Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Раптова зупинка дихання. Раптова зупинка серця. Народні методи лікування

Раптова зупинка дихання. Раптова зупинка серця. Народні методи лікування

Назва:
Раптова зупинка дихання. Раптова зупинка серця. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,69 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Раптова зупинка дихання. Раптова зупинка серця. Народні методи лікування


Тимчасова зупинка дихання небезпечна для життя дитини, адже через брак кисню вже протягом кількох хвилин ушкоджуються клітини мозку, що може призвести до смерті.
Штучну вентиляцію легенів проводять у разі зупинки дихання внаслідок тривалого перебування у воді, ураження струмом, отруєння чадним газом тощо. Перед цим треба очистити ротову порожнину від слизу, блювотних мас, сторонніх предметів (мал. 1). Якщо дитину витягли з води, передусім слід видалити воду з дихальних шляхів. Для цього її кладуть животом на коліно, опустивши голову до землі. Після видалення води дихання може відновитися без штучної вентиляції. Якщо цього не сталося, починають штучну вентиляцію легенів за методом рот до рота або рот до носа (мал. 2).
Дитину кладуть на спину на тверду основу, під шию підкладають валик і максимально запрокидають голову. Ніс щільно затискують пальцями. Притиснувши свій рот до губ дитини, вдувають повітря в її легені. Потім відхиляються, щоб вона зробила пасивний видих. Дітям рекомендують вдувати повітря 20 разів за 1 хв з такою силою, як у разі надування іграшкової кульки. Новонародженому роблять короткі вдування 30 разів за 1 хв. Якщо дитина почала дихати, вентиляцію припиняють.
Мал. 1. Підготовка дитини до проведення штучної вентиляції легенів
Мал. 2. Штучна вентиляція легенів за методом рот до рота
Слід пам'ятати, що розмір легенів та їхній об'єм у дитини менші, ніж у дорослого, і за 1 раз можна вдихнути 300 — 400 мл повітря.
Якщо язик западає і заважає проведенню процедури, його приколюють булавкою до щоки.
Про те, що проводять штучну вентиляцію легенів правильно, свідчить роздування грудної клітки під час вдиху і її еластичний спад під час видиху. Якщо повітря потрапляє у шлунок, то під час вдування піднімається верхня частина живота, а не грудна клітка.
У тому разі, коли відкрити рот не вдається, вдаються до методу рот до носа. Нижню щелепу дитини щільно притискають до верхньої, закриваючи рот. Губами охоплюють ніс хворого і роблять видих.
Дітям раннього віку повітря вдувають, охоплюючи губами рот та ніс (мал. 3). Одночасно із штучною вентиляцією легенів проводять непрямий масаж серця.


РАПТОВА ЗУПИНКА СЕРЦЯ
У разі зупинки серця треба негайно провести непрямий (зовнішній) масаж серця. Його роблять у поєднанні зі штучною вентиляцією легенів.
Дитину кладуть на тверду поверхню, звільняють грудну клітку від одягу.
Починають масаж серця з різкого, проте не сильного, удару кулаком під лівий сосок навскоси в напрямку знизу вгору. Після удару треба вислухати серцеві поштовхи вухом, оскільки, промацуючи пульс, можна помилково прийняти пульсацію судин власних пальців за пульс дитини. За потреби зробити удар повторно 3 — 4 рази, щоразу перевіряючи наявність тонів серця.
У разі неефективності такого прийому треба починати непрямий масаж серця з
4 — 5 натискувань на груднину на 1 — 2 см вище від мечоподібного відростка. Натискування повинні бути енергійними. Частота їх залежить від віку дитини: для дітей першого року життя — 100 — 110 натискувань за 1 хв, старших — 70 — 80.
Натискувати на груднину треба так, щоб вона угиналася у новонародженого на 1 — 1,5 см, у дітей віком від 3 міс до 2 років — на 1,5 — 2 см, від 2 до 5 років — на 2,5 см, від 5 до 15 років — на 3—4 см. Не слід натискувати на ребра і мечоподібний відросток, бо при цьому можна спричинити їх перелом і відламками ушкодити внутрішні органи.
Дітям віком до 3 міс масаж роблять великим пальцем, від 3 міс до 3 років — 2 пальцями, від 3 до 9 років — усією долонею, дітям, що старші за 9 років, — 2 руками, покладеними хрест-навхрест одна на одну. Виконують поштовхоподібні натискування на груднину з метою стиснення серця між грудниною та хребтом.
Мал. 71. Штучна вентиляція легенів за методом рот до рота і носа
Мал. 4. Непрямий масаж серця дитини грудного та старшого віку
Про ефективність непрямого масажу свідчать поява пульсу на великих артеріях, відновлення рефлексів, звуження зіниць, підвищення артеріального тиску.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Раптова зупинка дихання. Раптова зупинка серця. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок