Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Концепція реформування стоматологічної служби України (основні засади)

Концепція реформування стоматологічної служби України (основні засади)

Назва:
Концепція реформування стоматологічної служби України (основні засади)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,48 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
КОНЦЕПЦІЯ
РЕФОРМУВАННЯ СТОМАТОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
(ОСНОВНІ ЗАСАДИ)
Загальна характеристика проблеми стоматологічного здоров'я населення
Однією з найбільш актуальних проблем в Україні є стан здоров'я населення, в тому числі його складової - стоматологічного здоров'я. Низький рівень стоматологічного здоров'я, насамперед дитячого населення та вагітних жінок, негативно впливає на стан загального здоров'я впродовж всіх періодів життя людини, спричиняючи соціальні та фінансові проблеми та негативно впливаючи на рівень соціально-економічного розвитку країни.
Особливе занепокоєння викликає стабільно висока поширеність стоматологічних захворювань у всі вікові періоди, насамперед значну ураженість твердих тканин зубів та пародонта у вагітних жінок та дітей. Результати епідеміологічних досліджень свідчать, що розповсюдженість карієсу зубів тимчасового прикусу у 6-ти річних дітей становить 87,9 % при інтенсивності ураження КПУ3- 4,6; розповсюдженість карієсу зубів постійного прикусу у 12-ти річних дітей - 72,3 % при інтенсивності ураження КПУ3- 2,75. В регіонах з вмістом фтору в питній воді менше 0, 5 мг/л розповсюдженість карієсу зубів становить 78,6 % при КПУ3- 3,62. В регіонах з вмістом фтору в питній воді більше 0,5 мг/л розповсюдженість карієсу зубів дорівнюється 61,7 % при КПУ3- 2,05. Розповсюдженість хронічного катарального гінгівіту серед дітей віком 12-15 років становить в середньому 70-80%, сягаючи в окремих регіонах 95-98%. Розповсюдженість зубощелепних аномалій у дітей та підлітків віком 7-18 років перевищує 60,0%. Високою залишається питома вага вроджених вад розвитку, пухлин, онкологічних та запальних захворювань, травм щелепно-лицевої ділянки. Стоматологічна захворюваність дитячого населення в забруднених регіонах перевищує у 1,5-3 рази аналогічні показники серед дітей, які проживають в екологічно благополучних регіонах.
В той же час європейські цілі, визначені ВООЗ до 2010 року (1987), передбачають конкретні заходи щодо підвищення рівня стоматологічного здоров'я, визначають чіткі показники інтенсивності і поширеності стоматологічних захворювань. Запровадження рекомендацій ВООЗ у країнах Європи довело значну соціальну і медичну ефективність стосовно підвищення і збереження високого рівня стоматологічного здоров'я населення. Більшість країн Євросоюзу, які запровадили рекомендовані ВООЗ принципи, вже досягли цілей стосовно стоматологічного здоров'я.
Нормативні акти стосовно запровадження засад стоматологічного здоров'я населення, організації стоматологічної допомоги та управління стоматологічною галуззю застарілі і в сучасних умовах не дозволяють реалізувати необхідні управлінські та лікувально-профілактичні заходи. Профілактика та лікування стоматологічних захворювань визнані загальнодержавним завданням і здійснювались у формі "Програми профілактики та лікування стоматологічних захворювань на 2002-2007 роки", затвердженої розпорядженням Президента України від 21 травня 2002 року №475/2002 та на територіальному рівні у вигляді складової частини комплексної програми. Однак, запровадження вказаної програми в умовах вкрай обмеженого фінансування не дозволило підвищити рівень стоматологічного здоров'я населення України.
Аналіз сучасного стану стоматологічної галузі в Україні та перспектив розвитку в України свідчить про необхідність реорганізації стоматологічної служби. В умовах сучасної соціально-економічної ситуації в Україні держава об'єктивно не в змозі повністю фінансувати з державного бюджету усі видатки, пов'язані з діяльністю галузі.
При цьому створення нової організаційної моделі стоматологічної служби в Україні має відбуватись в умовах реформування системи охорони здоров'я населення, як передбачається Проектом Закону України „Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я" (оприлюднений 15,05,2008 р.).
Основними інтегрованими показниками, які відображають стан стоматологічного здоров'я населення, є:
європейські цілі, визначені ВООЗ (1987) до 2010 року
глобальні цілі в галузі стоматологічного здоров'я до 2020 року, визначені в Заяві ВООЗ та FDI (18 вересня 2003 року).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Концепція реформування стоматологічної служби України (основні засади)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок