Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Доброякісні пухлини

Доброякісні пухлини

Назва:
Доброякісні пухлини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,13 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Доброякісні пухлини

У молочній залозі спостерігаються ліпоми, аденоми, фіброаденоми і молочні кісти.

Найчастіше трапляється фіброаденома—щільна обмежена пухлина, що складається із залозистої тканини та сполучнотканинної строми і має чіткі межі.

Фіброаденома буває частіше у жінок віком 20—ЗО років, росте повільно, іноді досягає значних розмірів - до 6—8 см і більше в діаметрі. Фіброаденома — передракове захворювання і підлягає хірургічному лікуванню (пухлини видаляють).

Фіброаденоліатоз (кістозна мастопатія) характеризується дифузним ураженням частини, переважно верхньозовнішнього відділу, молочної залози. При пальпації визначається дифузне ущільнення залози з дрібнозернистою поверхнею.

Це захворювання належить до дисгормональної гіперплазії тканини молочної залози. Іноді відмічаються кров'янисті виділення з соска (кровотечна молочна залоза). Слід підкреслити, що кров'янисті виділення з соска можуть бути не лише при фіброаденоматозі, а й при злоякісних пухлинах молочної залози.

Лікування. При фіброаденоматозі спочатку лікують гормонами (тестостерону пропіонат, метилтестостерон) ; якщо ж вони не дають ефекту, видаляють уражений відділ залози.

Рак молочної залози

Рак молочної залози (Саnсеr mаmmае) займає друге місце серед ракових захворювань у жінок після раку матки. В 1—2 % випадків рак молочної залози відмічається у чоловіків.

Захворюють на рак молочної залози здебільшого жінки в передклімактеричному і клімактеричному періоді, які не родили або мали порушення лактації, що пов'язано з гормональними розладами в організмі, з порушенням функції статевих залоз.

Експериментальними і клінічними спостереженнями встановлено вплив статевих гормонів на виникнення і перебіг раку молочної залози.. Особливо злоякісне він проходить у молодих жінок, вагітних і в період лактації, що пояснюється підвищеною естрогенною насиченістю організму. Видалення яєчників і призначення андрогенів, навпаки, сповільнює ріст раку молочної залози.

Експериментальні дослідження на мишах дали змогу виділити фактор молока — агент, який передається з молоком і здатний викликати в зрілому віці рак молочної залози. Деякі дослідники додержуються думки про вірусну природу фактора молока.

Рак молочної залози звичайно розвивається з її паренхіми у вигляді щільної пухлини, яка відзначається швидким інфільтруючим ростом. Рідше утворюються кілька пухлин; у І—2 % випадків уражаються обидві молочні залози.

За гістологічною будовою виділяють солідний і плоскоклітинний рак. Розрізняють медулярну, скірозну і слизову форми раку. Медулярний рак характеризується переважанням залозистої тканини, скір — сполучної; при слизовому раку—багато слизових мас, що є наслідком колоїдного переродження епітелію. Слизова форма раку здебільшого спостерігається в літньому віці і відзначається сприятливішим прогнозом після операції. Медулярні форми раку характеризуються швидким ростом з проростанням шкіри і утворенням виразок.

У 3 % випадків рак розвивається в ділянці соска і колососкового кружка; він характеризується інфільтрацією і екземоподібними змінами шкіри з утворенням дрібних вузликів (рак Педжета)

Скірозна форма раку, що інфільтрує молочну залозу і грудну стінку, називається панцирним раком.

Діагноз раку молочної залози ставлять на підставі наявності швидко прогресуючої пухлини, яка відзначається інфільтруючим ростом. При огляді виявляється випинання або втягнутість шкіри (симптом лимонної кірки), втягнутість і зміщення соска, іноді вкривання пухлини виразками. При пальпації пухлина щільна, бугриста, часто спаяна з шкірою.

Рак здебільшого локалізується у верхньозовнішньому квадранті грудної залози. Метастазує рак спочатку лімфатичними судинами у пахвові, потім у під - і надключичні лімфатичні вузли. Гематогенні метастази спостерігаються в пізніх стадіях раку, переважно в печінку, легені і плевру, кістки, мозок, яєчники.

Метастази в кісткову систему — в хребет, кістки черепа, тазові, стегнові і плечові кістки — часто бувають множинними.

Розрізняють чотири стадії раку молочної залози.

/ стадія — невелика пухлина у товщі молочної залози без проростання шкіри і метастазів.

// стадія — пухлини до 5 см в діаметрі, які спаяні з шкірою або дають поодинокі метастази в пахвові лімфатичні вузли.

/// стадія — великі пухлини з виразками або з наявністю множинних метастазів у пахвові, під - і надключичні чи парастернальні лімфатичні вузли.

IV стадія—поширене ураження молочної залози з множинними лімфогенними і гематогенними метастазами.

Лікування. Рак молочної залози лікують комплексно — видалення її поєднують з променевою і гормональною терапією.

Рентгенівське опромінювання проводять перед операцією у хворих з II і III стадіями раку, після операції — у хворих з регіонарними метастазами і при швидкоростучих пухлинах у молодих жінок.

Гормональне лікування полягає в призначенні жіночих або чоловічих статей гормонів залежно від стану естрогенної функції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Доброякісні пухлини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок