Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Особливості імунної відповіді при інфекційних процесах. особливості перебігу інфекційних хвороб у дітей раннього віку. ВІЛ-інфекція: епідеміологія, клініка, діагностика, терапія та профілактика. вроджена віл-інфекція

Особливості імунної відповіді при інфекційних процесах. особливості перебігу інфекційних хвороб у дітей раннього віку. ВІЛ-інфекція: епідеміологія, клініка, діагностика, терапія та профілактика. вроджена віл-інфекція

Назва:
Особливості імунної відповіді при інфекційних процесах. особливості перебігу інфекційних хвороб у дітей раннього віку. ВІЛ-інфекція: епідеміологія, клініка, діагностика, терапія та профілактика. вроджена віл-інфекція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,12 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Лекція
Особливості імунної відповіді при інфекційних процесах. особливості перебігу інфекційних хвороб у дітей раннього віку. ВІЛ-інфекція: епідеміологія, клініка, діагностика, терапія та профілактика. вроджена віл-інфекція


МЕТА: удосконалити знання лікарів-педіатрів з питань сучасних методів діагностики, лікування та профілактики ВІЛ-інфекції у дітей.
ПЛАН ЛЕКЦІЇ.
Вступ. Особливості імунної відповіді при інфекційних процесах.
Етіологія та епідеміологія ВІЛ-інфекції.
Патогенез ВІЛ-інфекції.
Клініко-параклінічні методи діагностики ВІЛ-інфекції.
Сучасні методи лікування ВІЛ-інфекції.
Профілактика та протиепідемічні заходи при ВІЛ- інфекції.
Ключеві слова: ВІЛ-інфекція, Т-лімфоцити, пандемія, макрофаг, імунодефіцит, лімфаденопатія, лімфопенія.
Дитячий організм не можна розглядати як організм дорослого в мініатюрі. Реакція новонародженого на дію інфекційного агента принципово відрізняється від такою ж у дітей старшого віку і у дорослих. Ця своєрідність визначається фізіологічною незрілістю всіх компонентів, які забезпечують як неспецифічний захист організму так і специфічну реактивність при зустрічі з інфекційним агентом. Серед неспецифічних факторів захисту важливе значення має фагоцитоз. Розрізняють дві фагоцитуючі популяції клітин: мікрофагоцити і тканинні макрофаги. Мікрофагами являються нейтрофіли, а макрофагами – моноцити. Система фагоцитозу може бути генетично дефектною, а крім цього, ряд мікроорганізмів, такі як клебсієла, пневмокок, гемофільна паличка і ін. взагалі не піддаються завершеному фагоцитозу. В цих випадках протікання хвороби може бути особливо тяжким із розвитком деструктивних процесів або сепсису.
Комплемент – система сироваткових білків, які здійснюють лізис сенсибілізованих антитілами клітинних антигенів, що зумовлюють реакцію імунного приліпання, приймає участь в опсонізації бактерій, вірусів, пришвидшуючи їх фагоцитоз.
Пропердін – білок сироватки крові, один з компонентів пропердинової системи. Разом з комплементом підсилює фагоцитоз бактерій та інших чужерідних частинок, які приймають участь в лізисі клітин і розвитку запальних реакцій.
Лізоцим – фермент, руйнуючий мукополісахариди бактеріальних оболонок і тим самим, створюючий антибактеріальний бар’єр в організмі.
Інтерферон – низькомолекулярний білок з пртивірусними властивостями, виробляється клітинами організму, інфікованим вірусом. Противірусна дія інтерферону проявляється на внутрішньоклітинному етапі репродукції віруса. Здатність до інтерфероноутворення є генетично детермінованою і передається по спадковості, вона суттєво залежить від віку. Процес утворення інтерферону розпочинається вже у вхідних воротах інфекції. Тому результат зустрічі мікро- і макроорганізму в певній мірі буде залежати від активності інтерфероногенезу вже на ранніх етапах інфекційного процесу. Поряд з противірусною дією, інтерферон пригнічує внутрішньоклітинне розмноження малярійних плазмодіїв, хламідій, рикетсій.
Специфічні імунологічні реакції, пов’язані насамперед з Т- і В-системою імунітету імунологічної компетентності клони лімфоїдних клітин досягають в різий час. Раніше всіх з’являється здатність до імунної відповіді на антигени вірусів, джгутиковий антиген сальмонел, антиген стафілокока. Про стан специфічного імунологічного реагування прийнято судити по вмісту в сироватці крові імуноглобулінів різних класів (G, A, M, E, D).
При клітинному імунодефіциті діти частіше страждають генералізованим кандидозом, цитомегалією, герпетичною інфекцією. Дефіцит Іg А клінічно проявляється частими ГРЗ і кишковими інфекціями.
Тотальний імунодефіцит проявляється при’єднанням генералізованих бактеріальних інфекцій.
При багатьох інфекційних хворобах у дітей раннього віку часто виникають тяжкі порушенння обміну речовин, що суттєво змінює клінічні прояви і погіршує прогноз.
ВІЛ-інфекція – недавно відкрита вірусна хвороба людини, що передається переважно статевим і парентеральним шляхами й характеризується багаторічною персистенцією збудника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Особливості імунної відповіді при інфекційних процесах. особливості перебігу інфекційних хвороб у дітей раннього віку. ВІЛ-інфекція: епідеміологія, клініка, діагностика, терапія та профілактика. вроджена віл-інфекція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок