Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Cтаціонарна допомога жінкам у період вагітності.

Cтаціонарна допомога жінкам у період вагітності.

Назва:
Cтаціонарна допомога жінкам у період вагітності.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,50 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Cтаціонарна допомога жінкам у період вагітності.


Важливі функції щодо надання кваліфікованої стаціонарної допомоги жінкам у період вагітності, під час пологів, у післяполого-вому періоді, а також при гінекологічних захворюваннях належать стаціонарам пологових будинків. У цих закладах надається також кваліфікована медична допомога новонародженим і здійснюється догляд за ними в період перебування їх у пологовому будинку.
Для здійснення цих завдань у стаціонарі функціонують відповідні підрозділи (мал. 1).
Планова госпіталізація вагітних жінок до пологового будинку (відділення) проводиться лікарем акушером-гінекологом, при його відсутності, акушеркою.
Певна частина вагітних та жінок з гінекологічними хворобами поступають до стаціонару за екстреними показаннями.
Значна частина акушерських ліжок знаходиться у фізіологічно-му відділенні. Його пологовий блок найбільш потужний, операційні повинні бути обладнані всім необхідним.
За штатом у відділенні працюють завідувач, акушери-гінекологи.
Для забезпечення медичної допомоги новонародженим встанов-лено посади завідувача відповідного відділення, педіатра.
Встановлюються також посади середнього медичного персоналу:*
в оглядовому кабінеті фізіологічного та обсерваційного відді-лень по одному цілодобовому посту;*
в палатах акушерського фізіологічного відділення - один цілодобовий пост на 35 ліжок, у відділенні патології вагітності - один пост на 20 ліжок;*
у передпологовій та пологовій палатах - один цілодобовий пост на 50 акушерських фізіологічних ліжок і ліжок патології вагітності;
Мал.1. Структура стаціонару пологового будинку.*
в акушерському обсерваційному відділенні - один цілодо-бовий пост на 15 ліжок;*
для обслуговування новонароджених акушерського фізіоло-гічного відділення - один цілодобовий пост на 15 ліжок для дітей, у обсерваційному відділенні - один пост на 6 ліжок;*
для обслуговування недоношених новонароджених дітей - з розрахунку один цілодобовий пост на 4 ліжка.
У гінекологічних відділеннях передбачено один цілодобовий пост на 30 ліжок.
Обов'язки та зміст роботи завідувача акушерського (гінеколо-гічного) відділення та відділення новонароджених мають багато спільного з роботою завідувача будь-якого відділення стаціонару.
Проте в їх діяльності більшого значення набуває забезпечення взаємодії в роботі з завідувачами жіночої консультації, дитячої поліклініки та інших ЛПЗ. Це стосується наступництва в обслугову-ванні жінок і дітей, підготовки жінок до госпіталізації, а дітей до передачі під спостереження дитячої поліклініки. Крім цього, ці завідувачі мають організовувати правовий захист жінок і дітей.
Акушер-гінеколог відповідного відділення стаціонару безпосе-редньо забезпечує прийом вагітних і хворих, проводить обстеження, робить призначення, заповнює документацію.
Під час перебування вагітної в передпологовій палаті лікар спостерігає за її здоров'ям і станом плода, приймає пологи. Акушер-ка може надавати медичну допомогу при неускладнених пологах.
Лікар гінекологічного відділення обстежує та лікує хворих, контролює виконання призначень.
Акушерка акушерського відділення готує жінок до огляду лікаря, допомагає йому при проведенні маніпуляцій та оперативних втручань, здійснює окремі маніпуляції, приймає неускладнені пологи та проводить первинну обробку новонароджених, нескладні лабора-торні дослідження, догляд за породіллю. В разі патологічного перебігу пологів і післяпологового періоду вона терміново викликає лікаря.
Старша акушерка відділення відповідає за роботу середнього та молодшого персоналу відділення, складає графіки роботи цього персоналу, відповідає за систематичне поповнення відділення меди-каментами, інструментами, за правильністю його збереження та використання.
Лікар і акушерка дбають про запровадження сучасних методів лактації.
Педіатр відділення (палати) новонароджених проводить ліку-вально-профілактичні заходи щодо забезпечення їх фізичного, нер-вово-психічного розвитку, догляду, обстеження, вигодовування.
Медична сестра здійснює нагляд за новонародженими та ліку-вання відповідно до рекомендацій лікаря, допомагає йому при вико-нанні маніпуляцій, контролює правильність материнського годування, а також забезпечує змішане, штучне годування тим новонародже-ним, які його потребують.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Cтаціонарна допомога жінкам у період вагітності.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок