Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Алкоголь і Алкоголізм НІКОТИН І НІКОТИМАНІЯ

Алкоголь і Алкоголізм НІКОТИН І НІКОТИМАНІЯ

Назва:
Алкоголь і Алкоголізм НІКОТИН І НІКОТИМАНІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,45 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
лкоголь і Алкоголізм
Алкоголізм є великим соціальним лихом. Більшість злочинів скоюється в стані сп'яніння.
лкоголь украй негативно впливає на центральну нервову систему. Порушується розумова і фізична працездатність, посилюється втома, про що свідчить запис роботи м'язів. Алкоголь знижує працездатність на 16—17%. При цьому втома настає швидше, ніж звичайно. Особливо різко знижується Працездатність у осіб, професійна діяльність яких вимагає посиленої уваги і значного напруження. Відомо, що чим складніша робота, тим менша доза алкоголю стає причиною виробничого травматизму.
Алкоголь знижує швидкість рухової реакції. А. П. Лаптєв зазначає, що у футболістів після випитої кружки пива швидкість складної рухової реакції знижується у середньому на 12—16%, точність реакції на рухомий об'єкт — на 17—21%, точність м'язових зусиль на 14-19%.
Вважається, що алкоголь зігріває організм у холодну погоду. Дійсно, під дією алкоголю розширюються кровоносні судини шкіри, кров припливає до неї і людина відчуває тепло. Але, циркулюючи по розширених судинах, кров віддає у зовнішнє середовище велику кількість тепла, внаслідок чого температура тіла звичайно знижується на 1—2°С і організм хутчіше охолоджується.
Алкоголь порушує нормальну функцію головного мозку внаслідок отру-єння (інтоксикації). Це порушення пояснюється тим, що спирт особливо інтен-сивно накопичується в нервовій тканині. Тому в мозку його концентрація набагато більша, ніж у крові. Після приймання навіть невеликих доз алкоголю знижується стійкість і інтенсивність уваги, сповільнюється її переключення; порушуються процеси. мислення і пам'яті. Працівникові треба більше часу, щоб оцінити виробничу ситуацію і прийняти рішення, а це знижує його готовність до дії. Одночасно знижується гострота зору, порушуються окомір і здатність розрізняти кольори, звужується поле зору, збільшується час відновлення зору після засліплення, порушується координація рухів, їх точність, різко збільшується час реакції, маскується почуття втоми при наявності втоми і зниженні працездатності.
Однак найбільш небезпечним є неадекватне ставлення п'яної людини до свого стану, оскільки алкоголь загальмовує центри кори головного мозку, які контролюють дії і вчинки. Вона переоцінює свої можливості і недооцінює складність виробничої ситуації. П'яний за кермом, верстатом чи на іншому робочому місці набагато небезпечніший, ніж хворий чи працівник у стані навіть вираженої втоми. Твереза людина розуміє, що її можливості обмежені, і намагається бути особливо уважною і обережною
Людина, яка зловживає алкоголем, дратівлива, емоційно нестійка, погано спить, швидко втомлюється. У 70% нічний сон не знімає втоми, тому вже на початку робочого дня працездатність такої людини знижена.
Коефіцієнт небезпеки виникнення дорожньо-транспортних пригод збільшується з підвищенням концентрації алкоголю в крові водія.
Особливо збільшується така небезпека при концентрації алкоголю в крові понад 1,2%о. При наявності в крові водія 0,5—1,0%о алкоголю виникають збудження, різкість рухів, надмірний оптимізм при оцінці дорожньої ситуації, помилковість суджень. Якщо вміст алкоголю становить у крові 1,0—1,5%о, у декілька разів збільшується час реакції, виявляється агресивність, недбале ставлення до інших учасників руху, необґрунтований ризик, порушується координація рухів. При 1,6—2%о водій не може оцінити і розрахувати швид-кість, у нього порушується координація рухів. При вмісті алкоголю в крові понад 2%о, водій не може правильно керувати автомобілем, не орієнтується в дорожній ситуації, іноді не може ввімкнути запалювання. При надто великих дозах алкоголю в крові іноді спостерігається навіть секундна втрата свідомості, що на великій швидкості чи в умовах інтенсивного дорожнього руху може завершитися катастрофою. З точки зору безпеки дорожнього руху навіть мінімальне перевищення фізіологічного вмісту алкоголю в крові недопустиме. Хоча в деяких країнах допускається керування автомобілем при дозі алкоголю в крові 1,0%о (США), 0,5%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Алкоголь і Алкоголізм НІКОТИН І НІКОТИМАНІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок