Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Реакція організму на однократний вплив ультразвуком різної інтенсивності

Реакція організму на однократний вплив ультразвуком різної інтенсивності

Назва:
Реакція організму на однократний вплив ультразвуком різної інтенсивності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,59 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕАКЦІЇ ОРГАНІЗМУ НА ОДНОКРАТНИЙ ВПЛИВ
УЛЬТРАЗВУКОМ РІЗНОЇ ІНТЕНСИВНОСТІ
Однократний вплив ультразвукових коливань вивчене й освітлено в літературі значно менше, ніж багаторазове. Тим часом саме дослідження змін в організмі після однієї процедури становить найбільший інтерес для з'ясування механізму дії фізичного фактора, тому що він тут виступає в найбільш чистому виді, а у відповідні реакції в мінімальному ступені вовлечены адаптаційні процеси. Крім того, реакції організму на однократні впливи можуть служити своєрідними тестами, що визначають індивідуальну реактивність його до фізичного фактора і доцільність лікувального застосування останнього.
Найбільша увага в цій главі буде приділено обміну вуглеводів, що займає центральне місце в забезпеченні енергетичних і пластичних функцій організму. Через багатоконтурного регулювання рівня вуглеводів дослідження їхнього метаболізму може виявитися корисним і в оцінці дії ультразвуку на реактивність живого організму.
Ультразвук і структурно-функціональний стан шкіри
При озвучуванні тіла в ультразвукове поле насамперед попадає шкіра. Інтенсивність ультразвукових коливань у цій тканині найбільш близька до інтенсивності ультразвуку, що знімається з голівки вібратора. У тканинах, що лежать глибше, інтенсивність змінюється за рахунок розходжень в акустичній "прозорості". Тому саме на шкірі доцільно вивчати залежність між силою ультразвукового впливу і характером відповіді на нього.
Метаболичні зрушення
Нам не вдалося знайти чіткої залежності змін активності ряду ферментів обміну вуглеводів шкіри від інтенсивності ультразвукових коливань через 24 г після впливу. Виключення складає фосфорилаза, у зміні активності якої такий зв'язок просліджується.
У шкірі пацюків виявляється різна чутливість ферментативних систем до ультраакустичної енергії: окремі інтенсивності ультразвуку здатні викликати як підвищення (кисла мальтаза, фосфогек-соизомераза, фосфофруктокиназа, альдолаза, транске-толаза), так і знижеиня (фосфорилаза, фосфоглюкомутаза, рибозо-5-фосфатизомераза) їхньої активності.
Активність ферментів шкіри залежить не тільки від потужності ультразвукового впливу, але і від часу, що пройшов з моменту озвучування. Так, після однократного впливу ультразвуку інтенсивністю 0,4 Вт/см2 у шкірі кролика збільшується активність альдолазы в 1,4 рази в порівнянні з контролем. З підвищенням інтенсивності ультразвуку (до 1,0 Вт/см2) активність ферменту спочатку збільшується, але вже через 2 г починає падати. Після дії ультразвуку інтенсивністю 1,2 Вт/см2 активність альдолази була знижена в усі терміни спостереження.
Значення тимчасового фактора особливо рельєфно виступає при дослідженні динаміки змісту циклічного 3',5'-АМФ (цАМФ) у шкірі пацюків при впливі ультразвуку інтенсивністю 0,2 Вт/см2. Через 4 г зміст цАМФ зменшується майже в 2 рази, до 12 г нормалізується, зберігається на такому рівні до кінця першої доби спостереження і потім знову трохи знижується до 48 г. Такі хвилеподібні зміни цАМФ у шкірі повинні визначати різну чутливість її до регулюючого гормональним впливам у різні відрізки часу після впливу.
Морфологічні зміни
Вивчення метаболічних процесів у тканинах без рівнобіжного дослідження їхньої структури не може дати вичерпної відповіді при оцінці реактивності організму в умовах ультразвукового впливу. При проведенні морфологічних досліджень особлива увага була приділена стану клітинних і волокнистих структур шкіри в силу того, що саме шкіра є своєрідними "вхідними воротами" для ультраакустичної енергії.
В експериментах на кроликах Л. И. Богданович показав, що однократний вплив безупинним ультразвуком інтенсивністю 0,5 Вт/см2 при стабільній методиці озвучування викликав у шкірі слабовиражене запалення. Стабільне застосування безупинного ультразвуку інтенсивністю 2,5 Вт/см2 привело до появи екссудативно-алътеративного запального процесу, що супроводжується розвитком інфільтрату в дермі і дегенерацією клітин епідерми. Найбільш значні зміни були виявлені в эпидермі й у верхній частині дерми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Реакція організму на однократний вплив ультразвуком різної інтенсивності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок