Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Облітеруючий ендартеріїт

Облітеруючий ендартеріїт

Назва:
Облітеруючий ендартеріїт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,40 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Облітеруючий ендартеріїт
Облітеруючий ендартеріїт — це захворювання судин нейрогу-морального генезу, що розпочинається з ураження периферичних артерій і призводить до облітерації їх просвіту.
Етіологія і патогенез
В етіопатогенезі облітеруючого ендартеріїту значну роль відіграє послідовний або ж одночасний вплив таких факторів, як низька тем-пература, нікотинова інтоксикація, механічна травма та ін. Зміни в стінках судин призводять до автоімунних процесів, які значно поси-люють проліферативні процеси інтими судин. Першими уражаються судини, які живлять артерії, що призводить до порушення інтракапілярного кровотоку і підвищення проникності стінок, що викликає появу болю і реакцій симпатико-адреналової системи. Остання зумов-лює спазм регіонарних судин, сповільнення кровотоку, гіперкоагуляцію і в кінцевому результаті — некроз тканин.
Патоморфологія
Морфологічною основою облітеруючого ендартеріїту є гіперпла-зія інтими переважно магістральних судин нижніх кінцівок, яка при-зводить до звуження й облітерації просвіту артерій. Останнє спричи-няє гіпоксію кінцівок і завершується дистрофічними змінами аж до некрозу.
Гістологічно виявляють розростання інтими за типом молодої грануляційної тканини, яка з часом перетворюється в зрілу сполучну тканину, багату реканалізованими судинами з добре вираженою ендотеліальною вистілкою.
Класифікація (за А.М. Шабановим, 1983)
У перебігу облітеруючого ендартеріїту виділяють стадії:
1 — ішемічна;
2 — трофічних розладів;
3 — виразково-некротична;
4 — гангренозна.


Втомлюваність виникає внаслідок генералізованого спазму колатеральних судин при ходьбі й фізичному навантаженні.
Зміна кольору шкірних покривів. Залежно від розладів пери-феричного кровообігу шкіра може бути блідого, синюшного, багрово-синюшного кольору. На пізніх стадіях, коли з'являються не тільки функціональні, але й органічні порушення прохідності основного ар-теріального стовбура, а колатеральний кровообіг ще не розвинений, блідість шкіри стає різко вираженою і набуває стійкого характеру.
Місцева гіперемія шкіри з ціанозом виникає при некротичних змінах, що супроводжуються запальною реакцією. Це так звана "хо-лодова гіперемія" тканин без підвищення температури, що виникає внаслідок порушення кровопостачання. Разом із тим, тромбоз вен, некроз і гангрена головним чином проявляються ціанозом і темно-бу-рим кольором шкіри.
Трофічні зміни. У початкових періодах захворювання у та-ких хворих виникає виражена пітливість ніг, яка в наступних стадіях захворювання поступово зникає. Шкіра в них втрачає свою звичайну еластичність, стає сухою, складчастою, на ній з'явля-ються тріщини й омозоління. Нігті трофічно змінені — потемнілі, деформовані, із сповільненим ростом. Ці ж зміни призводять до розвитку плоскої ступні, атрофії м'язів і проявів дифузного або плямистого остеопорозу ступневих і гомілкових кісток.
Набряк тканин є постійним супутником некрозу та гангре-ни. При цьому значну роль відіграють артеріовенозні та лімфовенозні анастомози. Швидке скидання артеріальної крові у венозне русло призводить до підвищення венозного тиску й по-силення транссудації. Це підвищує гіпоксію тканин і сприяє на-громадженню недоокислених продуктів.
Венозна система при облітеруючому ендартеріїті також втягується в патологічний процес — виникають тромбофлебіти, що погіршують артеріальний кровообіг. Спазм артерій, що супроводжує тромбоф-лебіт, викликає ціаноз. Це зумовило назву "синій тромбофлебіт".
Некроз тканин і гангрена кінцівки. Виразки при облітеруючому ендартеріїті мають характерний вигляд: вони круглі, краї і дно по-криті блідо-сірим нальотом без будь-яких ознак регенерації та епітелізації. Шкіра навколо стоншена, на зразок "пергаменту", си-нюшна або багрово-синюшна, з маловираженими проявами запален-ня. Виразки досить болючі, причому біль особливо турбує вночі. Про-гресування некрозу призводить до розвитку гангрени, а поширенню останньої в проксимальному напрямку передує набряк тканин.
Тактика і вибір методу лікування
Консервативна терапія.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Облітеруючий ендартеріїт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок