Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Пневмоконіози

Пневмоконіози

Назва:
Пневмоконіози
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,42 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Термін | Визначення
Пневмоконіози (пилові професійні захворювання легень) | це дифузні ураження легень внаслідок вдихання пилу, що характеризуються розвитком інтерстиціального склерозу і вузликовими висипаннями
Коніотуберкульоз | клінічна форма ТБ легень поєднана з професійним пиловими захворюванням, із яких найчастіше є поєднання силікозу із ТБ (силікотуберкульоз), коніозу з ТБ (коніотуберкульозу).
СНІД | синдром набутого імунодефіциту, остання стадія пролонгованої вірусної інфекції, перебігає з ураженням імунної і нервової системи, виявляється розвитком тяжких вірусних, бактеріальних , паразитарних захворювань і злоякісних новоутворень, що призводить до летального кінця.
ВІЛ-інфекція | це захворювання, що розвивається в результаті тривалого персистування вірусі імунодефіциту людини (ВІЛ) у лімфоцитах, макрофагах.
Цукровий діабет | захворювання, обумовлене абсолютним або відносним зниженням інсуліну в організмі, супроводжується порушенням всіх видів обміну речовин. Характеризується порушенням інсулярної функції підшлункової залози або порушенням дії інсуліну на клітини і тканини організму.
Протитуберкульозний диспансер | спеціалізований лікувалаьно-профілактичний і організаційно-методичний заклад, який співпрацює з іншими медичними закладами, промисловими і господарськими підприємствами, суспільними, профспілковими та урядовими структурами з питань організації і проведення протитуберкульозних заходів.
Раннє виявлення | це діагностика ТБ інтоксикації, що виникає внаслідок первинного інфікування.
Своєчасне виявлення ТБ | це діагностика локальних форм ТБ з малосимптомним перебігом, без деструкції, бактеріовиділення та ускладнень, з локалізацією процесу в межах 1-2 сегментів.
Несвоєчасне виявлення ТБ | це діагностика локальних форм ТБ з деструкціями, масивним бактеріовиділенням та ускладненим перебігом.
Занедбаний ТБ | це пізнє виявлення ТБ з тяжким, ускладненим, іноді хронічним перебігом, масивним бактеріовиділенням
1. ТБ ЛЕГНЬ ПОЄДНАНИЙ З ПРОФЕСІЙНИМИ ПИЛОВИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ
До пилових професійних захворювань легень (пневмоконіозів) відносять дифузні ураження легень внаслідок вдихання пилу, що характеризуються поширеним інтерстиціальним склерозом і вузликовими висипаннями.
Коніотуберкульоз – клінічна форма ТБ легень поєднана з професійних пиловими захворюванням, із яких найчастіше є поєднання силікозу із ТБ (силікотуберкульоз). Силікоз, як правило, виступає первинним захворюванням, розвивається при вдиханні пилу, який містить вільний двоокис кремнію. Це найпоширеніший різновид пневмоконіозу у гірничорудній, машинобудівній промисловості, ливарних цехах та ін. Серед контингентів диспансерного обліку складає 1-1,5%.
Силікотуберкульоз розвивається при поєднанні силікозу з ТБ, тому йому властиві риси, як силікозу, так і ТБ, але одночасно це нове захворювання із своєрідними патоморфологічними, клінічними і рентгенологічними ознаками. Частота розвитку ТБ при інтерстиціальній формі (І ст.) силікозу складає – 10-20%, при вузликовій формі (ІІ ст.) – 20-60% і при вузлуватій формі (ІІІ ст.) – 60-80%.
Патоморфогенез. Силікотуберкульоз розвивається при взаємодії двох етіологічних факторів – вільного двоокису кремнію і МБТ. Кожне з двох захворювань несприятливо впливає на перебіг іншого. Переважно активний ТБ розвивається на фоні вже сформованого силікозу. Часто ТБ приєднується до силікозу через 15-20 років.
Найчастіше ТБ у хворих на силікоз розвивається як вторинний внаслідок повторного інфікування або реактивації ендогенної інфекції, джерелом якої найчастіше бувають старі верхівкові вогнища або старі ТБ враження лімфатичних вузлів. Їх активацію обумовлює запилення легень двооксидом кремнію, який, розчиняючись в рідинах тканин, викликає швидкий розвиток сполучних тканин і розвиток пневмофіброзу, що супроводжується звуженням та облітерацією кровоносних і лімфатичних судин, внаслідок чого знижується протитуберкульозний захист бронхо-легеневої системи. МБТ розповсюджуються лімфо-бронхогенними шляхами, обумовлюючи враження крупних бронхів і формування лімфо-нодулярних нориць.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: Пневмоконіози

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок