Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Медико-соціальні аспекти охорони здоров'я матері та дитини

Медико-соціальні аспекти охорони здоров'я матері та дитини

Назва:
Медико-соціальні аспекти охорони здоров'я матері та дитини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,52 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
На тему:
Медико-соціальні аспекти охорони здоров'я матері та дитини


Охорона здоров'я матері та дитини - це комплекс державних і громадських заходів, спрямованих на зміцнення здоров'я жінок і дітей та покращання демографічної ситуації, на забезпечення здорового всебічного розвитку молоді та дітей. Будь-яке суспільство має бути зацікавленим у відтворенні та збереженні повноцінного людського потенціалу.
Медико-соціальне значення системи охорони здоров'я матері та дитини визначається її провідною роллю в збереженні та по-ліпшенні здоров'я жінки, зниженні материнської смертності та смертності немовлят, вихованні здорового, гармонійно розвиненого покоління.
Здійснення численних державних, громадських, медико-соціальних заходів повинно відбуватися на основі засад, передбачених відповідними законодавчими актами.
Законодавча база охорони здорову я жінок і дітей в Україні включає більшість визнаних на міжнародному рівні прав людини.
Згідно з Конституцією України:
- людина, її життя та здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю (стаття 3);*
кожна людина має невід'ємне право на життя і здоров'я та право на їх захист (стаття 27);*
кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування (стаття 49).
У 1991 р. Україна ратифікувала Конвенцію 00H про права дитини, підписала Всесвітню декларацію про забезпечення вижи-вання, захисту та розвитку дітей і розробила план дій щодо її реалізації.
Вирішення проблем охорони здоров'я матері та дитини, в т.ч. медичного забезпечення, залежить від соціального та економічного статусу жінки.
Рівність прав чоловіка та жінки в усіх сферах життя закріплена 24 статтею Конституції. Реалізація задекларованої рівності може бути реально забезпечена лише належними соціально-економічними умовами.
Важливе значення має створення оптимальних умов для забез-печення прав жінок. Це передусім стосується реалізації положень, визначених документами Міжнародної організації праці (МОП).
Більшість з них так або інакше спрямована на захист репро-дуктивної функції жінки.
Конвенція МОП № 103 (1952 р.) передбачає державну допомогу майбутній матері - забезпечення необхідного рівня життя, медичної допомоги, заборону під час вагітності працювати в важких та шкід-ливих умовах, надання відпустки до та після пологів, для виховання дитини.
Ці положення знайшли відтворення в VII розділі Основ законо-давства Україна про охорону здоров'я (1992 p.).
Чільне місце у вирішенні проблем збереження та зміцнення репродуктивного здоров'я належить заходам щодо планування сім'ї.
Мета планування сім'ї, за визначенням ВООЗ, полягає в:*
запобіганні небажаній вагітності;*
можливості регулювати час народження дитини;*
самостійному визначенні сім'єю кількості дітей;*
народженні бажаних здорових дітей;*
профілактиці захворювань, які передаються статевим шляхом;*
профілактиці безпліддя.
В Україні затверджена Національна програма планування сім'ї (1995 р.).
З метою виконання цієї програми та проекту Фонду Народонасе-лення ООН "Підтримка Національної програми планування сім'ї", а також для покращання стану репродуктивного здоров'я наказом МОЗ України від 17.03.99 р. за № 64 в роботу центрів планування сім'ї впроваджується менеджмент-інформаційна система (МІС) "Репродуктивне здоров'я".
Принцип найкращого забезпечення інтересів дитини відповідно до статті 3 Конвенції ООН закріплено в Кодексі про шлюб і сім'ю, Цивільному, Кримінальному, Кодексі законів про працю, Основах законодавства України про охорону здоров'я. Він відтворений також у законах України щодо освіти, сприяння соціальному становленню та розвитку молоді, соціального захисту інвалідів і громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
На соціальний захист сімей з дітьми спрямований Закон України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (1993 р. із змінами, внесеними в 1999 p. №563-XIV).
Цей закон установлює гарантований державою рівень матері-альної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної допо-моги з урахуванням складу сім'ї, її доходів, віку, стану здоров'я дітей тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Медико-соціальні аспекти охорони здоров'я матері та дитини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок