Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ДОБРОЯКІСНІ ТА ЗЛОЯКІСНІ ПУХЛИНИ ЯЄЧНИКІВ

ДОБРОЯКІСНІ ТА ЗЛОЯКІСНІ ПУХЛИНИ ЯЄЧНИКІВ

Назва:
ДОБРОЯКІСНІ ТА ЗЛОЯКІСНІ ПУХЛИНИ ЯЄЧНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,97 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 1.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ДОБРОЯКІСНІ ТА ЗЛОЯКІСНІ ПУХЛИНИ ЯЄЧНИКІВ

Усі пухлини яєчників можна розділити на дві основні групи:

1) небластоматозні непроліферативні;

2) бластоматозні проліферативні. Класифікація пухлин яєчників (міжнародна) /. Епітеліальні пухлини:

А. Серозні пухлини. Б. Муцинозні пухлини. В. Ендометріоїдні пухлини. Г. Світлоклітинні (мезонефроїдні) пухлини. Д. Пухлини Бреннера. Е. Змішані епітеліальні пухлини. Є. Недиференційована карцинома. Ж. Епітеліальні пухлини, що не піддаються класифікації. //. Пухлини строми статевого тяжа:

А. Гранульозостромальн-клітинні пухлини. Б. Андробластоми. В. Гінандробластома.

Г. Пухлини строми статевого тяжа, що не піддаються класифікації.

III. Ліпідно-клітинні (ліпоїдно-клітинні) пухлини. IV. Герміногенні пухлини:

А. Дисгермінома.

Б. Пухлина ендодермального синуса.

В. Ембріональна карцинома.

Г. Поліембріома.

Д. Хоріонепітеліома.

Е. Тератома.

Є. Змішані герміногенш пухлини.

V. Гонадобластома:

А. Власне бластома (без домішок інших форм).

Б. Змішана з дисгерміномою та іншими формами ггрміногенних пухлин.

VI. Пухлини м'яких тканин, неспецифічні для яєчників.

VII. Пухлини, що не піддаються класифікації.

VIII. Вторинні (метастатичні) пухлини.

IX. Пухлиноподібні процеси.

А. Лютеома вагітності.

Б. Гіперплазія строми яєчника і гіпертекоз.

В. Масивний набряк яєчника.

Г. Поодинока фолікулярна кіста і кіста жовтого тіла.

Д. Множинні лютеїнізовані фолікулярні кісти і (чи) кісти жовтого тіла.

Е. Множинні фолікулярні кісти (полікістозні яєчники).

Є. Ендометріоз.

Ж. Поверхневі епітеліальні кісти-включення (гермінальні кісти-включення).

3. Прості кісти.

И. Запальні процеси.

І. Параоваріальні кісти.

1. Небластоматозні непроліферативні

пухлини яєчників (кісти яєчників)

Кіста яєчника — це порожнина, виповнена рідким вмістом, яка виникає у результаті затримки та надмірної секреції рідини. Найчастіше кісти локалізуються в яєчнику (кіста жовгого тіла, кіста яєчника Фолікулярна, лютеїнові кісти, кіста дермоїдна) та у придатку, розташованому над яєчником (пара-оваріальна кіста).

Кіста яєчника фолікулярна

Кіста яєчника фолікулярна — однокамерний тонкостінний пухлиноподібний утвір тугоеластичної консистенції з прозорим вмістом, який виникає внаслідок скупчення рідини у кістозно-атрезуючому фолікулі. Може виникати в будь-якому віці, частіше — внаслідок перенесеного запального процесу. У такому утворі відсутній справжній бластоматозний процес.

Клініка. Основний симптом — біль унизу живота, рідше — порушення менструального циклу. Кіста визначається збоку чи спереду від матки. Вона щільноеластичної консистенції, малоболюча при пальпації, її діаметр не перевищує 10 см. Нерідко супроводжується запальним процесом у ділянці придатків матки.

Лікування. Спостереження протягом 2-3 менструальних циклів. Якщо пухлиноподібний утвір не розсмоктується, то рекомендовано хірургічну операцію — резекцію чи видалення яєчника. Це необхідно, оскільки до операції важко диференціювати кісту від серозної кістоми яєчника. У жінок клімактеричного періоду та постменопаузи виконують операцію видалення придатків та матки.

Кіста жовтого тіла

Трапляється відносно рідко (2-5% відносно всіх пухлин яєчників).

Кіста жовтого тіла — це ретенційний утвір діаметром до 8 см, наповнений світлою прозорою рідиною, інколи з домішками крові. Стінки кісти товсті. .Трапляється у жінок віком від 16 до 55 років.

Клініка. Основна скарга — біль унизу живота у зв'язку із супровідним запальним процесом у придатках матки. Відсутні специфічні клінічні ознаки. Бувають ускладнення — крововилив у порожнину кісти. Кіста жовтого тіла частіше пальпується збоку від матки, має нерівномірну консистенцію. Нерідко виникає під час вагітності, після переривання якої швидко розсмоктується.

Лікування. При підозрі на кісту жовтого тіла слід провести спостереження протягом 2-3 менструальних циклів, оскільки вона може розсмоктатися. Якщо цього не трапилося, то показане оперативне втручання, оскільки до операції неможливо виключити наявність справжньої пухлини яєчника.

Параоваріальна кіста

Кіста параоваріальна — ретенційний однокамерний утвір між листками широкої зв'язки матки, який походить із розташованого над яєчником придатка. Виникає, в основному, у віці 20-40 років. Це пояснюється тим, що саме у репродуктивному віці придаток досягає найбільшого розвитку, у жінок старшого віку він піддається атрофії. Параоваріальна кіста у дитячому віці трапляється дуже рідко. Вона має щільноеластичну консистенцію, гладеньку поверхню, округлу чи овальну форму, наповнена прозорим рідким вмістом. Кісти можуть бути як маленькими, так і гігантськими, частіше діаметр їх становить 8-10 см. Стінка тонка, прозора, із судинною мережею.

Клініка. Біль унизу живота, в попереку. При великих розмірах пухлини наявні симптоми стиснення сусідніх органів. При перекруті ніжки параоваріальної кісти розвивається клінічна картина гострого живота.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ДОБРОЯКІСНІ ТА ЗЛОЯКІСНІ ПУХЛИНИ ЯЄЧНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок