Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ЕОМ у медицині

ЕОМ у медицині

Назва:
ЕОМ у медицині
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,53 KB
Завантажень:
549
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Електронна промисловість давно і успішно допомагає медицині, сучасний лікар використовує в своїй практиці велику кількість електронних приладів. Практично немає таких областей в медичній діяльності, в котрих ЕОМ не могли б принести користі.

Перші використання ЕОМ у медицині пов’язані з автоматизацією найпростіших рутинних операцій, які виконує медичний персонал.

Сучасна лікарня – це велике підприємство зі складною організацією різноманітних підрозділів, з великими потоками медикаментів, продуктів і т.д. Якщо враховувати, що ефективність роботи цього складного і дорогокоштуючого підприємства залежить не тільки від кваліфікації й чисельності медичного персоналу, від належності апаратури й медикаментів, але й від строків обробки медичної інформації, то стає ясно, що без автоматизованої системи управління таким підприємствам не обійтись. Реалізувати таку систему можливо тільки за допомогою ЕОМ. Реакція людського організму на хворобу дуже індивідуальна. Це значить, що в одних хворих інфаркт міокарду проявляється болями у області серця, а у інших – в області живота. Для одних наркоз не страшний, для інших може виявитись шкідливим. Тому лікарі так скрупульозно описують у своїх публікаціях прояви тих чи інших хвороб, а в кожній лікарні щоденно збираються лікарі на конференцію щоб розповісти колегам про те як протікають хвороби їхніх пацієнтів. Таким чином створюється загальна “медична пам’ять”, яка відіграє велику роль в роботі кожного лікаря. Одне з самих головних професійних якостей лікаря – пам’ять. Висококваліфікований лікар пам’ятає велику кількість історій хвороб, видів ліків, зчитує їх ефективність, сумісність, побічні дії. Банк даних реалізований на невеликій ЕОМ, зможе видати лікарю вичерпну інформацію як про ліки, так і про хвороби. Цю сферу діяльності ЕОМ в медицині можна назвати інформаційною.

Сучасна медична техніка і методи клінічної біохімії досягли такого рівня, що лікар у найменші строки отримує інформацію про функціонування всіх систем органів.

Медична діагностика і прогнозування захворювань.

Ймовірність успіху у постановці діагнозу, підвищується, якщо під’єднати ЕОМ у величезну пам’ять котрої можна ввести численні зв’язки ознак й ймовірність захворювань. Комп’ютер може врахувати значну більшу кількість ознак, ніж лікар, що дуже підвищує точність діагнозу. В деяких виключених випадках ЕОМ зможе навіть зробити те, що притаманно лише дуже гарному лікарю. Такі випадки бувають, наприклад, при тяжких опіках. Важливим параметром, визначаючим тяжкість, прогноз і лікування таких опіків, являється площа глибокого ураження шкіри. Цю величину визначають по зовнішньому вигляду шкіри, а для цього потрібно гостре око лікаря-спеціаліста з опікових хвороб. однак комп’ютер дозволяє по таким показникам загальної реакції організму, як частота пульсу, АТ, склад крові і т.д., відрізнити опіки за площею, перевищуючою 20% тіла, від менш тяжких випадків.

Використання ЕОМ у медичній практиці, підвищує постановку і точність діагнозу. Така діагностика дозволяє дуже точно й швидко визначити ступінь захворювання такого важливого органу, як серце.

Термографія й ЕВМ

Термін “термографія” походить від грецьких слів “термос” – тепло, “графос” – запис, зображення на папері. У зв’язку з тим, що тепло супроводжується випусканням інфрачервоних променів, які реєструє термограф, в ряді випадків у літературних строках зустрічаємо термін “інфрачервона реєстрація”.

Медицинська термографія вперше була використана для вивчення для вивчення молочних залоз у нормі і при патології, а також для вивчення локалізації плаценти. Пізніше вона знайшла своє приміщення і в інших межах медицини.

Термограма – своєрідний температурний портрет досліджуваної тканини тіла. Цей метод достатньо точний і дає при кожному знімку, зробленому у однакових умовах, ідентичні результати. Тармограф не ставить діагноз, він використовується для фіксування перепадів температури на поверхні тіла.

Ведення теплоінформації з термографу в ЕОМ і її подальша обробка по заданій програмі дають можливість використання комплекса “термограф-ЕОМ” для його примінення при масових дослідженнях населення на предмет раннього виявлення патології основних локалізацій і у першу чергу злоякісних новоутворень.

Оцінювання термоінформації за допомогою ЕОМ

Для вирішення питання про примінення термографії з послідовною обробкою теплоінформації на ЕОМ з ціллю діагностикиряду захворювань молочних залоз був проведений аналіз матеріалу, отриманого після рентгено-термографічного обстеження 3000 хворих у віці від 18 до 80 років з різними ураженнями цього органу. Обробивши теплоінформаію на ЕОМ, ми виявили, що 195 хворим машина поставила діагноз – злоякісна пухлина, у 85 хворих – було виявлено доброякісні утворення, а у 20 – запальні процеси.

148 хворим із 300 обстежених було проведено операцію з послідуючою морфологічною верифікацією діагнозу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ЕОМ у медицині

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок