Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Стомленість

Стомленість

Назва:
Стомленість
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,97 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Стомлення слід розглядати як складний процес, що зачіпає всі рівні діяльності організму (молекулярний, субклітинний, клітинний, органний, системний, цілісного організму) і виявляється в сукупності змін, пов'язаних із зсувами гомеостазу, регулюючих, вегетативних і старанних систем, розвитком відчуття утомленості, тимчасовим зниженням працездатності.
Стомлення - особливий вид функціонального стану людини, що тимчасово виникає під впливом тривалої або інтенсивної роботи і приводить до зниження її ефективності. Стомлення виявляється в зменшенні сили і витривалості м'язів, погіршенні координації рухів, в зростанні витрат енергії при виконанні однієї і тієї ж роботи, в уповільненні реакцій і швидкості переробки інформації, утрудняє процесу зосередження і перемикання уваги і інших явищах.
При розгляді проблеми стомлення в спорті широко використовуються такі поняття, як стомливість, стомлюваність, стомленість, перевтома.
Стомливість - об'єктивна властивість роботи викликати стомлення. Стомливість будь-якого виду діяльності визначається, з одного боку, величиною навантаження на організм, а з іншою - ступенем фізичної і психічної підготовленості людини до певних видів роботи.
Втомлюваність - властивість організму людини в цілому, окремих його частин або систем бути схильним стомленню. Конкретна реалізація цієї властивості, т. е. глибина стомлення, що розвивається, при одному і тому ж навантаженні, залежить від ступеня пристосовування людини до певного виду діяльності і його тренованості, фізичного і психологічного стану, рівнів мотивації і нервово-емоційної напруги.
Стомленість - стан всього організму або окремих його частин, який відповідає ступеню стомлення. Градація ступеня стомленості людини оцінюється по суб'єктивних відчуттях, стані різних психофізіологічних функцій, зміні ефективності роботи.
Перевтома - сукупність стійких функціональних порушень в організмі людини, що виникають надмірне стомлення, що в результаті багато разів повторюється, не зникаючих за час відпочинку і є несприятливими для здоров'я людини. Тривала перевтома є однією з причин розвитку перенапруження і різного роду захворювань.
Слід розрізняти зміст понять стомлення і втомлюваність. Стомлення - це об'єктивний процес, що виникає внаслідок напруженої або тривалої діяльності, а втомлюваність - суб'єктивне сприйняття і віддзеркалення цього процесу, що оберігає організм від надмірного виснаження.
Гострі і хронічні форми стомлення можуть бути обумовлені самими різними причинами, які можна звести до п'яти основних груп - фізіологічні, психологічні, медичні, матеріально-технічні і спортивно-педагогічні.
Відновлення - процес, що протікає як реакція на стомлення і направлений на відновлення порушеного гомеостазу і працездатності. Відновлення після фізичних навантажень це не тільки повернення функцій організму до початкового або близького до нього рівня. Якщо після тренувальної роботи функціональний стан організму спортсмена лише повертався до початкового рівня, зникла б можливість його вдосконалення шляхом цілеспрямованого тренування.
Прогресуючий розвиток тренованості спортсмена є результатом того, що реакції слідів, що спостерігаються в організмі після окремих тренувальних навантажень, не усуваються повністю, а зберігаються і закріплюються. Виконання напруженої м'язової роботи пов'язане з витрачанням потенціалу функцій, його відновленням до робочого рівня, зверхвідновлення і подальшою стабілізацією на доробочому або близькому до нього рівні.
При аналізі посляробочого періоду, після навантажень слід розрізняти дві фази: 1) фазу змінених соматичних і вегетативних функцій під впливом м'язової роботи (ранній відновний період), який обчислюється хвилинами або декількома годинами, в основі якого лежить відновлення гомеостазу організму; 2) конструктивну фазу (період відставленого відновлення), в процесі якої відбувається формування функціональних і структурних змін в органах і тканинах внаслідок підсумовування реакцій слідів.
Поточне відновлення по ходу виконання роботи, що полягає в підтримці стану рівноваги і величин гомеостазу, які змінюються в процесі м'язової діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Стомленість

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок