Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Рогова дистрофія

Рогова дистрофія

Назва:
Рогова дистрофія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,67 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Рогова дистрофія
Рогова дистрофія, або патологічне зроговіння, характеризується надмірним утворенням рогової речовини в зроговілому епітелію (гіперкератоз, іхтіоз) або утворенням рогової речовини там, де в нормі її не буває (патологічне зроговіння на слизових оболонках, або лейкоплакія, в епітеліальних пухлинах, наприклад, утворення «ракових перлин» при плоскоклітинному раку). Процес може бути місцевим або поширеним.
Причини рогової дистрофії різноманітні: порушення розвит-ку шкіри, хронічне запалення, вірусні інфекційні хвороби, авіта-мінози та ін.
Наслідок рогової дистрофії може бути подвійним: усунення на початку процесу причини, яка сприяла його розвитку, може привес-ти до відновлення тканини; в інших випадках настає загибель клітин.
Значення рогової дистрофії визначається ступенем розвитку, часом і розповсюдженістю процесу. Тривале патологічне зрого-віння слизової оболонки (лейкоплакія) може стати джерелом роз-витку ракової пухлини. Природжений іхтіоз різкого ступеня не-сумісний з життям.
До групи паренхіматозних диспротеїнозів приєднується ряд дистрофій, в основі яких лежать порушення внутрішньоклітинного метаболізму деяких амінокислот внаслідок спадкової недостат-ності метаболізуючих їх ферментів, тобто внаслідок спадко-вої ферментопатії. Такі дистрофії відносять до так зва-них хвороб накопичення.
Найбільш яскравими прикладами спадкових дистрофій, пов'я-заних з порушенням внутрішньоклітинного метаболізму амінокис-лот, є цистиноз, тирозиноз, фенілпіровиноградна олігофренія (феніл-кетонурія). їх характеристика представлена в таблиці 1.
Таблиця 1
Спадкові дистрофії, пов'язані з порушенням обміну амінокислот
Назва | Дефіцит ферменту | Локалізація накопичень амінокислоти
Цистиноз | Невідомий | Печінка, нирки, селезінка,
очі, кістковий мозок, лім-
фатичні вузли, шкіра
Тирозиноз | Тирозинамінотрансфера- | Печінка, нирки, кістки
за або оксидаза параоксі-
фенілпіровиноградної кис-
лоти
Фенілпіровиноград- | Фенілаланін-4-гідрокси- | Нервова система, м'язи,
на олігофренія | лаза | шкіра, кров, сеча
ПАРЕНХІМАТОЗНІ ДИСТРОФІЇ
Паренхіматозні дистрофії — це прояви порушень обміну в високоспеціалізованих у функціональному відношенні клітинах. Тому при паренхіматозних дистрофіях переважають порушення клітинних механізмів трофіки. Різноманітні види паренхіматоз-них дистрофій відображають недостатність певного фізіологічно-го (ферментативного) механізму, що служить виконанню спеціа-лізованої функції клітиною (гепатоцит, нефроцит, кардіоміоцит і т. ін.). У зв'язку з цим в різних органах (печінка, нирки, серце та ін.) при розвитку одного і того ж виду дистрофії беруть участь різні пато- і морфогенетичні механізми. Виходячи з цього, можна дійти висновку, що перехід одного виду паренхіматозної дистрофії в інший неможливий, можливе лише сполучення різних видів цієї дистрофії.
У залежності від порушень того чи іншого виду обміну, парен-хіматозні дистрофії розподіляють на білкові (диспротеїнози), жи-рові (ліпідози) і вуглеводні.
ПАРЕНХІМАТОЗНІ БІЛКОВІ ДИСТРОФІЇ (ДИСПРОТЕЇНОЗИ)
Значна частина білків цитоплазми (простих і складних) пере-буває в сполученні з ліпідами, утворюючи ліпопротеїдні комплек-си. Ці комплекси складають основу мембран мітохондрій, ендоплазматичної сітки, комплексу Гольджі та ін. структур. Крім зв'я-заних білків у цитоплазмі вміщуються і вільні. Багато з останніх мають функцію ферментів.
Сутність паренхіматозних диспротеїнозів полягає в тому, що змінюються фізико-хімічні та морфологічні властивості білків кліти-ни — вони піддаються денатурації та коагуляції або, навпаки, ко-ліквації, що приводить до гідратації цитоплазми; в таких випад-ках, коли порушуються зв'язки білків з ліпідами, виникає деструк-ція мембранних структур клітини. Внаслідок цих порушень може розвинутися коагуляційний (сухий) або колікваційний (вологий) некроз (схема 1).
Схема 1. Морфогенез паренхіматозних диспротеїнозів
До паренхіматозних диспротеїнозів відносять гіаліново-кра-пельну, гідропічну і рогову дистрофії.
До паренхіматозних білкових дистрофій з часу Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Рогова дистрофія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок