Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Сучасні досягнення і проблеми хірургії. Ентоксикози у хірургічних хворих. Методи інтракорпоральної та екстракорпоральної інтоксикації

Сучасні досягнення і проблеми хірургії. Ентоксикози у хірургічних хворих. Методи інтракорпоральної та екстракорпоральної інтоксикації

Назва:
Сучасні досягнення і проблеми хірургії. Ентоксикози у хірургічних хворих. Методи інтракорпоральної та екстракорпоральної інтоксикації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,69 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Сучасні досягнення і проблеми хірургії. Ентоксикози у хірургічних хворих. Методи інтракорпоральної та екстракорпоральної інтоксикації


Від 90 до 95% летальності у хірургії так чи інакше зведені до ендотоксичної інтоксикації. Під ендогенною інтоксикацією (ЕІ) розуміють надходження у внутрішнє середовище організму і збереження в ній токсичних речовин, що утворяться у самому організмі в результаті системних розладів метаболізму і порушення виведення продуктів обміну або під впливом процесів гіпоксії, некробіозу і запалення.
Патологічна дія ЕТВ залежить від основного шляху їхнього надходження – через систему грудної лімфатичної протоки або через портальний відділ системи кровообігу. Основні і системні ефекти ЕІ реалізуються в типові патологічні стани організму, що носить умовну назву ендотоксикоза. По темпу нагромадження ЕТВ в організмі хворого і розвитку відповіді організму на ЕІ розрізняють гострий, підгострий і хронічний плин ендотоксикоза.
Залежно від основного механізму розвитку ЕІ, виділяють продукційну, ретенційну, резорбційну, інфекційну чи мікробну інтоксикацію.
Продукційна ЕІ визначається факторами агресії, які характерні для ушкодження тканин: ензими (трипсин, ліпаза), вільні кинини (брадикинин), біологічно активні моноаміни (гістамін, серотонін) і поліпептиди, простогландиди, продукти перекисного окислювання ліпідів і, нарешті, що циркулюють імунокомпоненти Виразність резорбційної ЕІ може мінятися в залежності від темпу розпалювання і секвестрації вогнищ некрозу, у паренхімі залози й у панкреатичній клітковині. Крім того резервуаром ЕТВ можуть стати кишки, перитоніальний і плевральний ексудат.
Ретенційна ЕІ виникає при порушеннях процесів дезінтоксикації в силу функціональної неспроможності органів і систем, що здійснюють іммобілізацію, біотрансформацію і виведення ЕТВ (легені, печінка, нирки, ретикулоендотеліальна система)
Інфекційна ЕІ у зв'язку з надходженням у кров мікробних токсинів і факторів патогенності мікробів.
Діагностика ендотоксикоза. Виразність ЕІ визначається по клінічним проявам цього патологічного стану і лабораторних критеріїв. Наявність ЕІ можуть бути зафіксовані в час першого лікарського огляду по виявленню енцефалопатії і гіпертемії, порушення дихання і кровообігу (задишка, тахіпное, тахікардія, відхилення від звичайного для хворого рівня системного кров'яного тиску, ознаки розладів периферичного кровотоку), жовті шкірних покривів і зниження темпу сечовиділення. Лабораторні дослідження сечі і крові дозволяють уточнити дані первинного лікарського огляду й оцінити ЕІ і ендотоксикоз.
Серед рутинних лабораторних критеріїв ЕІ найбільш доступні гематологічні показання: по концентрації гемоглобіну й еритроцитів, гематокритному показнику периферійної крові, ШОЕ, концентрації лейкоцитів крові і лейкоцитарній формулі з наступним розрахунком ряду індексів: відношення нейтрофіли (лімфоцити, лейкоцитний індекс інтоксикації (ЛІІ), гематологічний показник інтоксикації. Використовується оцінка рівня поліпептидів середньомолекулярної маси (ПСМ) з допомогою скринингового методу Габрієлян.
Великий інформаційний потенціал у такому випадку забезпечує експресійний метод біологічних рідин (плазми, крові, лімфи).
Для оцінки виразності ендотоксикоза важливим може виявитися визначення ефективної концентрації альбуміну (ЕКА) з допомогою флюорецентних зондів. Біологічні методи оцінки токсичності внутрішнього середовища на великої тварин (миші з блокованої РЕС) – у хворих малодоступні, а дослідження на найпростіших (паремециї, тетрахимени) малоінформативні.
У клінічній практиці для оцінки виразності ендотоксикоза можуть бути використані деякі показники, які характеризуть реакцію імунної системи на токсинемію, і скоріше всього, неспецифічну імунореактивність (концентрація фібриноктина, лізоциму, фагоцитоз), функціональний стан нейрофілів (катионно/лізосомальний показник, НСТ – тест), зміст циркулюючих імунокомплексів. Більш широке дослідження імунограми крові і дозволяє оцінити імунодепресію крові і метаболічний імунодефіцит і попередити спрямовану імунокорекцію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Сучасні досягнення і проблеми хірургії. Ентоксикози у хірургічних хворих. Методи інтракорпоральної та екстракорпоральної інтоксикації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок