Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Ін’єкції

Ін’єкції

Назва:
Ін’єкції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,14 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Ін’єкції”


План
1. Поняття ін’єкції.
2. Ін’єкційні розчини.
3. Безпека ін’єкцій.
4. Технологія ін'єкційних розчинів
Література.


1. Поняття ін'єкції
Спосіб введення в організм лікарських речовин або діагностичних засобів за допомогою шприца з голкою. Ін'єкції проводять в основному внутрішкірно, підшкірно, внутрішньом'язово, внутрішньовенно. Роблять ін'єкції також в артерії, до органів (наприклад, внутрісердечно), в спинномозковий канал -- ці види ін'єкцій складні, проводить їх тільки спеціально навчений лікарський персонал.
Ін'єкції застосовують для швидкого досягнення лікувального ефекту і точності дозування ліків, для створення максимальної концентрації препарату в потрібній області, при неможливості застосування ліків всередину (відсутність лікарської форми для прийому всередину, порушення функції травного тракту), а також при спеціальних діагностичних дослідженнях.
Підшкірні і внутрішньом'язові ін'єкції слід проводити в певні ділянки тіла, де немає ризику пошкодити кровоносні судини або нерви, наприклад, під шкіру підлопаткових областей, живота, зовнішніх поверхонь верхніх кінцівок, в область верхнього зовнішнього квадранта області сідниці (сідницю в думках розділяють на 4 частини -- 2 верхні і 2 нижні, ін'єкцію проводять в ту з верхніх частин, яка знаходиться ближче до боків). Для ін'єкції краще всього застосовувати одноразові шприци і голки, при їх відсутності бажано для кожного члена сім'ї мати свій шприц.
Багаторазовий шприц миють з милом в проточній воді, при цьому бажано розібрати поршень на частини. Після цього поршень збирають, голку насаджують на канюлю, набирають в шприц воду і промивають голку. Для стерилізації шприца слід мати спеціальну металеву коробочку -- стерилізатор, а також пінцет для збірки шприца. Вимитий шприц, голку, пінцет (шприц -- у розібраному вигляді, окремо поршень, окремо скляний циліндр, куди набирається розчин) кладуть в стерилізатор, наливають майже до країв кип'ячену воду і кип'ятять протягом 40 хвилин з моменту закипання води (час до закипання не вважається). Після закінчення стерилізації обережно зливають частину води, руки миють з милом, протирають спиртом, дістають з води пінцет, не торкаючись руками частин шприца і голки. Пінцетом виймають спочатку скляний циліндр, потім -- поршень. Циліндр тримають в руках, поршень за допомогою пінцета обережно всувають всередину циліндра. Потім витягують за допомогою пінцета голку і надягають її на канюлю шприца (якщо передбачається вводити масляний розчин, голка надягає, коли ліки вже набрані в шприц). Торкатися руками голки не можна.
Рідкі лікарські розчини насмоктують в шприц з скляної ампули або флакона через голку, а масляні розчини -- без голки. Набравши розчин, шприц тримають голкою догори, і, поволі висуваючи поршень, виштовхують з нього повітря і частину розчину так, щоб в ньому не залишилося міхурів повітря, оскільки навіть маленький міхур його може викликати нагноєння при внутрішньошкірній або підшкірній ін'єкції і закупорку судини (емболію) -- при внутрішньовенній. Ділянка шкіри, намічений для ін'єкції, ретельно протирають ватою, змоченою спиртом або йодом. Місце проколу шкіри після будь-якого виду ін'єкцій обробляють розчином йоду або ж на 2-3 хвилини прикривають змоченою в спирті ватою.
Техніка і місце ін'єкції залежать від її вигляду. При внутрішньошкірній ін'єкції тонку голку вводять в товщу шкіри під гострим кутом на незначну глибину. При правильній постановці голки після введення розчину утворюється невелике округле піднесення, що нагадує лимонну кірку. При підшкірній ін'єкції голку вводять на глибину 2-3 см в складку шкіри, затисненої між пальцями. Ліки, приготовані на фізіологічному розчині, всмоктуються швидко, на маслі -- поволі.
Внутрішньом'язові ін'єкції проводять на більшу глибину, ніж підшкірні, і в певні анатомічні області, звично в сідницю, рідше в зовнішню поверхню стегна. Шприц беруть в праву руку першим, другим і третім пальцями, різким рухом правої руки перпендикулярно до поверхні шкіри уколюють голку в товщу м'яза на глибину 4-6 см.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Ін’єкції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок