Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вени

Вени

Назва:
Вени
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,30 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Вени


Венозна кров великого кола кровообігу проходить у праве передсердя по двох найбільших венах тіла людини — верхній порожнистій та нижній порожнистій.
Верхня порожниста вена (vena cava superior) — велика венозна судина, розміщена у верхньому відділі переднього середостіння. Утворена внаслідок злиття правої та лівої плечоголовних вен, вона збирає венозну кров від голови, шиї, верхніх кінцівок та стінок грудної порожнини. У верхню порожнисту вену впадає непарна вена.
Непарна вена (vena azygos) починається в черевній порожнині правою висхідною поперековою веною, проходить між ніжками діафрагми в грудну порожнину, розміщуючись у задньому середостінні, справа від тіл хребців, доходить до рівня IV грудного хребця, далі йде наперед, перекидається через корінь правої легені і впадає у верхню порожнисту вену. В непарну вену впадає півнепарна вена, яка починається в черевній порожнині у вигляді лівої висхідної поперекової вени, переходить у грудну порожнину між ніжками діафрагми і розміщується в задньому середостінні зліва від тіл хребців. На рівні VII грудного хребця півнепарна вена повертає вправо, проходить між стравоходом і хребтовим стовпом і вливається в непарну вену.
У тому місці, де півнепарна вена повертає вправо, до неї впадає додаткова півнепарна вена, що йде згори донизу і утворюється з трьох-чотирьох лівих верхніх задніх міжреберних вен.
У непарну та півнепарну вени впадають стравохідні вени, бронхіальні вени, середостінні вени, верхні діафрагмальні вени та задні міжреберні вени (праві та ліві).
Задні міжреберні вени збирають кров від міжреберних м'язів, ребер, м'язів передньобічної стінки живота, діафрагми та пристінкової плеври.
Плечоголовні вени (venae brachiocephalicae) — права та ліва — відводять кров від голови, шиї та верхніх кінцівок. Кожна з них утворюється позаду відповідного грудинно-ключичного суглоба внаслідок злиття внутрішньої яремної та підключичної вен.
Права плечоголовна вена коротша, йде майже вертикально до присереднього кінця І ребра, де й зливається з однойменною веною протилежного боку, утворюючи верхню порожнисту вену.
Ліва плечоголовна вена майже в два рази довша за праву, йде косо зліва направо і зверху донизу, до місця злиття з однойменною правою веною.
У плечоголовні вени впадають вени від органів середостіння: вени загрудинної залози, осердні вени, стравохідні, бронхіальні, середостінні та трахейні вени.
Крім того, в плечоголовні вени впадають більш значні вени, а саме: внутрішні грудні вени — по дві вени з кожного боку, що супроводять однойменні артерії, починаються на передній черевній стінні у вигляді верхніх надплечевих вен і збивають кров з верхніх ділянок передньої черевної стінки; найвищі міжреберні вени — збирають кров з двох-трьох верхніх міжреберних проміжків; нижні щитоподібні вени — одна — три вени, які відводять кров із венозного сплетення, розміщеного біля нижнього краю щитоподібної залози; хребтова вена починається в ділянці потиличного (великого) отвору і, супроводжуючи однойменну артерію, приймає вени від венозних сплетень хребтового стовпа та глибоких вен шиї.
Вени голови та шиї. Зовнішня яремна вена (vena jugularis externa) утворюється на рівні кута нижньої щелепи внаслідок злиття защелепної та задньої вушної вен. Іде донизу, під підшкірним м'язом шиї, перетинає грудинно-ключично-сосковий м'яз і, пройшовши через фасцію шиї, впадає в підключичну або у внутрішню яремну вену чи в кут, утворений цими венами. Зовнішня яремна вена збирає кров з покривів голови та надлопаткової ділянки.
Внутрішня яремна вена (vena jugularis interna) найбільша вена шиї. Починається розширенням — верхньою цибулиною яремної вени,— яке розміщене в яремній ямці вискової кістки. Спускається донизу в складі судинно-нервового пучка шиї, розміщуючись назовні від загальної сонної артерії.
На рівні грудинно-ключичного суглоба внутрішня яремна вена зливається з підключичною веною свого боку і утворює плечо-головну вену. Перед злиттям внутрішня яремна вена утворює друге розширення — нижню цибулину яремної вени.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Вени

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок