Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ДОПОЛОГОВИЙ ПАТРОНАЖ

ДОПОЛОГОВИЙ ПАТРОНАЖ

Назва:
ДОПОЛОГОВИЙ ПАТРОНАЖ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ДОПОЛОГОВИЙ ПАТРОНАЖ

В умовах села успішне зниження захворюваності та смертності дітей раннього віку багато в чому залежить від правильної організації профілактичної роботи з дітьми. Робота фельдшера, акушерки, патронажної медичної сестри, пов'язана з організацією медичного нагляду за дітьми, здійснюється під керівництвом закріпленого за ФАПом дільничного педіатра районної поліклініки, сільської лікарні або лікарської амбулаторії.

Профілактичний нагляд за майбутньою дитиною починається задовго до її народження патронажними відвідуваннями вагітної з 8—10 тиж вагітності Патронажна сестра (акушерка) повинна відвідувати вагітну не менше ніж 3 рази.

Пщ час першого відвідування (допологовий патронаж) патронажна медична сестра (акушерка) ознайомлюється з умовами життя вагітної та її сім'ї, фіксує увагу на особливостях перебігу даної вагітності, захворюваннях, наявності хронічних вогнищ інфекції, шкідливих звичок та інших шкідливостей, з'ясовує, чи є туберкульозні й інші інфекційні хворі серед членів сім'ї та найближчих сусідів.

Патронажна сестра перевіряє виконання вагітною приписів лікаря щодо режиму дня, сну, дієти, догляду за молочними залозами, санітарно-гігієнічного режиму, лікувально-оздоровчих призначень, запрошує вагітну на заняття школи материнства при ФАПі

Основна мета другого допологового патронажу полягає у подальшій підготовці вагітної, створенні сприятливої обстановки у сім'ї для приймання новонародженого, контролі за виконанням вагітною жінкою гігієнічних порад і рекомендацій з питань догляду за грудною дитиною. Другий допологовий патронаж здійснюється на 32-му тижні вагітності.

Показаннями до проведення третього допологового патронажу є обтяжений акушерський анамнез, перенесені вагітною важкі соматичні захворювання, токсикоз вагітних, а також несприятливі соціально-побутові умови.

Результати допологових патронажів записують у певній послідовності на окремих аркушах, які потім включають до історії розвитку дитини (ф 112/у). Історію розвитку дитини краще заводити безпосередньо у пологовому відділенні та вручати її завідуючому ФАПом, під наглядом якого надалі перебуватиме новонароджений.

Беручи новонароджену дитину на облік, завідуючий ФАПом повинен відразу повідомити в дільничну лікарню та в дитячу консультацію центральної районної лікарні про її стан.

Медичне обслуговування здорових новонароджених дітей здійснюється вдома.

Завдання під час патронажного відвідування:

подання допомоги матері в організації правильного вигодовування та гігієнічного догляду за новонародженим, здійснення контролю за виконанням матір'ю медичних призначень та гігієнічних порад лікаря і фельдшера, акушерки, патронажної медичної сестри:

залучення всіх членів сім'ї до активної участі в створенні оптимальних умов життя для матері і дитини

Під час патронажу молодший медичний спеціаліст ретельно оглядає дитину, стан її шкіри, слизових оболонок, пупкової ранки, вимірює температуру тіла, перевіряє виконання матір'ю порад і рекомендацій, які вона одержала раніше.

Патронажна сестра (акушерка) протягом 1-го місяця життя відвідує дитину не менше ніж 2 рази спільно з дільничним лікарем-педіатром і не менше ніж 5 разів самостійно. Результати патронажних відвідувань новонароджених дітей записуються в історії розвитку дитини.

Новонароджені діти, які постраждали під час пологів від асфіксії і пологової травми, недоношені, із двійнят або народжені від матерів з патологічним перебігом вагітності та пологів повинні патронуватися фельдшером, акушеркою чи патронажною медсестрою не менше ніж 12 разів протягом 1-го місяця життя.

Під час патронажу дітей 1-го року життя молодші медичні спеціалісти ФАПу повинні звертати особливу увагу на питання правильного вигодовування, суворе дотримання режиму і догляду за дитиною, загальногігієнічних правил, загартовування, пропаганду природного вигодовування, профілактику рахіту.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ДОПОЛОГОВИЙ ПАТРОНАЖ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок