Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Перитоніт

Перитоніт

Назва:
Перитоніт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,06 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Перитоніт”


План
Вступ.
1. Класифікація перитоніту.
2. Симптоматика і діагностика перитоніту.
3. Загальні принципи лікування.


Вступ
Очеревина це серозний покрив стінок (парієнтальна очеревина) і органів черевної порожнини (вісцелярна очеревина). При переході із стінок на органи і з органу на орган очеревина утворює складки, зв'язки, брижу, обмежуючі, у свою чергу, простори (spacium), пазухи – (sinus), кишені – (recessus).
Черевна порожнина – порожнина обмежена діафрагмою вгорі, діафрагмою тазу і клубовими кістками внизу, хребтом і поперековими м'язами ззаду, прямими м'язами спереду, внутрішніми косими і поперечними м'язами з боків і спереду.
Очеревина – напівпроникна, активно функціонуюча мембрана, яка виконує ряд функцій: екссудативно-резорбтивну, бар'єрну (за рахунок мігруючих і фіксованих макрофагів, циркулюючих імуноглобулінів, неспецифічних чинників).
Гістологічно очеревина складається з 6-ти шарів: мезотелія, прикордонної мембрани, і 4-х шарів еластичних і колагенових волокон. В середньому, товщина серозної оболонки складає близько 0,2 мм.
Загальна площа очеревинного покриву складає близько 17000- 20-40 <0 см2, що приблизно співпадає з площею поверхні шкіри.
До ексудативних ділянок очеревина відноситься, головним чином, серозний покрив тонких кишок. Найбільшої інтенсивності ексудація досягає у області дванадцятипалої кишки і зменшується у напрямку до сліпої.
Найбільшою всосоючою здатністю володіють очеревина діафрагми, великого сальника, клубової і сліпої кишок. За добу в нормі об'єм рідини протікаючої через очеревинну порожнину складає близько 70 літрів.
Значну захисну роль відводять великому сальнику, що є складкою очеревини з великою кількістю кровоносних і лімфатичних судин. Він відмежовує запальні вогнища, фіксуючись до них фібрином.
Анатомічно виділяють: у верхньому поверсі, де знаходяться печінка, шлунок і селезінка, – печінкову сумку (bursa hepatica), що оточує праву частку печінки, передшлункову сумку (bursa praegastrica), сальникову сумку (bursa omentalis). Печінкова сумка розділяється на надпечінковий і підпечінковий відділи. Надпеченочний відділ в хірургічній літературі частіше називають правим піддіафрагмальним простором.
Внизу печінкова і передшлункова сумки продовжуються в передсальниковий простір.
Нижній поверх черевної порожнини може бути оглянутий після того, як великий сальник і поперечно-ободова кишка будуть відвернуті вгору. При цьому відкриваються лівий і правий черевні синуси (sinus mesentericus), бічні канали (canalis lateralis), які сполучаються з порожниною малого тазу.
Кровопостачання очеревини здійснюється з гілок судин які забезпечують кров’ю відповідний орган. Відтік венозної крові йде як в портальну (переважно), так і в ковальну системи. Лімфооток найбільш інтенсивний з поверхні великого сальника і діафрагми.
Вісцелярна очеревина має вегетативну іннервацію (парасимпатичну і симпатичну) і практично не має соматичною. Тому виникаючі при її роздратуванні вісцелярні болі не локалізовані. Особливою чутливістю володіють так звані рефлексогенні зони: коріння брижі, область чреватого стовбура, підшлункової залози, ілеоцекального кута, Дугласова простору. Парієнтальна очеревина порожнини тазу не має соматичною іннервації. Цим пояснюється відсутність захисної напруги м'язів передньої черевної стінки при запальних процесах в малому тазу.


1. Класифікація перитоніту
I. По клінічній течії – Гострий і Хронічний
II. По характеру проникнення мікрофлори в черевну порожнину :
А. Первичний перитоніт, при якому інфекція потрапляє гематогенним, лімфогенним шляхом, або через маткові труби.
Б. Вторічний перитоніт – обумовлений проникненням мікрофлори унаслідок розвитку гострих хірургічних захворювань або травм органів черевної порожнини.
Інфекційно-запальний перитоніт є слідством захворювання органів черевної порожнини: гострого апендициту, холециститу, гострої непрохідності кишечника, гострого панкреатиту, тромбоемболії мезентеріальних судин, дивертикуліта, пухлин кишечника, гінекологічних захворювань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Перитоніт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок