Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Невідкладна допомога - при критичних станах організму

Невідкладна допомога - при критичних станах організму

Назва:
Невідкладна допомога - при критичних станах організму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,61 KB
Завантажень:
605
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
НЕВІДКЛАДНА ДОПОМОГА - ПРИ КРИТИЧНИХ СТАНАХ ОРГАНІЗМУ
Реанімація - це комплекс заходів, направлених на пожвавлення організму.
Задачею реаніматолога є відновлення і підтримка серцевої діяльності, дихання і обміну речовин хворого. Реанімація найбільш ефективна у випадках раптової зупинки серця при компенсаторній нагоді організму, що збереглася. Якщо ж зупинка серця відбулася на фоні важкого, невиліковного захворювання, коли повністю виснажені компенсаторні можливості організму, реанімація неефективна.
Розрізняють три види термінальних станів: преагональноє стан, агонія, клінічна смерть.
Преагональноє стан. Преагональноє стан. Хворий загальмований, наголошується виражена задишка, шкірні покриви бліді, цианотічниє, артеріальний тиск низький (60-70 мм рт. ст.) або не визначається зовсім, слабкий частий пульс.
Агонія. Глибока стадія процесу вмирання, при якій відсутня свідомість, пульс ниткоподібний або зникає зовсім, артеріальний тиск не визначається. Дихання поверхневе, прискорене, судорожне або значне урежено.
Клінічна смерть. Наступає відразу після зупинки дихання і кровообіги. Це своєрідний перехідний стан від життя до смерті, триваюче 3-5 мін. Основні обмінні процеси різко понижені і у відсутність кисню здійснюються за рахунок анаеробного гліколізу. Через 5-6 мін розвиваються необоротні явища, перш за все в ЦНС, і наступає істинна, або біологічна, смерть.
Зупинка серця може бути раптовою або поступовою на фоні тривалого хронічного захворювання: у останньому випадку зупинці серця передують преагональноє стани і агонія. Причинами раптової зупинки серця є інфаркт міокарду, закупорка (обструкціям верхніх дихальних шляхів чужорідними тілами, рефлекторна зупинка серця, поранення серця, анафілактичний шок, електротравма, втопить, важкі метаболічні порушення (гіперкаліємія, метаболічний ацидоз ...).
Ознаками зупинки серця, т. Ознаками зупинки серця, тобто настання клінічної смерті, є:
1) відсутність пульсу на сонній артерії;
2) розширення зіниці з відсутністю його реакції на світло;
зупинка дихання;
відсутність свідомості;
блідість. рідкий ціаноз шкірних покривів;
відсутність пульсу на периферичних артеріях;
відсутність артеріального тиску;
8) відсутність тонів серця.
Час для встановлення діагнозу клінічної смерті повинен бути гранично коротким. Абсолютні ознаки - відсутність пульсу на сонній артерії, зупинка дихання, розширення зіниць з відсутністю їх реакції на світло. За наявності цих ознак слід зразу ж приступити до реанімації.
Сердечно-легенева реанімація. Існує 4 етапи сердечно- легеневої реанімації:
1 - відновлення прохідності дихальних шляхів;
2 - штучна вентиляція легенів;
3 - масаж серця;
4 -діфференциальная діагности, лікарська терапія, дефібрілляция серця.
Перші три етапи можуть бути проведені в позалікарняних умовах і немедичним персоналом, що має відповідні навики по реанімації; 4 етап здійснюється лікарями швидкої допомоги і реанімаційних відділень.
ЕЕтап 1 - відновлення прохідності дихальних шляхів. Причиною порушення прохідності дихальних шляхів можуть бути слиз, мокрота, блювотні маси, кров, чужорідні тіла, западеніє мови.
Потерпілого або хворого необхідно укласти на спину на тверду поверхню, повернувши голову набік, схрещеними 1 і 11 пальцями лівої руки розкрити рот і очистити порожнину рота носовою хусткою або серветкою, намотаними на 2-й або 3-й палець правої руки. Потім голову повернути прямо і максим аль- але закинути назад. При цьому одна рука розміщується під шиєю, інша розташовується на лобі і фіксує голову в закиненому вигляді. При закиданні голови назад нижня щелепа відтісняється вгору разом з корінням мови, що відновлює прохідність дихальних шляхів. Для усунення непрохідності дихальних шляхів застосовують також воздуховоди .
ЕЕтап 2 - штучна вентиляція легенів. На перших етапах сердечно-легеневої реанімації вона здійснюється маслами з рота в рот, з рота в ніс і з рота в рот і в ніс
Для проведення штучного дихання з рота в рот надаючий допомоги стає збоку від постраждалого, а якщо постраждалий лежить на землі, то опускається на коліна, одну руку підсовує під шию, другу кладе на лоб і максимально закидає голову назад, 1 і 11 пальцями затискає крила носа, робить вдих і, щільно притиснувши свій рот до рота постраждалого робить різкий видих.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Невідкладна допомога - при критичних станах організму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок