Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Клінічна анатомія глотки, гортані. Поширені захворювання глотки і гортані. Допомога цим хворим.

Клінічна анатомія глотки, гортані. Поширені захворювання глотки і гортані. Допомога цим хворим.

Назва:
Клінічна анатомія глотки, гортані. Поширені захворювання глотки і гортані. Допомога цим хворим.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,07 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ЛЕКЦІЯ
Клінічна анатомія глотки, гортані. Поширені захворювання глотки і гортані. Допомога цим хворим.


П л а н
Клінічна анатомія глотки
Захворювання глотки.
Клінічна анатомія гортані.
Захворювання гортані.


Глотка (pharynx) - порожнистий орган, складається з м'язів, де відбувається перехрест дихальних шляхів із травним трактом. Розміщена в ділянці шиї, спереду тіл шийних хребців, починаючи від склепіння черепа до VІ шийного хребця, де переходить у стравохід.
Глотка поділяється на три поверхи:
Верхній - носова частина (носоглотка);
Середній - ротова частина (ротоглотка);
Нижній - гортанна частина (гортаноглотка).
Межею між верхнім та середнім відділами є подушки проведені горизонтальною площиною від заднього кінця твердого піднебіння, а межею між ротовою та гортанною частинами є верхній край надгортанника.
Лімфоїдне горлове кільце представлене мигдалинами: І та ІІ - піднебінними; ІІІ - горловим; ІV - язиковим; V та VІ - трубними.
Піднебінні мигдалини розташовані на бокових поверхнях глотки, між передніми і задніми піднебінними дужками.
Горловий мигдалик розташований в носовій частині глотки на задній та задньоверхній стінці.
Язиковий мигдалик розташований на корені язика. Трубні мигдалики розташовані в ямці Розсимюллера (горлова кишеня позаду слухових труб).
Фізіологія глотки.
Глотка являє собою частину травного та дихального шляхів і виконує такі життєво-важливі функції:
прийом їжі - смоктання, ковтання;
голосо- та мовоутворення;
дихання.
Мигдалики, які входять до лімфаденоїдного глоткового кільця, відіграють певну роль у формуванні місцевого та системного імунітету.
Методи обстеження глотки.
Обстеження ротової частини глотки називають орофарингоскопія.
Необхідні засоби: 1. Лобний рефлектор.
2. Шпатель.
3. Джерело світла.
Спочатку звертають увагу на стан ротової порожнини, після цього оглядають глотку. За допомогою шпателя відтискають передні 2/3 язика донизу. Визначають стан слизової оболонки піднебінних дужок та мигдаликів, бічних та задньої стінок глотки.
Для огляду носової частини глотки проводять задню риноскопію. Застосовуючи різні нахили підігрітого дзеркала, яке уводять за піднебінну завіску, вдається оглянути хоани, отвори слухових труб, сплетіння та бічної стінки носової частини горла.
У маленьких дітей часто доводиться застосовувати пальцеве дослідження носової частини горла.
Для огляду гортанного відділу горла використовують непряму гіпофарингоскопію, вона проводиться за допомогою гортанного дзеркальця та марлевої серветки, виконується так само як непряма ларингоскопія. При цьому оглядають грушоподібні синуси та вхід до стравоходу.
Захворювання глотки:
Аденоїди - гіпертрофія носоглоткового мигдалика, зустрічаються у дітей віком від 3 до 12 років. У таких дітей порушується носове дихання, нежить, зниження слуху, гугнява мова і типовий вираз обличчя з напіввідкритим ротом.
Під час сну діти бувають неспокійні, часто прокидаються, хроплять. Уранці встають стомлені, бліді, мало відпочивши за ніч. Дитина шкільного віку з аденоїдними розрощеннями іноді відстає в заняттях, важко засвоює уроки, неуважна.
Нерідко тривале утруднення носового дихання і перехід на ротове приводять до неправильного розвитку лицевого черепа, внаслідок чого верхня щелепа виступає вперед, прикус зубів порушується, сплетіння твердого піднебіння поступовово підвищується. Дихання через рот також несприятливе, позначається на становищі зубів, які, особливо різця, нарізно зміщуються. Ротове дихання несприятливо позначається і на формі грудної клітки.
Застійні явища в носі впливають через слізноносовий канал на коліктиву ока, викликаючи її запалення. Нерідко у цих дітей - ларингіти, трахеїти, бронхіти.
Аденоїди лікують переважно хірургічним способом. Для операції яку сестра готує наступні інструменти:
баночки із стерилтним знеборлювальним розчином;
зонд з нарізною;
шприц з довгою голкою;
понхотом;
аденотом;
вілончатий шпатель;
стерильні марлеві серветки, кульки, вата.
Допомога медичної сестри при аденотомії у дітей.
Медична сестра для кращої фіксації загортає дитину у простирадло і садить на коліна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Клінічна анатомія глотки, гортані. Поширені захворювання глотки і гортані. Допомога цим хворим.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок