій кількості, проте управляють поряд істотно важливих для життя хімічних реакцій. Всі процеси, що відбуваються в організмі: переварення їжі, окислювальні реакції, активність залоз внутрішньої секреції, м'язова діяльність і робота мозку регулюється ферментами. Різноманітність ферментів в тілі організмів величезно. Навіть в маленькій бактерії їх налічуються багато сотень.
Білки, або, як їх інакше називають, протеїни, мають дуже складну будову і є найскладнішими з живильних речовин. Білки - обов'язкова складова частина всіх живих кліток. До складу білків входять: вуглець, водень, кисень, азот, сіра і іноді фосфор. Найхарактерніший для білка наявність в його молекулі азоту. Інші живильні речовини азоту не містять. Тому білок називають азотосодержащис речовиною.
Основні азотосодержащие речовини, з яких складаються білки, - це амінокислоти. Кількість амінокислот невелика - їх відомо тільки 28. Вся величезна різноманітність що містяться в природі білків є різним поєднанням відомих амінокислот. Від їх поєднання залежать властивості і якості білків.
При з'єднанні двох або декількох амінокислот утворюється складніше з'єднання - поліпептид. Поліпептиди, з'єднуючись, утворюють ще складніші і крупні частинки і у результаті - складну молекулу білка.
Коли в травному тракті або в експерименті білки розщеплюються на більш прості з'єднання, то через ряд проміжних стадій ( альбумоз і пептонов) вони розщеплюються на поліпептиди і, нарешті, на амінокислоти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Білки, жири і вуглеводи як джерело енергії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок