Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Туберкульоз очей, шкіри, надниркових залоз, перикарда. Туберкульозний мезаденіт

Туберкульоз очей, шкіри, надниркових залоз, перикарда. Туберкульозний мезаденіт

Назва:
Туберкульоз очей, шкіри, надниркових залоз, перикарда. Туберкульозний мезаденіт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,85 KB
Завантажень:
8
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Туберкульоз очей, шкіри, надниркових залоз, перикарда. Туберкульозний мезаденіт


ТУБЕРКУЛЬОЗ ОЧЕЙ
Мікобактерії туберкульозу потрапляють до очей або під вії внаслідок контакту з хворими-бактеріовиділювачами, а також із пилом або лімфогематогенним шляхом. Частіше уражується судинна сітка з ро-звитком туберкульозного увету у вигляді «баранячого жи-ру» позаду рогівки або райдужки. У судинній оболонці ви-никає запалення, що має ви-гляд горбиків. Часто бувають ураження очей туберкульозно-алергійного характеру: кера-тит, кон'юнктивіт або кератокон'юнктивіт. На рогівці або лі-мбі виявляють сіруваті вузли-ки (фліктени), гіперемію судин та набряк кон'юнктиви. Захво-рювання починається гостро з появою світлобоязні та сльозотечі. Ураження досить швидко прогресує, схильне до рецидиву. Фліктени можуть розсмоктуватися, перетворю-ватися на виразки, а після їх за-гоєння утворюються рубці. Іно-ді спостерігається помутніння рогівки, що зумовлює зниже-ння гостроти зору або його втрату. Дуже рідко зустрічаєть-ся гострий туберкульозний панофтальміт (абсцес ока).
Це біль, болісна чутливість очей, світлобоязнь, при пухлість повік одного або обох очей, які можуть супро-воджуватися збільшенням та розм'якшенням лімфатичного вузла перед вушною ракови-ною, зниження або втрата зо-ру. Під час об'єктивного до-слідження на користь туберку-льозного процесу свідчать такі зміни, як виявлення фліктен, пожовтіння з розширенням судин, виявлення на межі ро-гівки та білка жовтих або сі-рих вузликів, які то з'являють-ся, то зникають протягом ти-жня, виразок рогівки, рубців на рогівці з білими крапками на місці виразок, жовтих ок-руглих крапок завбільшки до 1—3 мм. У разі більш зада-вненого процесу ці крапки у центрі біліють, їхні краї стають більш чіткими, з'являються сі-рувато-білуваті плями на сіткі-вці, ділянки крововиливів.
Лікаря мають насторожу-вати хворі з такими хронічними та гострими запальними захво-рюваннями очей, як кератит, увеїт, хоріоретиніт неуточненої етіології, в яких після 2 місяців інтенсивного лікування не спо-стерігається позитивного ефе-кту або на тлі лікування недуга прогресує.
Перелік необхідних обстежень, які потрібно виконати у ЛПЗ у разі направлення до фтизіатра-окуліста. Загаль-ний аналіз крові, сечі, флюоро-графія або рентгенографія ор-ганів грудної клітки, аналіз крові на глюкозу, обов'язкове обсте-ження на ВІЛ/СНІД.
ТУБЕРКУЛЬОЗ ШКІРИ
У сучасних епідемічних умо-вах туберкульоз шкіри спосте-рігається і як самостійне захво-рювання, і в поєднанні з тубе-ркульозом інших локалізацій. Збудник туберкульозу прони-кає в шкіру гематогенним або лімфогенним шляхом і значно рідше — у разі контакту ушкодженої шкіри із заразним матеріалом. Найчастіше туберкульоз шкіри перебігає у вигляді і туберкульозного вовчака — і наявності на шкірі первинного і елемента — горбика, вузлика і (люпоми).
Клінічні прояви туберкульозу шкіри. Виявлення безболісних горбиків (люпом) жовтувато-іржавого кольору з інфільтрацією з явищами десквамації, гіперкератозу, які інколи перетворюються на ви-разки з кровоточивим дном, гнійними виділеннями, мляви-ми грануляціями. Досить часто збільшуються регіональні лімфатичні вузли. Найпоширеніша локалізація – ніс, щоки, вушні раковини, сідниці, вер-хні та нижні кінцівки. Можуть уражуватися слизові оболонки носа, порожнини рота, гортані. На місці локалізації люпом за-лишається атрофія, а після ви-разок — рубці з нерівними краями. Характерно, що у разі рецидивів на рубцях з'являють-ся нові люпоми. Провокативним чинником виникнення люпом може бути травмування шкіри, ін'єкції. Виражені сим-птоми «зонда», «яблучного же-ле». У хворого виявляють м'які припухлості рожево-жовтого, а потім бурого кольору, розта-шовані в дермі, підшкірно-жи-ровому шарі, які можуть пере-творюватися на абсцеси з ло-калізацією на обличчі, шиї. Пі-сля регресу залишається атро-фія, пігментація шкіри. Частіше хворіють дорослі.
На відкритих частинах тіла хворого утворюються «борода-вчасті» ураження шкіри, мо-жливий лімфангіт, лімфаденіт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Туберкульоз очей, шкіри, надниркових залоз, перикарда. Туберкульозний мезаденіт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок