Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Слинні залози

Слинні залози

Назва:
Слинні залози
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,24 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Слинні залози: дрібні розташовуються у слизовій оболонці ротової
порожнини. Їх звичайно називають за місцем розташування: язикові,
піднебінні, губні, щічні тощо.
Крім цього, слину в ротову порожнину виділяють 3 пари великих слинних залоз. Привушна (glandula parotis) найбільша, розташована під зовнішнім слуховим прохо-дом у позадщелепній ямці, частково налягаючи на зовнішній жувальний м'яз. Ззовні вкрита щільною фасцією. Її вивідна протока іде по зовнішньому жувальному м'язу, пронизує щічний м'яз і відкривається у присінку рота на рівні 2-го верхнього великого кутнього зуба. Виділяє білковий секрет. Має часточкову, альвеолярну будову. Товщу залози пронизує сонна артерія і ділиться на зовнішню і внутрішню. 
Кровопостачання: гілки поверхневої скроневої артерії (медіальна гілка зовнішньої сонної артерії).
Іннервація: чутлива - волокна вушно-скроневого нерва; парасимпатична - післяву-злові волокна від вушного вузла (вище від нижнього слиновидільного ядра язикогло-ткового нерва у складі малого кам'янистого нерва); симпатична - післявузлові від зо-внішнього сонного сплетення (із верхнього шийного симпатичного вузла).
Піднижньощелепна (glandula submandibularis) розташовується в піднижньощелеп-ній ямці. Вивідна протока проходить крізь діафрагму рота в складку під язиком і від-кривається у під’язиковому м'ясці. Це залоза змішаного типу за секретом (білково-слизова), за будовою трубчасто-альвеолярна.
Під'язикова (glandula sublingualis) лежить на дні ротової порожнини під язиком, трубчасто-альвеолярна, білково-слизова з перевагою слизу. Має 10-12 дрібних виві-дних протоків, що відкриваються вздовж під'язикової складки і 1-ну велику вивідну протоку, яка зливається з протокою піднижньощелепної залози і відкрваються на під'язиковому слинному сосочку.
Кровопостачання: гілками (обидві залози) під'язикової і лицьової артерій (передні гілки зовнішньої сонної артерії).
Іннервація: (обох) - чутливі в складі язикового нерва; парасимпатична від підниж-ньощелепного вузла (далі від верхнього слиновидільного ядра лицьового нерва); симпатична від сплетення язикової артерії (далі від верхнього шийного симпатичного вузла). 

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Слинні залози

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок