Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Організація охорони здоров'я дітей

Організація охорони здоров'я дітей

Назва:
Організація охорони здоров'я дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,52 KB
Завантажень:
511
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Організація охорони здоров'я дітей


Охорона материнства і дитинства в СРСР
Основними завданнями державної системи охорони материнства і дитинства в СРСР є створення оптимальних умов, які сприяють народженню здорової дитини, правильному всебічному розвиткові підростаючого покоління, запобіганню та лікуванню захворювань у жінок і дітей. Система охорони материнства і дитинства включає важливі соціально-економічні заходи і законодавчі акти, завдяки яким жінкам надається можливість поєднувати материнство з суспільно корисною працею, передбачається подання жінкам і дітям безплатної кваліфікованої медичної допомоги, яку здійснюють медичні заклади.
Серед перших законів Радянської держави були декрети про безплатне харчування дітей до 15 років, заборону дитячої праці, про ліквідацію дитячої безпритульності і про охорону здоров'я жінок і дітей. Було прийнято постанову про надання відпустки у зв'язку з вагітністю і пологами на 12 тижнів при повному збереженні заробітної плати. Для жінок, зайнятих важкою фізичною працею, тривалість відпустки збільшувалася до 16 тижнів. Мати дістала право через кожні 3 години припиняти роботу для годування немовляти. Набули широкого розвитку дитячі і родопомічні заклади. Запроваджено безплатне медичне обслуговування всього населення. Згодом було видано закони, які захищали права, працю і здоров'я жінки-матері та її дітей, зокрема, заборонялося використання жіночої праці на важких і шкідливих для здоров'я роботах, заборонялося відмовляти в прийнятті на роботу або звільняти вагітних і матерів-годувальниць. Не дозволяється залучати до понаднормових або нічних робіт вагітних (з 4-го місяця вагітності) і матерів-годувальниць, вагітних слід переводити на легші роботи.] Відпустка у зв'язку з вагітністю і пологами надається за рахунок держави на 112 календарних днів із збереженням повного середнього заробітку. У разі патологічних вагітності або пологів, багатоплідної вагітності відпустка після родів збільшується до 70 днів.
З 01.07. 1970 р. в СРСР введено в дію Основи законодавства про охорону здоров'я, в яких велика увага приділяється дальшому поліпшенню охорони здоров'я матері та дитини. Піклування про дітей, сім'ю, охорону материнства і дитинства закріплено в Конституції СРСР (1977). У ст, 35 передбачено створення необхідних умов, які дають змогу жінці поєднувати працю з материнством: надання оплачуваної відпустки та інших пільг вагітним жінкам і матерям, поступове скорочення робочого часу для жінок, які мають малолітніх дітей. У ст. 53 відзначається, що держава виявляє піклування про сім'ю, створюючи і розвиваючи широку мережу дитячих закладів, виплачуючи грошову допомогу у зв'язку з народженням дитини, надаючи грошову допомогу і пільги багатодітним матерям. Для матерів, які працюють або навчаються з відривом від виробництва, введено частково оплачувану відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею півтора року і надано право на одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років із збереженням безперервного трудового стажу і стажу роботи за спеціальністю.
Організація профілактичної та лікувальної допомоги дітям
Служба здоров'я е однією з найважливіших галузей народного господарства СРСР. У ній зайнято понад 6 млн чоловік. Нині у країні налічується понад 993 тис. лікарів і 2,8 млн середніх медичних працівників. Постійно здійснюються заходи щодо вдосконалення підготовки і підвищення кваліфікації медичних кадрів. Забезпеченість населення висококваліфікованою лікарською допомогою в СРСР найвища і на 10 тис. населення припадає ЗО лікарів.
Тепер лікувально-профілактичну допомогу дітям і матерям надають понад 22 тис. дитячих поліклінік, амбулаторій і жіночих консультацій. Кількість дитячих лікарняних ліжок становить близько 600 тис. У дитячих спеціалізованих санаторіях щорічно лікуються понад 600 тис. дітей, у дошкільних закладах виховуються понад 15 млн дітей. На одну педіатричну дільницю в середньому припадає близько 900 дітей (за нормативами 800 дітей).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Організація охорони здоров'я дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок