Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Біоритми

Біоритми

Назва:
Біоритми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,33 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Біоритми
З незапам’ятних часів люди спостерігали зміну дня і ночі, літа й зими, але не розуміли, що ці зміни зовнішнього середовища так чи інакше впливають на їхній організм. Мабуть, і ви помічали: пізньої осені, навіть коли сухо й сонячно, почуваєтеся не зовсім комфортно. Чому?
Причиною цього явища є так званий фотоперіодизм – реакція організму на тривалість світлового дня. Чим він коротший, тим більшою є вразливість істоти щодо зовнішніх подразників. У свою чергу фотоперіодизм лежить в основі процесу біологічних ритмів. (Яких, до речі, в організмі людини налічується понад триста!) Наука, що досліджує біоритми, називається хронобіологією. У дослівному перекладі це означає “часова біологія”, вона вивчає реакцію організму на часові зміни в довкіллі. Знання закономірностей функціонування біоритмів людини може суттєво допомогти лікарям-практикам полегшити процес одужання хворих.
Під біоритмами слід розуміти регулярні кількісні та якісні зміни життєвих процесів у організмі (на всіх рівнях життя). Приміром, коли ми впродовж дев’яти годин здійснюємо переліт із Чернівців до Нью-Йорка, то перетинаємо стільки ж часових поясів. Це несприятливо впливає на людський організм: він не може швидко пристосуватися до часових (та й кліматичних) змін. З’являються розбитість, апатія, порушення сну. Але минає кілька днів – і поступово людина, як кажуть, входить у свою колію. А чому із настанням осені загострюються ревматизм, артрит, виразкова хвороба шлунка? Скажете – через низькі температури. Та головна причина – у зміні, а точніше послабленні функції імунної системи. Ще одна цікава деталь: у різні дні народжується неоднакова кількість хлопчиків чи дівчаток. І це не випадково, а знову ж таки пов’язано з природними та індивідуальними біологічними ритмами. До речі, досліджено, якщо під час зачаття подружжя орієнтовано головами на північ, то в 70 відсотках випадків народжуються хлопчики і в 30 % - дівчатка, на південь – навпаки, а на схід або захід – 50 х 50.–
Згідно з біоритмами на планеті існує все живе. При цьому вищі ссавці мають особливу біоструктуру, так званий внутрішній годинник, який складається із залоз внутрішньої секреції (гіпофіза, епіфіза, гіпоталамуса та наднирників) і підлаштовує організм під зміни. Надзвичайно важливу роль відіграє епіфіз, який ще називають шишкоподібним тілом. Вночі він виробляє одні речовини, а вдень – інші. І це не залежить від світлофону. Так, під час експерименту епіфіз помістили в абсолютну темряву, і протягом 17 діб він зберігав свої властивості продукувати певні речовини згідно із 24-годинним біологічним ритмом. Це – своєрідне реле, що регулює біоритми всередині організму. З їх розладом пов’язані різноманітні патологічні процеси, в тому числі у сфері психіки. (Йдеться про так званий десинхроноз.) У нижчих тварин, а також рослин внутрішнього годинника немає. Натомість у них є особлива речовина – мелатонін.  
Спочатку мелатонін виділили як речовину, котра змінює пігментацію шкіри, тож він використовувався у косметологічній практиці для відбілювання. І лише згодом виявилося, що ця речовина є синхронізатором, тобто зумовлює пристосування організму до часових і просторових змін навколишнього середовища. А згідно з дослідженнями американського вченого Халберга від рівня мелатоніну в організмі залежить його статевий розвиток.
знаючи біологічні ритми конкретної людини, можна домогтися найвищої ефективності в її лікуванні. Тобто призначати фармакологічні препарати слід обов’язково з урахуванням тих біологічних коливань, які відбуваються в організмі. Кожний біологічний ритм має вигляд синусоїди. При ритмі в нижньому положенні слід вводити в організм препарати, які підвищують відповідні показники організму, у верхньому – ті, що їх понижують. У високорозвинених країнах вже давно це практикується.
знання індивідуальних біоритмів пацієнтів дозволяє лікарям передбачати настання негативних процесів у організмі й застосовувати препарати, що запобігають цьому явищу чи принаймні зменшують його силу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Біоритми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок