Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Чи може вакцина бути абсолютно безпечною?

Чи може вакцина бути абсолютно безпечною?

Назва:
Чи може вакцина бути абсолютно безпечною?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,85 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ЧИ МОЖЕ ВАКЦИНА БУТИ АБСОЛЮТНО БЕЗПЕЧНОЮ?
Безпека вакцин - другий за ефективністю з основних параметрів оцінки вакцинних препаратів, а за своїм соціальним значенням - найвагоміший. Тому Всесвітня організація охорони здоров'я визначає пріоритетним напрямком своєї діяльності на найближчі роки безпеку імунізації населення. І хоча сучасні вакцини з кожним роком удосконалюються, вони не можуть бути абсолютно безпечними. Незважаючи на істотний прогрес у технологіях виробництва вакцин, до цього часу не вдалося створити препарати з абсолютним рівнем безпеки.
КОЛИ ВИНИКАЄ ПОТРЕБА МОНІТОРИНГУ?
Набуття імунного захисту від конкретної інфекції після вакцинації є складним біологічним процесом. У більшості випадків він перебігає без патологічних проявів і завершується виробленням імунного захисту від конкретної хвороби. Проте не вдається повністю унеможливити ризик розвитку у щепленої особи побічних реакцій. З цією метою ВООЗ пропонує проводити первинний облік усіх небажаних реакцій, які виникають після вакцинації. А в подальшому - з'ясовувати їхній можливий зв'язок з імунізацією. Такий облік має здійснюватися постійно у вигляді моніторингу. З 1991 року за рекомендаціями ВООЗ розслідуванню підлягають наступні ситуації, що можуть виникнути протягом 1 місяця після вакцинації:
o тяжкі або незвичайні захворювання;
o усі летальні випадки;
o усі випадки госпіталізації;
o усі абсцеси в місці введення препарату;
o усі випадки лімфаденітів після щеплення вакциною БЦЖ.
ПРИЧИНИ ПОБІЧНИХ РЕАКЦІЙ
Побічні реакції після імунізації можуть бути класифіковані як такі, що: а) пов'язані з дією самої вакцини; б) спровоковані вакцинацією; в) пов'язані з помилками під час введення вакцини; г) є захворюваннями, що лише за часом збіглися з вакцинацією.
Побічна дія вакцин термінологічно ототожнюється з поняттям "реактогенність". Будь-яка вакцина, що вводиться людині, має певний ступінь реактогенності, який визначається виробником в доклінічних та клінічних дослідженнях препаратів. Однак удосконалення вакцин триває і в процесі їх використання в широкій медичній практиці.
Побічна дія у світлі нормативної бази
У системі державного нагляду за якістю медичних імунобіологічних препаратів (МІБП), які застосовують в медичній практиці України, важливо контролювати реактогенність вакцин. Це доцільно робити на основі моніторингу побічних дій вакцин. Нормативною базою для обліку побічної дії вакцин в Україні є наказ МОЗ України від 31 жовтня 2000 р. за № 276 "Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні". Другим документом є "Інструкція з планування епідемнагляду за побічною дією імунобіологічних препаратів, виявлення та реєстрації післявакцинальних реакцій, ускладнень", затверджена наказом МОЗ України від 4 березня 1998 р. за № 49.
Завдяки цим документам стало можливим проводити щорічний аналіз офіційно зареєстрованих випадків побічної дії МІБП. А це, в свою чергу, відкриває можливості здійснювати постмаркетинговий нагляд за реактогенністю практично всіх препаратів, які використовують в Україні.
Згідно з діючими нормативними документами, побічну дію МІБП, які використовують в Україні, класифікують як:
1) післявакцинальні реакції (ПВР), серед яких розрізняють місцеві реакції, значні місцеві реакції, загальні реакції, значні загальні реакції;
2) післявакцинальні ускладнення (ПВУ), до яких відносять енцефалітичні, алергійні, токсичні реакції, летальний кінець, вакцинасоційований поліомієліт, патологічні прояви після проведення щеплення вакциною БЦЖ.
ПІСЛЯВАКЦИНАЛЬНІ РЕАКЦІЇ ТА ЇХПРОФІЛАКТИКА
Результати моніторингу за 1999-2003 рр. після впровадження відповідної нормативної бази свідчать, що сьогодні здійснюється нагляд за реактогенністю практично всіх використовуваних в Україні вакцин календаря щеплень різних виробників. А це бактерійні вакцини групи АКДП (для профілактики кашлюку, дифтерії і правця), АДП (для профілактики дифтерії і правця), БЦЖ (для профілактики туберкульозу), вірусні вакцини для профілактики кору, паротиту, краснухи, поліомієліту та гепатиту В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Чи може вакцина бути абсолютно безпечною?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок