Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Рентгенологічне дослідження кісток

Рентгенологічне дослідження кісток

Назва:
Рентгенологічне дослідження кісток
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,85 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
На основі рентгенологічного дослідження кісток точно доказано, що людська кістка – це складний орган, багатий на мінеральні ресурси і формується на протязі усього життя, тісно повязаний з усіма органами.
Рентгенологічне дослідження спричинене при травматичних пошкодженнях опорно-рухового апарату, дозволяє оприділити його вид, характер, кількість осколків, чужорідних тіл, а контрольні рентгенограми дають можливість судити про розміщення кісткових відламків про ступінь розвитку кісткових мозолів.
Існує два основних рентгенівських симптоми переломів – лінія перелому і вивих. При деякому розходженні кісткових відламків лінія перелому виглядає у виді плоских просвітлень. Це спостерігається більше всього в кісткових відділах.
При вивченні лінії перелому необхідно оприділити, чи проходить вона через увесь поперечний бік кістки – це повний перелом. Більше, ніж через половину діаметра кістки – тріщина, менше, ніж половина діаметра – надлом.
В довгих кістках між двома стрічкоподібними тінями компактної речовини діафіза простежується просвітлення – мозкова порожнина. Якщо мозкова порожнина простежується по всій довжині кістки, то це свідчить про наявність у ній паталогічного процесу. Нерівність контурів кістки, наявність ліній перелому та кісткових фрагментів є ознакою перелому.
Важливо пам’ятати про наявність в трубчастих кістках дітей епіфізарного хряща, щоби відсутність тіні на рентгенограмі на місці цього хряща помилково не прийняти за відлом кістки.
У людей похилого віку на рентгенограмі кістка виглядає більш прозорою внаслідок остеопорозу (остеопорозом зветься розрідження кісткової тканини та зменшення кількості кісткових пластинок), а на самій кістці з’являються остеофіти – кісткові нарости, які є результатом звапнення зв’язок біля місця їх прикріплення до кістки.
Хребтовий стовп людини, на відміну від інших сучасних ссавців, має риси пристосування до прямоходіння. Це передусім виявляється в його S-подібній зігнутості, що забезпечує високі пружні властивості й можливість легкого зрівноваження голови. Найкраще зігнутість хребтового стовпа людини видно збоку. При цьому помітні чотири фізіологічні вигини. У шийному і поперековому відділах вигини випуклістю повернуті вперед (лор-доз), а в грудному й крижовому – назад (кіфоз).
У тих місцях, де одна кривина переходить в іншу, найчастіше виникають ушкодження, що деякою мірою пояснює найбільшу травматизацію саме цих місць, де межують рухомі або зовсім нерухомі відділи хребтового стовпа.
Рентгенографію хребтового стовпа звичайно виконують у прямій, бічній і рідше в косій проекціях. На задній рентгенограмі тіла всіх хребців, за винятком двох перших шийних, і міжхребцеві диски добре конкурують у вигляді чотирикутних, тіней (хребці) та просвітлень між ними, розміри яких збільшуються донизу, до поперекового відділу.
У дорослої людини бічні, верхні й нижні краї хребців завжди рівні, талію добре видно (особливо поперекових хребців). Добре видно дуги хребців, які мають вигляд поперечних або овальних тіней, що нашаровуються на тіні тіл хребців, поперечні та остисті відростки; менш виразні щілини реберно-хребцевих і дуговідросткових суглобів. Внаслідок викривленості крижової кістки на прямій рентгенограмі всі деталі крижово куприкового відділу хребтового стовпа виявити неможливо. Атлант і осьовий хребець внаслідок на-шарування тіні нижньої щелепи у прямій проекції звичайно майже не видні.
У бічній проекції найбільш чітко видно деталі (передні, задні, верхні й нижні контури тіл хребців, будова їхньої губчаст ої речовини, міжхребцеві отвори, суглобові відростки тощо) шийного і поперекового відділів хребтового стовпа. У грудному відділі всі перераховані деталі значною мірою затушовуються внаслідок нашарування.
На рентгенограмі верхньої кінцівки в прямій проекції виразно видно трубчасту S-подібну зігнуту ключицю. У цій самій та в бічній проекціях чітко окреслена лопатка з її краями і кутами. Добре контурує плечова, а на тильно-долонному знімку променева і ліктьова кістки, їхня внутрішня будова — компактна речовина, губчаста речовина, горбки, ямки та інші утвори.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Рентгенологічне дослідження кісток

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок