Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Догляд за хворими що вмирають

Догляд за хворими що вмирають

Назва:
Догляд за хворими що вмирають
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,06 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Догляд за хворими, що вмирають

Агонія — передсмертний період, який характеризується глибоким порушенням найважливіших функцій організму. Їй передує термінальна пауза, яка триває від декількох секунд до декількох хвилин. За цей короткий проміжок часу дихання спочатку частішає, а потім тимчасово зникає, серцева діяльність уповільнюється і може на короткий час зникати, розширюються зіниці, зникає рогівковий рефлекс.

Потім настає агональний період, який триває від декількох хвилин до декількох годин, для якого властиве порушення функцій кори головного мозку: хворий непритомніє, настає збуджена хаотична діяльність довгастого мозку. Дихання стає неправильним: починаючись після термінальної паузи зі слабкого вдиху, воно поступово частішає і поглиблюється, надалі слабне і закінчується ледь чутним вдихом. Серцева діяльність, яка також спочатку посилюється (сила і кількість серцевих скорочень збільшуються), поступово згасає. Артеріальний тиск знижується до нуля. Пульс стає ниткоподібним, а потім і взагалі не пальпується. Температура тіла знижується на 1—2 °С. З'являються загальні судоми і параліч сфінктерів (нетримання сечі і калу). Якщо агональний період тривалий, розвивається набряк легенів.

Після повної зупинки дихання і серцевої діяльності настає клінічна смерть.

Хворий, що перебуває у стадії агонії, вимагає постійної уваги. Зазвичай уводять препарати, які стимулюють діяльність нервової, серцево-судинної і дихальної систем, дають кисень. Ні в якому разі не можна розмовляти біля ліжка такого хворого про його стан, навіть пошепки, оскільки він може почути розмову і його страждання збільшаться.

Часто в догляді за хворим, що вмирає, допомагають родичі. Медична сестра повинна намагатись стримувати їхні переживання, а в разі потреби і їм надавати медичну допомогу.

Клінічна смерть і невідкладна допомога під час загрозливих

для життя станів

Смерть — незворотна зупинка життєдіяльності організму. Сучасна наука виокремлює поняття клінічної смерті і вважає її зворотним станом. Тривалість періоду клінічної смерті залежить від того, скільки часу кора головного мозку здатна зберігати свою життєдіяльність після зупинки кровообігу і дихання (в середньому 5—6 хв.). За цей час в організмі ще помітні мінімальні прояви життя, оскільки обмін речовин ще відбувається, хоч і на дуже низькому рівні.

Основними її ознаками є непритомність, відсутність дихання, діяльності серця, розширення зіниць, атонія м'язів, блідість шкіри.

Клінічну смерть у здорової людини можуть спричинити гостра крововтрата, асфіксія, електротравми, отруєння тощо. Розпочавши реанімаційні заходи не пізніше як через 5 хв. від появи перших ознак клінічної смерті, людину ще можна повернути до життя. Навіть у разі настання раптової смерті (від захворювань, наприклад, серця) також можна успішно здійснювати оживлення, яке включає штучне дихання, масаж серця, дефібриляцію.

Оскільки під час рятування життя дорога кожна хвилина, потрібно негайно, до приходу лікаря розпочати штучне дихання і непрямий масаж серця. Методика проведення штучного дихання рот в рот, рот в ніс і непрямого (зовнішнього) масажу серця досить проста, її має знати кожен.

Непрямий масаж серця. Хворого якомога швидше кладуть на спину на тверду поверхню (підлога, стіл, кушетка, лавка, тверді ноші) і оголюють грудну клітину. Той, хто надає допомогу, стає ліворуч від хворого і долонею максимально розігнутої кисті робить поштовхоподібні натискання на нижню третину груднини з інтервалом в 1 с. Для посилення тиску долоню другої руки накладають на тильну поверхню першої, використовуючи масу власного тіла; руки мають бути випрямлені в ліктях. У разі клінічної смерті грудна клітка внаслідок зникнення м'язового тонусу стає дуже податливою, тому без надмірних зусиль вдається змістити грудину на 3—4 см, стиснути серце між грудниною і хребтом, щоб вигнати кров з порожнин серця в аорту і легеневу артерію. Натискати слід з такою силою, щоб стиснути серце, не зламавши ребер. Якщо масаж серця ефективний, то через 2—3 хв. з'явиться пульс на стегнових і сонних артеріях, підвищиться артеріальний тиск, звузяться зіниці, шкіра набуде рожевого кольору. За відсутності ознак ефективності масажу після 20—30 хв. у головному мозку встигають розвинутися важкі незворотні зміни і подальше проведення масажу недоцільне.

Штучне дихання рот в рот і рот в ніс. Перед початком проведення штучного дихання треба вийняти у хворого вставні протези, очистити рот від слизу, блювоти, сторонніх тіл пальцем, обгорненим марлевою серветкою або рушником. Якщо не вдається відкрити рот, повітря вдихають в ніс хворого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Догляд за хворими що вмирають

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок