Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Лікувально-профілактичне та оздоровче використання різних типів лазень

Лікувально-профілактичне та оздоровче використання різних типів лазень

Назва:
Лікувально-профілактичне та оздоровче використання різних типів лазень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,74 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Лікувально-профілактичне та оздоровче використання різних типів лазень”


План:
1. Коротка історія російської лазні.
2. Російська лазня:
3. Фінська лазня (сауна):
4. Вплив лазні на організм.
5. Основні правила користування лазнею.
6. Про користь лазні


Здавна відома любов російського народу до лазні. Не випадково в Росії народилася приказка: «Лазня парить, лазня править, баня усе поправить».
Не зменшилося аматорів попаритися й у наші дні.
Чим же порозумівається популярність лазні? Звичайно, не тільки любов'ю до чистоти тіла. Лазня робить могутню фізіологічну дію на весь організм. Вчені установили, що після відвідування лазні в людини помітно поліпшується кровопостачання шкіри і підшкірної клітковини, м'язів і суглобів, значно підвищується обмін речовин, підсилюється потовидділення, зростає число червоних кров'яних кульок і кількість гемоглобіну, у результаті чого організм повніше насичується киснем, заспокоюється нервова система.
Підвищене потовидділення сприяє виведенню з організму «шлаків» — кінцевих продуктів обміну речовин, нерідко токсичних для людини. Тим самим полегшується робота бруньок. Під впливом високої температури в парильні розширені шкірні капіляри переповняються кров'ю, що переміщається від внутрішніх органів, що усуває застійні явища і поліпшує кровообіг.
Доброчинна дія пари на організм настільки помітно, що до ідеї парної лазні незалежно друг від друга прийшли самі різні цивілізації. Вона користалася популярністю й у Греції, і в Римі, і в Росії, і навіть на ізольованому від цих культурних центрів Американському материку.
Саме слово «лазня» походить від латинського «бальнеум», що означає «прогнати біль». Про користь бань писали Геродот і Аристотель, Гіппократ і Гален, Овідій і Гораций. У Горация є вірші: «Кину я м'яч і з Марсова полючи відправлюся в лазню...»
Лазні по своїй сутності поділяють на два головних види: російські і римські. Все інше — варіанти. У римських — повітря в самім жаркому приміщенні сухий, а в російській парильні неодмінно вологий — це основна різниця. Колись їх так і розділяли по назвах: «гарячі повітряні ванни» і «парні ванни».
Російська лазня популярна в багатьох країнах. Її пропагував лікар Антонио Нуньес Риберо Санчес, що довго жив у Росії; він у 1774 році випустив трактат «Про парні російські лазні, оскільки сприяють вони зміцненню, збереженню і відновленню здоров'я». Завдяки Санчесу, а за ним і багатьом іншими знавцями парильні по російському зразку стали робити в усьому світі.
Вважається, що в римській лазні скоріше відбувається обмін речовин в організмі, людина набагато більше і швидше втрачає у вазі. Зрозуміло, сухе повітря сильніше діє на шкіру. При чи подагрі ревматизмі він більш показаний, чим волога. Російська лазня діє м'якше, але теж прискорює обмін речовин, організм освіжається, як би обновляється.
У російської лазні — всесвітня слава. І це не випадково. Вона сполучить у собі жар фінської сауни, пара камер древніх римських терм і гідротермічний вплив водою японських сэнто.
Як же самотужки побудувати росіянку баню?
Розміри будівлі рекомендується вибирати виходячи з норми: п'ять-шість квадратних метрів корисної площі на один що миється.
Вхід у будинок — через веранду. З роздягального приміщення двері ведуть у мийну, де встановлюються баки гарячої і холодної води. Тут може знаходитися також пральна машина. Головне приміщення лазні — парильня.
Класичним правилом при плануванні вважається прагнення до її квадратної форми. Двері в парильній улаштовують найчастіше з високим порогом і низькою коробкою. Це істотно знижує втрати тепла і пари при відкриванні дверей. Уздовж однієї зі стін парильної розташовують дерев'яні полки для прийому парових ванн сидячи.
Завдяки кам'янці в парному приміщенні можна створити необхідний мікроклімат: сухий чи вологий. У першому випадку температуру повітря доводять до 80—90° і вище при відносній вологості 20—30% (фінський режим), у другому — завдяки розбризкуванню води над кам'янкою вологість буде доходити до 60—70%, а температура 40—45° (росіянин режим).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Лікувально-профілактичне та оздоровче використання різних типів лазень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок