Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Самостійні хейліти

Самостійні хейліти

Назва:
Самостійні хейліти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,55 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
 
Реферат
Самостійні хейліти


ЕКСФОЛІАТИВНИЙ ХЕЙЛІТ
Ексфоліативний хейліт (cheilitis exfoliativa) — хронічне захворювання виключно червоної кайми губ, яке супроводиться злущуванням епітеліальних клітин і пов'язане з порушенням їх зроговіння.
Назву захворюванню дали 1912 р. німецькі лікарі І.Мікулич і В.Кюммель.
В етіології та патогенезі головна роль належить порушенню функції
нервової системи. Останнім часом у патогенезі захворювання надається
роль генетичному та імуноалергкному факторам.
За клінічним перебігом розрізняють суху і ексудативну форми ексфоліативного хейліту.
Суха форма ексфоліативного хейліту характеризується наявністю смугитонких лусочок на межі червоної кайми і CO. Лусочки прозорі, схожі на пластини слюди, щільно прикріплені в центрі і відстають по периферії. Через 5—7 днів після їх виникнення вони знімаються, оголюється яскраво-червона поверхня червоної кайми, ерозії відсутні. На місці зняття лусочок через декілька днів з'являються нові (мал. 77). Захворювання триває роками і навіть десятками років, не схильне до самовилікування. Суху і ексудативну форму можна розглядати як різні
стадії того самого захворювання. Це підтверджується тим, що суха
форма може трансформуватися в ексудативну і навпаки.
Е к с у д а т и в н а форма ексфоліативного хейліту характеризується утворенням на гІперемІйованій набряклій червоній каймі здебільшого нижньої губи, рідше обох, нашарувань вологих кірок і лусочок сіро-жовтого або жовто-коричневогокольору. Інколи нашарування досягають значних розмірів і звисають з губи подібно до фартуха. Характерною особливістю захворювання є те, що процес ніколи не переходить ні на CO, ні на шкіру; вільною від ураження залишаються смуга червоної кайми на межі з шкірою і
кути рота. Після зняття кірки ерозії не виявляються, оголюється
поверхня яскраво-червоного кольору, покрита ексудатом молочного відтінку. Кірки періодично відпадають і знову наростають .
При патогістологічному дослідженні в епітелії виявляють акантоз, пара- і гіперкератоз, розпущеність епітеліального шару, втрату зв'язку між клітинами шипуватого і рогового шарів. Характерна наявність "порожніх" клітин, які перебувають у стані спокою і накопичують енергію. В сполучнотканинному шаріспостерігаються інфільтрація лімфоїдними і плазматичними клітинами, явища фіброзу.
Диференціальна діагностика. Ексудативну форму ексфоліативного хейліту слід розмежовувати з ексудативною формою актинічного хейліту, абразивним преканцерозним хейлітом Манганотті, листоподібною формою пухирчатки, ерозивно-виразковою формою ЧВ і ЧПЛ. Суху форму ексфоліативного хейліту відрізняють від метеорологічного хейліту, контактного алергічного хейліту, а також від червоного вовчака губ без клінічно вираженого гіперкератозу й атрофії.
Прогноз при ексудативній формі ексфоліативного хейліту
більш сприятливий, ніж при сухій. Малігнізації ексфоліативного
хейліту не спостерігається.
Лікування. При ексудативній формі призначають седативні
засоби, антидепресанти, засоби загальнозміцнювальної терапії.
Сталих ремісій чи переводу ексудативної форми в суху можна досягти з допомогою надм'яких рентгенівських променів (апарат Буккі) у комбінації з кортикостероїдними мазями. При сухій формі червону кайму губ доцільно змащувати індиферентними мазями.
АКТИНІЧНИЙ ХЕЙЛІТ
Актинічний хейліт (cheilitis actinica) — запалення, яке спричинюється підвищеною чутливістю червоної кайми губ до інсоляції. Вперше описаний Ейрсом (S.Ayres) 1923 p. Основним етіологічним чинником є вплив ультрафіолетових променів за наявності сенсибілізації червоної кайми губ досонячного світла. Процес виникає і загострюється у весняно-літній період, може поєднуватися з сонячною екземою обличчя. Нижня губа уражається частіше, ніж верхня. За клінічним перебігом розрізняють дві форми актинічного хейліту — суху й ексудативну. При сухій формі вся червона кай-
ма стає сухою, яскраво-червоного кольору, покривається дрібними сріблясто-білими лусочками. При ексудативній формі на фоні набряклої, яскраво-червоної кайми губи з'являються пухирці, які швидко лопаються, утворюючи ерозії, кірки і тріщини (мал.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Самостійні хейліти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок