Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Кровотечі в III періоді пологів, в ранньому післяпологовому періоді. Гіпо- та атонія. Коагулопатія

Кровотечі в III періоді пологів, в ранньому післяпологовому періоді. Гіпо- та атонія. Коагулопатія

Назва:
Кровотечі в III періоді пологів, в ранньому післяпологовому періоді. Гіпо- та атонія. Коагулопатія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,70 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Кровотечі в III періоді пологів, в ранньому післяпологовому періоді. Гіпо- та атонія. Коагулопатія


Серед причин, які зумовлюють акушерські кровотечі, перше місце (49%) займають порушення моторної функції матки (гіпо- та атонічні кровотечі). Стан при якому відмічається недостатня скоротлива здатність міометрію та значне зниження його тонусу, називають гіпотонією матки. В результаті своєчасної та раціональної терапії тонус та скоротлива властивість міометрію при гіпотонії матки відновлюється. Атонія характеризується повною відсутністю тонусу та скоротливої властивості матки. При гіпотонії кровотеча носить хвильоподібний характер то зупиняється, то поновлюється. Це являє собою велику небезпеку для життя родильниці, так як призводить до тяжкої постгеморагічної анемії. При пальпації матка дрябла, хвилі її скорочення рідкі, короткі, дно матки підіймається до рівня пупка та вище При атонії матка не скорочується, не реагує на подразнення та залишається дряблою, погано контурується через очеревинні покрови. Ця патологія клінічно проявляється безперервною та масивною кровотечею із пологових шляхів
Прийнято рахувати допустимою фізіологічну крововтрату, яка не перевищує 250 мл, крововтрату від 250 до 400 мл межею між фізіологічною та патологічною, а крововтрата 400 мл та більше є патологічною та вимагає прийняття негайних дій. Для отримання достовірної інформації про дійсну крововтрату в послідовому та ранньому післяпологовому періоді необхідно точно виміряти кількість крові, що втрачається.
Важливо рахувати об'єм втрати крові по відношенню до маси вагітної перед пологами:
крововтрата (%) - показник крововтрати (л) вага вагітної перед родами (кг)* 100%
Крововтрата до 0,2% ваги вагітної не впливає негативно на фізіологічні
функції організму, крововтрати від 0,3 до 0,5 % викликає патологічне становище, ступінь важкості якого залежить від можливостей адаптаційних рефлекторних механізмів.
Масивні атонічні і гіпотонічні кровотечі можуть привести до вторинних змін у зсідаючій системі крові - розвитку гострого ДВЗ. Крововтрати вище 0,8-1 % ваги тіла дуже небезпечні для життя.
Крововтрати, зумовлені порушенням скорочувальної функції міометрію в послідовому і ранньому післяпологовому періодах, необхідно відрізняти від кровотеч при різних формах патології прикріплення, відшарування і виділення посліду, при травмах родових шляхів і порушеннях зсідаючої системи крові.
Лікувальна тактика зупинка кровотечі, боротьба з гострою крововтратою. При кровотечі, яка розпочалася треба уточнити наявність або відсутність відшарування плаценти (ознаки Шредера, Альфельда, Довженко, Чукалова-Кюстнера та ін.). У випадку виділення посліду - негайно видалити. При відсутності ознак виділення плаценти і продовжуючій кровотечі треба зробити ручне відшарування плаценти і виділення посліду при обов'язковому наркозі та наступним масажем матки на кулакові. Виділення посліду: катетиризація сечового міхура, потім пропонують потужитися. Якщо послід не виділяється то використовують зовнішні прийоми видалення.
В клініці виділяють 3 стадії геморагічного шоку: 1-компенсований шок
(15-25% ОЦК), 2 декомпенсований (зворотній) шок (25-40% ОЦК), 3 стадія -незворотній шок (40-60% ОЦК). Заходи, що направлені на швидке відновлення скорочувальної здатності міометрію застосовують після виділення посліду (рефлекторні, медикаментозні, фізичні, електричні). Оцінка геморагії та гіповолемії визначається наступними показниками:
Температура та забарвлення шкірних покривів;
Наповнення підшкірних вен кінцівок і шиї;
Пульс і ЧСС;
Максимальний і мінімальний АТ;
Центральний венозний тиск;
Погодинний діурез;
Гематокриті гемоглобін;
Оцінка шокового індексу (відношення частоти пульсу до систолічного АТ, у здорових - 0,5, при знижені ОЦК на 20-30% - до 1, при втраті 30-50% - до 1.5.
На першому етапі реанімації необхідно підтримати обмін речовин в
організмі, відновити периферичну циркуляцію; на другому - відновити водно-електролітний баланс. Для циркуляційного гомеостазу має значення в'язкість крові, тому бажано позмінне або одночасне переливання колоїдних розчинів з еритромасою або цілісною кров'ю з білковими препаратами (альбумін, плазма).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Кровотечі в III періоді пологів, в ранньому післяпологовому періоді. Гіпо- та атонія. Коагулопатія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок