Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Планування і фінансування охорони здоров'я в умовах нового господарчого механізму

Планування і фінансування охорони здоров'я в умовах нового господарчого механізму

Назва:
Планування і фінансування охорони здоров'я в умовах нового господарчого механізму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,12 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Л Е К Ц І Я
Планування і фінансування охорони здоров'я в умовах
нового господарчого механізму


План
1. Планування діяльності закладів охорони здоров'я в умовах господарювання.
2. Оцінка якості і ефективності роботи закладів охорони здоров'я в умовах нового господарчого механізму.
3. Нові форми управління, планування і фінансування закладів охорони здоров'я.
4. Госпрозрахункові медичні заклади.
5. Індивідуальна, трудова і кооперативна діяльність в охорони здоров'я.
6. Орендні відносини в охороні здоров'я.


Основи соціально-економічного планування були розглянуті нами в спеціальній лекції по плануванню, фінансуванню. В даній лекції ми розглянемо особливості планування і фінансування в умовах нового господарчого механізму.
Це стосується розрахунку планової вартості медичної допомоги, це метод розрахунку диференційовані в залежності від виду лікувально-профілактичного закладу. Так, наприклад, розрахунок вартості амбулаторно-поліклінічної допомоги оснований на визначенні затрат в залежності від групи здоров'я кожного жителя. В зв'язку з тим передбачено виділення наступних контингентів населення:
Група - особи здорові і практично здорові. Звертаються в основному з профілактичною метою. (профогляди, щеплення) і для одержання виду справки;
Група Д З-1 - особи, страждаючі хронічними захворюваннями в стадії довгої ремісії (компенсоване протікання). Звертається більшість з приводу диспансерного спостерігання.
Група Д3-2 - особи, страждаючі гострими захворюваннями. Звертаються більшість з лікувально-діагностичною і рідко з консультативною метою.
Група Д3-3 - особи, страждаючі гострими і частими загостреннями хронічних захворювань (субкомпенсований перебіг). Звертаються з лікувально-діагностичною і консультативною метою, рідше з приводу диспансеризації, лікуються в поліклініці і на дому. Складають групу довго і часто хворіючих.
Група Д3-4 - особи, страждаючі хронічними, довго протікаючими захворюваннями, ведучими до стійкої втрати працездатності (стадія декомпенсації). Звертаються тільки з лікувально-діагностичною і рідко з консультативною метою, лікуються переважно на дому.
Звіт відвідувань проводиться по новій формі 025-6/У-89 ф 025 7/У 89 "Талон амбулаторного пацієнта".
Приклад розрахунку:
Поліклініка обслуговує 30 тис. жителів. На надання амбулаторно-поліклінічної допомоги в базовому році був виділений 1 млн. карбованців. Протягом року в поліклініку звернулось 27200 чоловік. Розподіл звернувшихся по групах здоров'я і коефіцієнти складності амбулаторно-поліклінічної допомоги приведені в табл.1.
Спочатку розраховують суми коефіцієнтів по кожній групі здоров'я по наступній формулі:
коефіцієнт потім підраховують загальну суму коефіцієнтів.
Знаючи загальну суму коефіцієнтів асигнувань виділених амбулаторно-поліклінічному закладу, можна розрахувати вартість І коефіцієнта (одиниці складності).
В нашому прикладі:
1000000 =15 руб. 20 коп.
65 770
Виходячи з цього, встановлюють вартість обслуговування, як одної особи, так і всієї сукупності осіб по кожній групі здоров'я.
Визначення фінансових ресурсів в стаціонарі здійснюється шляхом розрахунку розходів на основі клініко-статистичних груп.
Оцінка якості і ефективності роботи закладів охорони здоров'я в умовах нового господарчого механізму.
Якість роботи це відповідальність процесу і результату роботи установленим вимогам: стандарту. Для оцінки якості потрібен певний приклад, стандарт.
В промисловому виробництві таким стандартом служить технічна карта, дослідно-промисловий приклад прибору, станка, машини або механізму. Технологія лікування хворих орієнтована на індивідуальності особливості організму протягом захворювання. Одначе розробіток стандартів можливий.
Для того, щоб цей процес організувати і забезпечити можливість оцінки якості роботи лікаря, використовується експертний контроль зі сторони іншого, більш грамотного лікаря. Таким експортом для організатора стаціонару або дільничного лікаря являється завідуючий відділенням. Одначе ця оцінка проводиться суб'єктивно і в наш час медичній документації відсутні конкретні якості діагностики і лікування хворого, якості профілактичної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Планування і фінансування охорони здоров'я в умовах нового господарчого механізму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок