Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Ревматоїдний артрит у дітей: сучасні погляди на патогенез, клініка, діагностика, диференційна діагностика, лікування

Ревматоїдний артрит у дітей: сучасні погляди на патогенез, клініка, діагностика, диференційна діагностика, лікування

Назва:
Ревматоїдний артрит у дітей: сучасні погляди на патогенез, клініка, діагностика, диференційна діагностика, лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,42 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Лекція
Ревматоїдний артрит у дітей: сучасні погляди на патогенез, клініка, діагностика, диференційна діагностика, лікування


ПЛАН ЛЕКЦІЇ.
Вступ. Медико-соціальні проблеми ревматоїдного артриту у дітей.
Класифікація захворювань суглобів у дітей.
Клініка, перебіг ревматоїдного артриту у дітей.
Диференційна діагностика суглобового синдрому у дітей.
Діагностика ревматоїдного артриту у дітей.
Принципи етапного лікування ревматоїдного артриту у дітей.
Ключові слова: діти, ревматичні захворювання, клініка, діагностика, терапія.
Ювенільний ревматоїдний артрит (ЮРА) -
хронічне аутоімунне запальне захворювання сполучної тканини з переважним ураженням суглобів по типу ерозивно-деструктивного прогресуючого поліартриту і відноситься до мультифакторіальних полігенно успадкованих захворювань, в розвитку яких мають місце інфекційні, зовнішні і спадкові фактори, в т.ч. імуногенетичні.
На Україні, в країнах СНД залишається в силі термін “ЮРА”, який віднесений згідно 10-й МКХ до ХІІІ класу захворювань м’язової системи і сполучної тканини, підрубрики загальні поліартропатії (МО8). Діючою є класифікація Долгополова А.В. та співавторів (1980), згідно якої з урахуванням клініко-анатомічної характеристики були виділені:
суглобова форма ЮРА (з ураженням очей або без ураження очей) з варіантом перебігу: поліартрит, олігоартрит, моноартрит;
суглобово-вісцеральна форма з варіантами перебігу: обмежені вісцерити, синдром Стілла, алергосептичний синдром;
ЮРА у поєднанні з ревматизмом, системними захворюваннями сполучної тканини (СЗСТ).
Залежно від наявності або відсутності ревматоїдного фактору виділено РФ-позитивний і РФ-негативний ЮРА; за перебігом захворювання – швидко прогресуючий, повільно прогресуючий, без помітного прогресування.
Сучасна класифікація, запропонована Американською ревматологічною асоціацією (АРА), залежно від особливостей дебюту ЮРА виділяє три форми (варіанти) захворювання:
Системний варіант.
Суглобовий варіант (серонегативний і серопозитивний) > 4 суглобів.
Олігоартикулярний варіант:
а) зустрічається у дівчаток в ранньому віці з наявністю АНФ (антинуклеарних факторів), відсутністю ревматоїдного фактору (РФ), HLA B27 високим ризиком ураження очей;
б) частіше у хлопчиків, починається у середньому і старшому віці з переважним ураженням нижніх кінцівок, відсутністю РФ, АНФ (-).
в) зустрічається у дітей усіх вікових груп з відсутністю РФ, ANA, HLA-B27.
Необхідно врахувати, що Європейська школа ревматологів використовує термін “ювенільний хронічний артрит” (ЮХА), який об’єднує:
поліартикулярний артрит, серопозитивний варіант (власне ЮРА);
пауціартикулярний артрит (олігоартрит);
системний артрит;
ювенільний анкілозуючий спондиліт;
псоріатичний артрит;
артрити, асоційовані зі запальними захворюваннями кишок (inflammatory bowel disease – IBD).
Цієї класифікації дотримується московська, харківська школи педіатрів.
Отже, (ЮХА) – гетерогенна група захворювань дитячого віку, що мають різний етіопатогенез та імуногенетичне походження, різну нозологічну приналежність та неоднаковий прогноз. Ці захворювання об’єднує тенденція до хронічного, часто прогресуючого перебігу, який має значний вплив на якість життя хворої дитини і на високу ймовірність її ранньої інвалідності. Ювенільний ревматоїдний артрит (ЮРА) займає певну долю в структурі ЮХА, а в структурі ревматоїдних захворювань складає 10%.
В 1994 р. під егідою ВООЗ і міжнародної протиревматичної ліги (International League Against Rheumatism – ILAR) провідними спеціалістами (R. Petty, T.R. Southwood, J. Baum, D. Glass та ін.) запропоновано нові класифікаційні критерії для хронічних запальних захворювань суглобів у дітей, які прийняті на засіданні постійного комітету з педіатричної ревматології в 1997 р. в м. Дурбан (Південна Америка).
При цьому було прийнято рішення відмовитись від термінів ЮРА, ЮХА і називати усі хронічні запальні захворювання суглобів у дітей ювенільними ідіопатичними артритами (ЮІА).
ЮІА може визначатись як артрит невстановленої причини з початком до 16-річного віку, тривалістю захворювання ? 6 тижнів, при виключенні іншої патології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: Ревматоїдний артрит у дітей: сучасні погляди на патогенез, клініка, діагностика, диференційна діагностика, лікування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок