Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ЕШЕРИХІОЗИ

ЕШЕРИХІОЗИ

Назва:
ЕШЕРИХІОЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,68 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Кишкові інфекції займають одне з найбільш вагомих захворювань у дітей. Особливо це стосується дітей, які знаходяться на штучному вигодовуванні – діти першого року життя.

До гострих кишкових інфекцій у дітей відносять дизентерію, етерихіоз, лептоспіроз, черевний тиф, брунельоз, гепатит А, ботулізм.

ДИЗЕНТЕРІЯ БАКТЕРІАЛЬНА

(DYSENTER1A BACTERIALIS)

Дизентерія бактеріальна (шигельоз) — гостра інфекційна хвороба, що спричиняється бактеріями роду шигел (Shigella), родини Enterobacteriaclae, і характеризується ураженням слизової оболонки дистального відділу товстої кишки, загальною інтоксикацією, частою та болючою дефекацією, переймоподібним болем у животі, патологічними домішками у випорожненнях (слиз, кров та гній). Найчастіше на дизентерію хворіють діти від 2 до 5 років.

Етіологія. Залежно від біохімічних властивостей та антигенної структури рід шигел поділяють на 4 підгрупи — А, В, С, D.

Шигели — це нерухомі грам від’ємні палички розміром 2—3 мк, спор та капсул не утворюють, їх резистентність у навколишньому середовищі значна. Вони зберігаються в молоці та воді протягом З—10 діб, готових харчових продуктах 5—6 днів, вологому грунті близько 40 днів, а в заморожених продуктах та льоду — близько 6 міс. За температури 60 °С шигели гинуть через 10 хв, а під час кип'ятіння — відразу. Найменш стійкі бактерії Sh.disenteriae, a найбільш стійкі Sonnei і a Boydii. Найбільше епідеміологічне та клінічне значення нині мають шигели Флекснера (2,2а та інші) і Зонне.

Епідеміологія. Джерелом інфекції є хворі на дизентерію гострої форми (особливо у перші 3 дні захворювання) і значно менше — бактеріоносії. Особливо небезпечні хворі з легкими та субклінічними формами дизентерії у зв'язку з тим, що вони, як правило, не лікуються, не звертаються за допомогою в лікувальні заклади і не ізолюються. Бактеріоносії мають обмежене значення, оскільки цей процес має транзиторний характер.

Дизентерія — хвороба з фекально-оральним механізмом передачі інфекції. Інфекція передається через забруднені руки, продукти, питну воду, її переносниками можуть бути мухи, тому виділяють харчовий, водяний шляхи зараження.

Сприйнятливість досить висока, частіше хворіють діти 2—7 років. Після захворювання розвивається короткочасний видовий та типоспецифічний імунітет.

Патогенез і патологічна анатомія. Зараження на дизентерію відбувається тільки через рот, вхідними воротами інфекції є травний тракт.

Після зараження шигели потрапляють у шлунок, де певна їх частина гине (дія шлункового соку, лізоциму і протеолітичних ферментів), що супроводжується звільненням ендотоксину та всмоктування його в кров. Бактеріемії не буває. Непошкоджені шигели потрапляють до товстої кишки і в її слизовій оболонці починають розмножуватися (внутрішньоклітинні паразити). Унаслідок дії токсину, лізосомальних ферментів та біологічно активних ферментів, рівень яких підвищується за умови ураження епітеліальних клітин, ушкоджується слизова оболонка товстої кишки з розвитком місцевої запальної реакції (катаральне, згодом серозне, нарешті фібринозне дифтеритичне запалення) та утворенням геморагій, ерозій та виразок.

Під дією токсину виникає глибоке ураження центральної та вегетативної частини нервової системи, порушення серцево-судинної системи, внутрішніх органів (ендотоксичний компонент).

Клініка. Інкубаційний період дизентерії коливається від 1 до 7 днів (у середньому 2—3 дні). Виділяють гостру (до 1 міс), затяжну (від 1,5 міс до 3 міс) та хронічну форми дизентерії (понад 3 міс). За тяжкістю перебігу дизентерія буває легкою, середньої тяжкості і тяжка. Крім того, виділяють атипову форму дизентерії: стерта або диспестична та безсимптомна (латентна).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕШЕРИХІОЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок