Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Загартовування

Загартовування

Назва:
Загартовування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,23 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Загартовування— один з найважливіших методів зміцнення здоров'я дітей. Його проводять з метою підвищення стійкості організму до шкідливого впливу довкілля. В основі загартовування лежить принцип тренування. Якщо на організм дитини систематично впливати яким-небудь чинником спочатку в малих, а надалі у великих дозах протягом тривалого часу, то організм удосконалює свої захисні реакції, стає стійким до впливу цього чинника. У дитячому віці найважливішими є загартовування повітрям, сонцем, водою. Систематичні загартовуючі процедури активізують захисні реакції організму на переохолодження, діти рідше хворіють на простудні захворювання.

Головні правила загартовування. 1. Вибір загартовуючих процедур має бути індивідуальний. При цьому враховують вік дитини, стан її здоров'я, перенесені хвороби, фізичний розвиток дитини, тип її нервової системи. 2. Загартовувати дітей слід поступово. Під час загартовування водою чи повітрям їх температуру знижують поступово, а тривалість дії того чи іншого чинника подовжують. 3.Загартовуючі процедури проводять систематично протягом усього року, найкраще завжди в один і той самий час доби. 4. Виконувати загартовуючі процедури слід після сну і тільки, коли дитина в доброму емоційному стані.

Всі методи загартовування можна поділити на загальні і спеціальні. Загальні методи загартовування використовують постійно, починаючи з перших днів життя дитини. Вони не потребують спеціальних заходів. Це щоденне провітрювання, прогулянки, купання дітей, раціональний одяг.

Повітряні ванни проводять у стані спокою і в русі. Повітряні ванни у стані спокою проводять головним чином для дітей раннього віку з 2—3 тиж за температури повітря

в приміщенні 22 °С. Перед процедурою приміщення необхідно провітрити. Спочатку дитину роздягають на 1—2 хв. 2—3 рази на день, надалі час загартовування доводять до 15 хв., а температуру повітря в приміщенні знижують до 16—17 °С. Дітям грудного віку повітряні ванни поєднують з масажем чи сухим обтиранням,

Водні процедури виконують у вигляді обтирання, загального і місцевого обмивання, полоскання горла, купання в річці і морі.

Обтирання застосовують для дітей віком понад 6 міс. Починають з сухого обтирання, потім обтирання проводять змоченою водою і викрученою рукавичкою. Послідовність обтирання: верхні кінцівки від кисті до плечей, нижні — від стопи до стегна, груди, живіт, спину. Після закінчення обтирання кожної ділянки тіла необхідно розтерти дитину рушником до почервоніння. Температура води повинна бути спочатку 33—35 °С, а потім її знижують на 1—2 °С через кожні 2—3 дні до 28—30 °С для дітей 1 року, до 25—26 °С для дітей 3 років і до 16—18 °С для дітей дошкільного віку.

Загальні обливання починають тільки з 1,5 року —

2 років, проводять його з глечика або під душем. Температура води на початку загартовування 33—35 °С, потім її поступово знижують до 27—28 °С, а для дітей дошкільного віку — до 22—25 °С. Місцеве обливання починають

3 обливання ніг дитини з глечика, а потім розтирають ступні махровим рушником до почервоніння. Температуру води знижують від 32—30 °С до 18—16 °С.

Купання в річці, морі можна починати з 3 років. При цьому слід дотримувати таких правил: не можна купатися після їди, після прийому сонячних ванн, купання має тривати від 2—3 до 10 хв. Температура води не нижча за 22 °С.

Сонячні ванни треба проводити обережно. Перегрівання негативно впливає насамперед на центральну нервову систему. Внаслідок необережного проведення сонячних ванн може статися тепловий чи сонячний удар. Для загартовування грудних дітей слід використовувати тільки розсіяні і відбиті сонячні промені. Дитину після 1 року можна загартовувати сонячними променями тільки в ранковий час, з 9-ї до 11-ї години. Тривалість сонячної ванни — від кількох хвилин на початку загартовування до 10 хв. Необхідно стежити, щоб дитина під час процедури лежала як на спині, так і на животі. На голову дитини надягають білу панамку. Сонячні ванни проводять обов'язково під наглядом дорослих, а ще краще — медичної сестри.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Загартовування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок